Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот iviif » 25 Мар 2017, 01:26

Здравейте, докторе, моят въпрос е следния. На 24 години съм, цял живот съм тренирала танци,така казано,не водя заседнал начин на живот,но често от малка страдам периодично от запек.Преди половин година родих,вследствие на което ми се образува голям тромбозирал хемороиди.Аз не съм запозната по темата,но от нещата,които прочетох ,разбирам,че може би е трябвало да се реагира хирургически в първите дни на появата му,но никой нищо не ме посъветва,освен че ми предписана проктогливенол.Казвам хирургическите,защото мисля,че въпросния хемороид се е спукал и кожата ми при ануса е като стафида,в смисъл леко е увиснало и с каквото и да го мажа сякаш няма да се оправи.Въпросът ми е какво да предприема оттук насетне? Това оправя ли се?
iviif
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2012, 00:32

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот AnelimMihaylova » 09 Апр 2017, 09:59

Здравейте имам хемороиди 2 степен още от преди да забременея,препоръчително ли е естествено раждане или е по добре секцио?благодаря
AnelimMihaylova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2017, 09:56

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот peppy » 12 Апр 2017, 14:42

Здравейте,

Имам външен хемороид от 3 дни, днес сутринта към 9:00 започна да кърви след дефекация. Сега е 15:00 и не спира да кърви, което сериозно ме притеснява. Ходих на преглед при хирург, каза че е външен и се е пукнал, но ще спре да кърви. Въпроса ми е колко време е нормално да кърви и не е ли опасно това постоянно кървене?

Предварително ви благодаря за отговорите!
peppy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2017, 14:37

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот mell » 19 Апр 2017, 10:51

Здравейте Д-р Матев. На 20.01.2017 бях оперирана по спешност от перианален абсцес. Докторът,който ме оперира каза,че бил доста голям.Раната зарастна вече,но от 10-тина дни усещам известен дискомфорт в областта на раната -лек сърбеж и пощипване.Погледнах и видях,че има образувание като пъпка( голяма колкото бобче примерно) на мястото на раната от абсцес.Преди 2-3 дни след изхождане върху кърпичката имаше много малко кръв,което ме навежда на мисълта наред с другите симптоми,че най-ветоятно се е образувала фистула. Какво е Вашето мнение? Нямам болка поне за момента или подуване,но виждам,че нещо не е наред...Бихте ли ми казали,ако е фистула,при Вас мога ли да я премахна и :bump: каква е операцията? Тъй като не съм здравно осигурена ме интересува също и за каква сума става въпрос, което трябва да заплатя.Благодаря предварително!
mell
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2017, 10:31

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Юни 2017, 13:51

iviif написа:Здравейте, докторе, моят въпрос е следния. На 24 години съм, цял живот съм тренирала танци,така казано,не водя заседнал начин на живот,но често от малка страдам периодично от запек.Преди половин година родих,вследствие на което ми се образува голям тромбозирал хемороиди.Аз не съм запозната по темата,но от нещата,които прочетох ,разбирам,че може би е трябвало да се реагира хирургически в първите дни на появата му,но никой нищо не ме посъветва,освен че ми предписана проктогливенол.Казвам хирургическите,защото мисля,че въпросния хемороид се е спукал и кожата ми при ануса е като стафида,в смисъл леко е увиснало и с каквото и да го мажа сякаш няма да се оправи.Въпросът ми е какво да предприема оттук насетне? Това оправя ли се?

Ако не Ви пречи - не го закачайте. Ако се подуе отново-заповядайте за да Ви го премахна.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Юни 2017, 13:52

mell написа:Здравейте Д-р Матев. На 20.01.2017 бях оперирана по спешност от перианален абсцес. Докторът,който ме оперира каза,че бил доста голям.Раната зарастна вече,но от 10-тина дни усещам известен дискомфорт в областта на раната -лек сърбеж и пощипване.Погледнах и видях,че има образувание като пъпка( голяма колкото бобче примерно) на мястото на раната от абсцес.Преди 2-3 дни след изхождане върху кърпичката имаше много малко кръв,което ме навежда на мисълта наред с другите симптоми,че най-ветоятно се е образувала фистула. Какво е Вашето мнение? Нямам болка поне за момента или подуване,но виждам,че нещо не е наред...Бихте ли ми казали,ако е фистула,при Вас мога ли да я премахна и :bump: каква е операцията? Тъй като не съм здравно осигурена ме интересува също и за каква сума става въпрос, което трябва да заплатя.Благодаря предварително!

Вероятно е фистула. Оперирам фистули на ануса.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 09 Юни 2017, 20:33

Здравейте!Не зная дали съм за тука.оперирана съм април месец лапароскопска отстранена матка след това на два пъти пих антибиотик че имах възпаление и много други лекарства.За сега това ,но от известно време имам разтройство не мога да стигна до тоалетната даже.Слузести са изпражненията светли няма кръв като мехлем излиза и вода не мога да се одържа.Не знам към какъв лекар да се обърна дали не е нещо с червата .Опътете ме срам ме хваща.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 09 Юни 2017, 22:07

И забравих да пиша имам и много газове и подут стомах като не съм сменила храненето си. :roll:
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот bobby93 » 11 Юни 2017, 19:23

Здравейте на 24 съм. Отблизо година напипвам нещо като полипче на краче на 3см от ануса като частта, която е към лумена е по-твърда. Нямам проблеми с дефекация, нямам болки, нито сърбеж. Възможно ли е да са вътрешни хемороиди ? Как да ги различа на пипане,а ко е възможно.
bobby93
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2017, 19:22

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот vanesa96 » 12 Юни 2017, 10:47

Здравейте, моят проблем е следният преди месец започнах да имам кръв след изхождане до ден днешен когато се изхода имам кръв по тоалетна хартия, личната предполага че е фисура, но след като се огледах аз нямам нищо около ануса . Вие какво мислите по въпроса? Благодаря предварително.
vanesa96
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2017, 10:39

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron