Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот eastman18 » 19 Юли 2016, 10:42

Здравейте, не знам дали точно тук трябва да пиша, но имах нужда от съвет. От 5 месеца страдам от коремни болки и от време на време диария. Болките са адски. Така си направих тонове изследвания ПКК+ЦРП+СУЕ+ЖСК+ Fe , калпротектин, микробиология+паразитология+кандида, c.diff и тн. Нищо не се откри, направих и колоноскопия. Оплакванията ми бяха пареща болка в корема , усещане за стягане долу вляво и долу вдясно (предимно вляво), парене в аналната област. На колоноскопия заключението беше :
Огледа се дебелото черво до цьокум, като се преодоляха някоко спастични участъка. Лигавицата в огледаните отдели е леко дифузно хиперемирана и покрита със слуз.
Окончателна диагноза: колитис хроника спастика


Така се лекувам за спастичен колит (преди това имах СРДЧ , години преди това, но симптомите бяха поизчезнали). Появиха ми се отново след като бях пил нестероидни противовъзпалителни заради травма и после лекувах стомах с омепразол 1 месец. Сега се притеснявам да нямам възпалително заболяване на червата като болест на крон и улцерозен колит. Знам че те се свързват и с извънчревни симптоми и тн. По принцип имам хемороиди вътрешни и външни, вътрешните ги махнах. Не знам дали те са признак за заболяване. Лекарите не бяха много изчерпателни и никой не ми обясни какво ми е и дали имам реално възпаление.Дали според вас имам повод за притеснение? На 23 год съм.
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Юли 2016, 11:06

eastman18 написа:Здравейте, не знам дали точно тук трябва да пиша, но имах нужда от съвет. От 5 месеца страдам от коремни болки и от време на време диария. Болките са адски. Така си направих тонове изследвания ПКК+ЦРП+СУЕ+ЖСК+ Fe , калпротектин, микробиология+паразитология+кандида, c.diff и тн. Нищо не се откри, направих и колоноскопия. Оплакванията ми бяха пареща болка в корема , усещане за стягане долу вляво и долу вдясно (предимно вляво), парене в аналната област. На колоноскопия заключението беше :
Огледа се дебелото черво до цьокум, като се преодоляха някоко спастични участъка. Лигавицата в огледаните отдели е леко дифузно хиперемирана и покрита със слуз.
Окончателна диагноза: колитис хроника спастика


Така се лекувам за спастичен колит (преди това имах СРДЧ , години преди това, но симптомите бяха поизчезнали). Появиха ми се отново след като бях пил нестероидни противовъзпалителни заради травма и после лекувах стомах с омепразол 1 месец. Сега се притеснявам да нямам възпалително заболяване на червата като болест на крон и улцерозен колит. Знам че те се свързват и с извънчревни симптоми и тн. По принцип имам хемороиди вътрешни и външни, вътрешните ги махнах. Не знам дали те са признак за заболяване. Лекарите не бяха много изчерпателни и никой не ми обясни какво ми е и дали имам реално възпаление.Дали според вас имам повод за притеснение? На 23 год съм.


Нямате повод за притеснение. СРДЧ
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот eastman18 » 19 Юли 2016, 11:26

Безкрайно съм Ви благодарен за отговора, докторе. Уплаших се заради думата "хиперемирана", но сега ме успокоихте. Желая Ви всичко най-хубаво и още веднъж благодаря! :smile: :smile:
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Юли 2016, 11:30

:smile:
eastman18 написа:Безкрайно съм Ви благодарен за отговора, докторе. Уплаших се заради думата "хиперемирана", но сега ме успокоихте. Желая Ви всичко най-хубаво и още веднъж благодаря! :smile: :smile:
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Spirtx » 04 Авг 2016, 08:48

Здравейте др. Матев,

Бих искал да Ви помоля за съвет. От 2-3 дена съм с големи болки в областта на ануса. Не са след изхождане а по скоро постоянни, особено при ставане са много остри. Днес след 2 компреса с тетра вчера, положението е по търпимо, но отидох на преглед при хирург. Той ми каза че имам фисура. Искам да попитам това възможно ли е, при положение че болката е постоянна и не е само след изхождане и намалява вечер, дори и след като съм се изходил. Няма кръвотечение. Благодаря Ви
Spirtx
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Авг 2016, 08:39

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Авг 2016, 10:54

Spirtx написа:Здравейте др. Матев,

Бих искал да Ви помоля за съвет. От 2-3 дена съм с големи болки в областта на ануса. Не са след изхождане а по скоро постоянни, особено при ставане са много остри. Днес след 2 компреса с тетра вчера, положението е по търпимо, но отидох на преглед при хирург. Той ми каза че имам фисура. Искам да попитам това възможно ли е, при положение че болката е постоянна и не е само след изхождане и намалява вечер, дори и след като съм се изходил. Няма кръвотечение. Благодаря Ви



Не мисля, че имате фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Spirtx » 06 Авг 2016, 19:03

Може ли да изкажете предположение? Болката почти изчезва след вземане на Нурофен.
Намаля доста, може би наполовина, използвах алое Вера. Започнах и използването на Цикатридина, днес за първи път, засега не усещам някакъв резултат.
Благодаря




Dr Atanas Matev написа:
Spirtx написа:Здравейте др. Матев,

Бих искал да Ви помоля за съвет. От 2-3 дена съм с големи болки в областта на ануса. Не са след изхождане а по скоро постоянни, особено при ставане са много остри. Днес след 2 компреса с тетра вчера, положението е по търпимо, но отидох на преглед при хирург. Той ми каза че имам фисура. Искам да попитам това възможно ли е, при положение че болката е постоянна и не е само след изхождане и намалява вечер, дори и след като съм се изходил. Няма кръвотечение. Благодаря Ви



Не мисля, че имате фисура.
Spirtx
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Авг 2016, 08:39

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот MariqAivazova » 16 Авг 2016, 11:51

Здравейте др. Матев, на 19г. Съм и имам проблеми с ходеното до тоалетна (запек) и никога не съм имала хемороид, но мисля, че ми излезна 1 външен, не ме боли, сърби, никакви проблеми и оплаквания, просто излезна като малко топче, моля дайте съвет! Благодаря много.
MariqAivazova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2016, 11:32

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Авг 2016, 09:51

MariqAivazova написа:Здравейте др. Матев, на 19г. Съм и имам проблеми с ходеното до тоалетна (запек) и никога не съм имала хемороид, но мисля, че ми излезна 1 външен, не ме боли, сърби, никакви проблеми и оплаквания, просто излезна като малко топче, моля дайте съвет! Благодаря много.


Не правете нищо. Преодолявайте запека с храненето.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот eastman18 » 01 Сеп 2016, 12:01

Здравейте отново д-р Матев. Преди време Ви писах със заключението че имам СРДЧ както и моите лекари бяха казали. Наскоро обаче на контролен тест на калпротектин получих стойност малко над нормата (гранична) - 60мг/кг при норма 0-50. Знам че е ниска за възпалително заболяване на червата но предвид странните ми симптоми като болки в корема (долу вляво и долу вдясно) , парене в ануса, мога ли да се съмнявам във възпалително заболяване на червата? Припомням че на колоноскопия без биопсия беше открито : лигавицата е леко дифузно хиперемирана покрита със слуз и много спастични участъци. Благодаря Ви предварително! Просто ми омръзна да се страхувам от болест на Крон и такива страхотии и да търся причина за странните ми симптоми. На кръвни изследвания всичко е ок, само този калпротектин ме плаши.
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта