Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот eastman18 » 02 Сеп 2016, 09:06

Също така често имам несмляни парчета храна най-вече домати, а когато обеля домата да няма обелки, доматите пак са несмлени и създават илюзията за кръв. Мислех че е кръв докато на колоноскопия не разбрах че нямам язви и теста за окултна кръв беше отрицателен. Това на какво може да се дължи? Несмляната храна ме притеснява да не е болест на Крон.
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Сеп 2016, 12:48

eastman18 написа:Здравейте отново д-р Матев. Преди време Ви писах със заключението че имам СРДЧ както и моите лекари бяха казали. Наскоро обаче на контролен тест на калпротектин получих стойност малко над нормата (гранична) - 60мг/кг при норма 0-50. Знам че е ниска за възпалително заболяване на червата но предвид странните ми симптоми като болки в корема (долу вляво и долу вдясно) , парене в ануса, мога ли да се съмнявам във възпалително заболяване на червата? Припомням че на колоноскопия без биопсия беше открито : лигавицата е леко дифузно хиперемирана покрита със слуз и много спастични участъци. Благодаря Ви предварително! Просто ми омръзна да се страхувам от болест на Крон и такива страхотии и да търся причина за странните ми симптоми. На кръвни изследвания всичко е ок, само този калпротектин ме плаши.


Не се притеснявайте излишно.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот eastman18 » 02 Сеп 2016, 14:08

Благодаря Ви много, д-р Матев!
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Ivet0o0 » 27 Окт 2016, 20:42

Здравейте! От преди няколко дни имам проблеми - обилно кървене, сърбеж и силни болки при изхождане. Видях, че имам някакво образувание, изглежда възпалено... Предписаха ми Цикатридина като използвам супозиториите вече 4 дни... За съжаление няма облекчение. Това нормално ли е ?
Ivet0o0
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Яну 2016, 17:19

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Николай.Пенчевъ » 16 Дек 2016, 21:42

Здравейте!Забелязах светла кръв на тоалетната си хартия. Имам и слаби болки в корема и хълбоците периодично. Какво може да е?
Николай.Пенчевъ
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2016, 21:37

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tsvetelina » 02 Мар 2017, 18:59

Здравейте д-р Матев,

През декември синът ми, на 16 години, имаше кървене от ануса при изхождане, ясна кръв, сравнително обилно. Започнахме веднага свещички проктогливенол и детралекс. На следващия ден имаше още малко и спря. Четири дни по-късно го прегледа хирург, установи наличие външно на торбичка, вероятно от предишен хемороид, вътрешно нищо не установи. Препоръча фиброколоноскопия. Два дни по-късно го прегледа гастроентеролог с ехограф, не установи нищо притеснително и каза, че засега не е необходимо да правим изследване. През януари имаше 2-3 епизода с леко кървене, само на хартията, обикновено след напъване или твърди изпражнения, от месец няма нищо. Синът ми е опериран от варикоцеле и има от 1-2 години периодично проблеми с външни хемороиди, по време на инцидента имаше сърбеж около ануса. Консултирах се и с детски гастроентеролог, без преглед, съветът и е ако се повтори, да го изследваме. Всички специалисти са на мнение, че най-вероятно са хемороиди, но трябва да се изключат други диагнози.
Според Вас наложителна ли е фиброколоноскопията или да продължим с наблюдението? Каква информация дава ехографската диагностика на дебелото черво през корема? Възможно ли е натоварване във фитнес да е причинило вътрешен хемороид?
tsvetelina
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Ное 2016, 12:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Мар 2017, 10:29

Здравейте, предполагам, че има анална фисура, по обясненията, които сте направили.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tsvetelina » 08 Мар 2017, 14:00

Dr Atanas Matev написа:Здравейте, предполагам, че има анална фисура, по обясненията, които сте направили.


Благодаря за отговора.
Това беше отхвърлено като вероятност от хирурга, заради липсата на болка.
tsvetelina
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Ное 2016, 12:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Мар 2017, 14:13

"През януари имаше 2-3 епизода с леко кървене, само на хартията, обикновено след напъване или твърди изпражнения" - това са Вашите думи по които предполагам за фисура. Ако очаквате точна диагноза по този начин -просто не става така. Само предполагаме какво е!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tsvetelina » 08 Мар 2017, 16:44

Благодаря за отговора!
tsvetelina
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Ное 2016, 12:57

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта