Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Мар 2016, 10:46

NewageLu(NewAge) написа:Здравейте!
Имам външни хемороиди, много подобни на тези http://www.crhsystem.com/wp-content/upl ... lapsed.png
Не ме болят и не кървят. Показват се навън при изхождане.

Нямам медицинска осигуровка, доходите ми са под минималните за България и е невъзможно посещението и лечението в болница.

Търся начин да се излекувам сам. Моля ви, дайте ми съвет.

Благодаря предварително!


Не можете да се излекувате сам. При мен можете да се излекувате без да постъпвате в болница. Не се външни хемороиди.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Мар 2016, 10:54

Слънце написа:Здравейте,живея в чужбина и не мога да дойда на преглед,но искам да чуя мнението ви относно проблема ми.Вътре в началото на ануса имам три-четири топченца,може би с големина на брадавица,който ме сърбят много особено вечер и нощем,тъй като се чеша около ануса,кожата там е станала суха и загрубяла.От няколко години живея с този проблем ,ще съм много благодарна на някакъв съвет за облекчаване на сърбежа и предположение на какво би могло да се дължи.


Изпратете една снимка на мейла ми.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Мар 2016, 11:00

d.petrov написа:Здравейте, искам напоследък чух и четох на няколко места за възможноста да се хване рак на ануса от анален секс и искам да попитам дали действително това е така? В поечето статии ставаше въпрос за смяна на партноьори и тн., но мен ме интересува ако единствено правя с жена си и тя с мен и то винаги с кондом/пръст/секс играчка, възжмоно ли е да хване рак само от честото проникване, след като вече няма от кой да се заразим и двамата?

Попаднах на този откъс:
So what’s the connection between HPV, anal sex and anal cancer? When our cells get infected with HPV, the virus can change the way our cells grow. If you have the kind of HPV that can cause cancer, and you have it for a long time, sometimes the virus can make tiny changes to your DNA. When that happens, the changes to your DNA can make your cells grow in ways they’re not supposed to and they become cancerous.

И неразбирам дали става въпрос, че ако хванеш определен папиломен вирус трябва да спреш да правиш анален секс за да не хванеш рак или не трябва да правиш с много партноьри и без кондом, защото ако се зарази с този вирус, ще хванеш рак след време без значение дали правиш секс или не?

Благодаря предварително.


При Вас няма повишен риск.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Мар 2016, 11:16

ivanov123 написа:Аз съм момче на 30г от град София...
Миналата година незнам с кой акъл пробвах анален секс и се появиха сърбеж и газове.. и някак си се появиха хемороиди, аз се панирах, защото почнах да чета в интернет че така се образува рака на ануса и ректума.. често получавам зачервявания около ануса, който отминават за седмица някаде..също така получавам газове (пардене) по хода на правото черво...
днес бях на колоноскпия и ме притеснява факта, че посотоянно испускам газове(пардене) и имам промени в изхождането...понякога със кръв

Ендоскопска находка:
около 15 см терм илеум б.о. Колон лигавица б.о.
Фоликуларна реакция в ректума и еденична хиперпластична лезия 1-2мм
Полипи не се видяха. Малки вътрешни хемороиди

Бихте ли ми препорачали какво да правя


Каквото са Ви препоръчали лекарите, които са Ви преглеждали.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот g.emanuilova » 04 Апр 2016, 11:09

Здравейте,д-р Матев!
На 33 години съм, жена. Оплакванията ми са следните : газове, подут корем, болки от ляво на корема /за около 30 секунди/, запек, силен сърбеж вечер. Изхождам се веднъж на една седмица /имам чувство за недоизхождане/.
Имам Тиреоидит на Хашимото - хипотиреоидизъм.
От София съм.
Моля за мнение.
g.emanuilova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2016, 10:36

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Апр 2016, 10:15

g.emanuilova написа:Здравейте,д-р Матев!
На 33 години съм, жена. Оплакванията ми са следните : газове, подут корем, болки от ляво на корема /за около 30 секунди/, запек, силен сърбеж вечер. Изхождам се веднъж на една седмица /имам чувство за недоизхождане/.
Имам Тиреоидит на Хашимото - хипотиреоидизъм.
От София съм.
Моля за мнение.


Синдром на раздразненото дебело черво по всяка вероятност.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот b_dimitrov » 05 Апр 2016, 10:27

Здравейте,
Преди няколко дни с приятеля ми правихме анален секс, който явно е бил по-груб. След приключване на акта малко ме наболваше самия анус, но болката отмина за кратко. След 2 дни обаче при изхождане усетих силна остра болка, която продължих да усещам през целия ден. При последващо изхождане болката беше по-тъпа, но отново силна. Забелязах и наличието на малко количество кръв на върха на изходеното. През цялото време усещам дискомфорт, парене и лека болка "там долу". Тази сутрин при изхождане отново имаше малко количество кръв и силна тъпа болка. Мисите ли, че е раздразнена лигавицата на правото черво и ануса и дали ще се оправи до няколко дни? Или е нещо по-сериозно? Бихте ли ме посъветвали някакви кремчета за намазване (за момента примемам само таблетки спазмалгон за болката).
Благодаря прдварително!
b_dimitrov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Апр 2016, 10:11

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Апр 2016, 11:09

Свещички цикатридина. Възможно е да се е получила анална фисура. Може да се изчака около 2 седмици да премине. Ако боли след това, заповядайте за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tedysp » 11 Юни 2016, 19:03

Здравейте имам следния проблем: ануса ми е раздразнен и по браздите на свинктера кожата е цепната и кърви при бърсане с тоалетна хартия и при чесане. Много ме сърби на моменти и след чесане има и лека болка и след това облекчение. Проблема се появи след второто ми раждане. Нямам проблем с изхожданията нито болка. Ходих на хирург, каза, че нямам хемороиди и ме прати на кожен лекар. Там ми изписаха Дактакорт. Той помогна, но временно. След 2-3 месеца положението е същото.
Моля за съвет, понеже Дактакорта не е решение за дълго. Благодаря!
tedysp
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2016, 18:51

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 13 Юни 2016, 10:47

tedysp написа:Здравейте имам следния проблем: ануса ми е раздразнен и по браздите на свинктера кожата е цепната и кърви при бърсане с тоалетна хартия и при чесане. Много ме сърби на моменти и след чесане има и лека болка и след това облекчение. Проблема се появи след второто ми раждане. Нямам проблем с изхожданията нито болка. Ходих на хирург, каза, че нямам хемороиди и ме прати на кожен лекар. Там ми изписаха Дактакорт. Той помогна, но временно. След 2-3 месеца положението е същото.
Моля за съвет, понеже Дактакорта не е решение за дълго. Благодаря!


Здравейте, посетете друг дерматолог, или заповядайте за преглед при мен.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron