Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот CVetelina_G » 14 Юни 2017, 15:42

Моля ви за мнение.....
Вече се побърках....
Хипохондрик съм, което допълнително утежнява ситуацията.
Имам болка при натиск в ляво но към средата на корема. Около два пръста под пъпа, но в ляво. Над яйчника е и болката няма нищо общо с тази на яйчник....
В началото на февруари започна внезапно, постоянна почти през целия ден. С рядко изхождане. /еднократно/Беше така около две седмици. После се превърна в спазъм. Секундна болка която отпуска веднага. понякога като пулсираща. Беше в ляво най-често, рядко и в дясно. Понякога се местеше към кръста. Вече е само отпред и само когато натисна. 3 пъти пълни изследвания - стерилна урина + ДКК. 2 независими ехографа на коремни органи, 2 различни онко-гинеколога, гастроентеролог, уролог и хирург. Гинеколозите са категорични че проблема не е от там. В изследванията никакви изменения. Уролога също каза че не е от там. Гастроенторолога каза че не го тревожи нищо, което да го накара да ми правят по нататъшни изследвания. Той каза диагноза раздразнено дебело черво. Хирурга каза че не е херния и че според него е някакъв вид колит. На двете ехографии казаха същото - спастичен колит.
Появи се действително след един продължителен период на доста силен стрес за мен..... Когато мислех че всичко е минало, се започна това. Вече пети месец.
Преди 3 седмици ми се стори че видях точици кръв след изхождане по голяма нужда. Казвам точици защото дори не съм убедена че е кръв. Беше доста светла. Имам дискомфорт в дупето.... Почти винаги след изхождане имам боцкане и щипане.......
Имам и хемороид, който от време на време се появява, но скоро не е и затова си мислех че не от там проблема, но според гинеколога с който споделих, именно това е причината. Промяна в изхожданията нямам.
Останах без нерви, и за капак без доходи :-( А това не минава. Трябва ли да направя колоноскопия? Къде и при кого....
На 350 км съм от София...и изобщо от големите градове. Всичко е свързано с много разходи и адски ме е страх. Ще мога ли да остана в болница поне ден....Трябва да ходя сама....
На 32 години съм. Със сколиоза съм от малка и миналата зима лежах в болница защото получих ужасна болка в лявата част на врата, ръка и крак. Правиха ми скенер на целия гръбнак, откриха дискови протрузии, множество изменения на гръбначния стълб в шийния отдел и притискане на нервни окончания. След рехабилитация се оправих. до тази зима.......Но поради липса на възможност не отидох никъде на процедури.....Единствено гинеколога предположи че става дума за болка от неврологичен характер, тъй като имам проблеми и с кръста и както той описа, всичко е опасано с нерви и нервните импулси се предават....Само на невролог не съм била, но вече ме е срам да отида при личния лекар, тъй като последния път го усетих че вече се подразни от поредното на брой направление което ми даде в рамките на два-три месеца.
Страхувам се да нямам рак на дебелото черво :-(
Моля Ви за мнения.....и съвети.....Просто се чувствам като в задънена улица.
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dianavk » 21 Юли 2017, 17:01

След операция на хемороид получих анален абсцес. Пробвахме лечение с антибиотик не помогна. Сега ще го цепят но отвътре
Винаги ли абсцеса води до фистула.
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Kasiopeq » 23 Юли 2017, 21:16

Здравейте! От два дни насам ми се появиха две-реи малки бели топчици около ануса, които ме болят при допир. Изчетох какво ли не из интернет, но симпомите ми не отговарят на хемороиди, фисури и фистули... Можете ли да ми дадете някакво предположение какви са тези топчици и с какво мога да ги мажа? Силно вярвам, че ще минат без лекарска намеса...
Благодаря предварително!
Kasiopeq
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юли 2017, 21:10

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот vali_87 » 08 Авг 2017, 12:50

Д-р Матев ще съм ви изключително благодарна ако отделите време да ми отговорите на следния въпрос:

- Края на м. май започнах да изпитвам болки в ануса, започващи 15 мин след изхождане и продължаващи часове (болките са слаби към средни,като парещо усещане в ануса, без кръв). Така 1 месец и нещо се опитвах да се лекувам с различни неща, включително цикатридина свещички. На края отидох на проктолог и ми откриха не много голяма анална фисура (няма хемороиди), която започнах да лекувам веднага с крем с дилтизем и така вече мажа 1 месец. Подобрение има и при вторичния преглед преди няколко дена доктора каза, че е напълно зараснала и си се е образувала нова кожа отгоре и не вижда да имам друг проблем.

Това,което ме притеснява е, че макар и по-леко продължавам да чувствам дискомфорт в зоната и леко парене, което ми пречи да се чувствам като здрав човек. Също така не мога да седя повече от 10/15 мин на стол и започва да ми е дискомфортно ,да ме пари, и трябва да се изкривя на един край за да намаля натиска в ануса (опашната кост не ме боли). Сякаш натоварвам зоната и се обажда дискомфота.

Въпроса ми към вас, това продължаващо усещане нормално ли е и ще отшуми ли със времето? Сега трябва да спра мазането тъй като минаха 30 дена, но много се притеснявам дали и кога ще изчезнат напълно тези усещания за дискомфорт. И ако фисурата е оздравяла, каква може да е причината все още да изпитвам това?

Благодаря ви много! И се надявам въпреки натоваренноста Ви да ме консултирате по този малко странен казус с това усещане,което продължава.
vali_87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2017, 12:22

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Перник » 11 Авг 2017, 13:30

Здравейте д-р Матев.
Бил съм ваш пациент. При последния ми преглед установихте идеално премахнати вътрешни хемороиди. Остана един външен,но с правилно хранене и повече движение успявам да контролирам положението и не ми създава проблем.
Наскоро се наложи да проведа лечение с АБ за 14 дни, след това се появи сериозен запек. Вече съм добре, но от около 10 дни при дефекация имам ярка кръв /може би около 4-5 капки/. Няма никаква болка и дискомфорт.
Не зная дали е правилно, ползвам крем закупен от Вас, мажа се след дефекация, а от 4 дни вечер ползвам Цикатридина супозитории.
Какво ще ме посъветвате да предприема? Зная, че преглед е най-добре да се направи при Вас, но се надявам междувременно на съвет от разстояние. Благодаря предварително.
Перник
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2015, 14:30

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Авг 2017, 12:14

mell написа:Здравейте Д-р Матев. На 20.01.2017 бях оперирана по спешност от перианален абсцес. Докторът,който ме оперира каза,че бил доста голям.Раната зарастна вече,но от 10-тина дни усещам известен дискомфорт в областта на раната -лек сърбеж и пощипване.Погледнах и видях,че има образувание като пъпка( голяма колкото бобче примерно) на мястото на раната от абсцес.Преди 2-3 дни след изхождане върху кърпичката имаше много малко кръв,което ме навежда на мисълта наред с другите симптоми,че най-ветоятно се е образувала фистула. Какво е Вашето мнение? Нямам болка поне за момента или подуване,но виждам,че нещо не е наред...Бихте ли ми казали,ако е фистула,при Вас мога ли да я премахна и :bump: каква е операцията? Тъй като не съм здравно осигурена ме интересува също и за каква сума става въпрос, което трябва да заплатя.Благодаря предварително!

Здравейте, вероятно е фистула, лечението е оперативна процедура. Цената е до 500 лв.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Авг 2017, 12:17

Перник написа:Здравейте д-р Матев.
Бил съм ваш пациент. При последния ми преглед установихте идеално премахнати вътрешни хемороиди. Остана един външен,но с правилно хранене и повече движение успявам да контролирам положението и не ми създава проблем.
Наскоро се наложи да проведа лечение с АБ за 14 дни, след това се появи сериозен запек. Вече съм добре, но от около 10 дни при дефекация имам ярка кръв /може би около 4-5 капки/. Няма никаква болка и дискомфорт.
Не зная дали е правилно, ползвам крем закупен от Вас, мажа се след дефекация, а от 4 дни вечер ползвам Цикатридина супозитории.
Какво ще ме посъветвате да предприема? Зная, че преглед е най-добре да се направи при Вас, но се надявам междувременно на съвет от разстояние. Благодаря предварително.

Не правете нищо.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 23 Авг 2017, 12:19

vali_87 написа:Д-р Матев ще съм ви изключително благодарна ако отделите време да ми отговорите на следния въпрос:

- Края на м. май започнах да изпитвам болки в ануса, започващи 15 мин след изхождане и продължаващи часове (болките са слаби към средни,като парещо усещане в ануса, без кръв). Така 1 месец и нещо се опитвах да се лекувам с различни неща, включително цикатридина свещички. На края отидох на проктолог и ми откриха не много голяма анална фисура (няма хемороиди), която започнах да лекувам веднага с крем с дилтизем и така вече мажа 1 месец. Подобрение има и при вторичния преглед преди няколко дена доктора каза, че е напълно зараснала и си се е образувала нова кожа отгоре и не вижда да имам друг проблем.

Това,което ме притеснява е, че макар и по-леко продължавам да чувствам дискомфорт в зоната и леко парене, което ми пречи да се чувствам като здрав човек. Също така не мога да седя повече от 10/15 мин на стол и започва да ми е дискомфортно ,да ме пари, и трябва да се изкривя на един край за да намаля натиска в ануса (опашната кост не ме боли). Сякаш натоварвам зоната и се обажда дискомфота.

Въпроса ми към вас, това продължаващо усещане нормално ли е и ще отшуми ли със времето? Сега трябва да спра мазането тъй като минаха 30 дена, но много се притеснявам дали и кога ще изчезнат напълно тези усещания за дискомфорт. И ако фисурата е оздравяла, каква може да е причината все още да изпитвам това?

Благодаря ви много! И се надявам въпреки натоваренноста Ви да ме консултирате по този малко странен казус с това усещане,което продължава.

Ако оплакванията не преминават по-добре да Ви оперирам за тази фисура и да я забравите.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот valentinad » 04 Сеп 2017, 17:57

Здравейте д-р Матев ходих на хирург поради въпросната кожна гънка на ануса придружена с болка ужасни сърбежи , кръв и след преглед и биопсия хирурга ми каза че имам полипи в ректума и не се налага отстраняване вашето мнение какво е
valentinad
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 17:50

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Anabel » 13 Сеп 2017, 15:46

Здравейте, след прием на антибиотик Ципринол започна парене и сърбеж в ануса след дефекация, който бързмо отминава, но се появява периодично в последните 2 месеца, като сега е след изхождане всяка сутрин в продължение на последните 15 дни.
След консултация с личния лекар пих Микомакс, антихистаминови таблетки и взех Масту-С маз, който временно облекчи нещата за около 3 дни, но оплакванията след това се появиха отново, също така доста се зачерви кожата около ануса от крем Масту. Опитах и по-безобидни кремове като Хеморрел и Пайлекс, но кожата ми се зачервява и ме дразни от тях денем.
Нямам кръв, нито болка при изхождане, нито проблеми със стомаха, нито фисура като се гледам с огледалце. Имала съм преди 10 години след раждането фисура и знам как боли и как изглежда.
Пих отвара от бял равнец, но не помага нищо, всяка сутри след изхождане имам този проблем. А след намазване на крем се задълбочава и кожата на ануса реагира.
Моля за съвет.

С уважение,
А.
Anabel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2017, 15:38

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта