Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Georgi йорданов » 16 Сеп 2017, 16:13

Здравейте уважаеми Доктор Матев!Преди една седмица бях при вас на преглед със съмнения за анална фиксира.Установихте, че нямам фисура, от една страна ме успокоява,но притесненията ми остават защото не можах да обясня добре симптомите,които имам може би защото бях предварително настроен,че имам фиксира.Затова сега бих искал по-подробно да ги опиша.Преди 9 месеца при едно жестоко спиране не беше възможна деформация,ако не бях помогнал отстрани с ръка през кожата и тъканите с цел да разкъсан фекалийте.Разбира се,че много необмислено.Получи се кървене,което за 5-6 дена изчезна.Остана едно парене встрани от отвора на ануса,което периодично се усилва и намалява и което не е свързано с изграждането.Това парене не бих казал,че е билка не е силно и нетърпимимо,но е дразещо и незнам дали притеснително.Гледах многократно мед.рисунки и схеми на ани за и си мисля дали не съм наранил
Georgi йорданов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Сеп 2017, 15:28

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Georgi йорданов » 16 Сеп 2017, 16:50

Здравейте уважаеми Доктор Матев!Преди една седмица бях при вас напреглед със съмнения за анална фисура.Установихте, че нямам фисура.От една страна ме успокоява,но притесненията ми остават защото не можах да обясня добре симптомите,които имам може би защото бях предварително настроен,че имам фисура Затова сега бих искал по-подробно да ги опиша.Преди 9 месеца при едно жестоко спичане не беше възможна дефекация,ако не бях помогнал отстрани с ръка през кожата и тъканите с цел да разкъсам фекалийте.Разбира се,че много необмислено.Получи се кървене,което за 5-6 дена изчезна.Остана едно парене встрани от отвора на ануса,което пиодично се усилва и намалява и което не е свързано с изхождането.Това парене не бих казал,че е болка не е силно и нетърпимо, но е дразнещо и незнам дали притеснитено.Гледах многократно мед.рисунки и схеми на ануса не мога да си обясня откъде идва това парене.Явно нещо съм наранил.Моля Ви можете ли да кажете нещо след това обяснение или да дойда пак до Стара загора.След като ме прегледахте ми казахте,че вероятно това парене е свързано с проблеми в кръста,притиснато коренче някъде.Не мисля,че е така защото не се влияе изобщо от кризите които често получавам от дисковата херния при физическо претоварване.Благодая!
Georgi йорданов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Сеп 2017, 15:28

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Hercules » 24 Сеп 2017, 20:29

Здравейте, доктор Матев!
Момиче на 21 години съм и имам въпрос към вас. Преди няколко дена,докато се къпах напипах нещо като подутина около ануса ми, при натиск е леко болезнено и меко,намира се точно около сфинктера,не се различава от цвета на кожата или.може би леко по-зачервено.След дефекация усещам дискомфорт подобно на щипене и болка отминава след час, няма кървене,не страдам от запек, не практикувам анален секс .. много съм притеснена, какво може да бъде и налага ли се да посетя лекар? :)
Hercules
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Сеп 2017, 20:22

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот drifty » 07 Окт 2017, 21:28

Здравехте и от мен,

Както госпожицата от по-горния пост, също имам някакво образувание точно до свинктера, в лявата страна, същият цвят като кожата, меко на допир. Не усещам болки, нито имам кръвотечние, но създава доста сериозен дискомфорт. Работя в офис /между другото, момче на 23 години съм/, стоя 8 часа седнал и общо взето постоянно се намествам поради дискомфорт. Най-вече се усеща този дискомфорт след ходене по-голяма нужда, известно време предпочитам да стоя прав, защото просто ми е неприятно да стоя седнал. Освен това, от може би година имам и друг проблем, а всъщност може и да са свързани нещата - потя се доста по-сериозно в областта на задните части и кожата ми е много загрубяла и сега се мажа с крем за хидратация след консултация с дерматолог. Това правя в клекнала поза и след като се изправя, усещам отновно този дискомфорт в областта на аналния отвор, сякаш докато се мажа, нещо е "увиснало" и като стана, опира в двата ми крака и се усеща доста неприятно. Имам и някакви опасения, че аналният ми отвор не може да се затвори напълно заради това образувание, каквото и да е то, и имам опасения, че има и някакво течение, но понеже гледам да поддържам възможно най-добра хигиена, не мога да кажа със сигурност.

Какво може да бъде това - има различни форми, не винаги е ясно изявено, но по-скоро прилича на грахово зърно.
От Велико Търново съм и не знам към кого да се насоча за преглед, консултация и така нататък.

Ще ви бъда благодарен, ако можете да ме насочите :)
drifty
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2017, 21:16

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 24 Окт 2017, 10:21

Не се тревожете , няма основание за притесненния.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 24 Окт 2017, 10:23

Georgi йорданов написа:Здравейте уважаеми Доктор Матев!Преди една седмица бях при вас напреглед със съмнения за анална фисура.Установихте, че нямам фисура.От една страна ме успокоява,но притесненията ми остават защото не можах да обясня добре симптомите,които имам може би защото бях предварително настроен,че имам фисура Затова сега бих искал по-подробно да ги опиша.Преди 9 месеца при едно жестоко спичане не беше възможна дефекация,ако не бях помогнал отстрани с ръка през кожата и тъканите с цел да разкъсам фекалийте.Разбира се,че много необмислено.Получи се кървене,което за 5-6 дена изчезна.Остана едно парене встрани от отвора на ануса,което пиодично се усилва и намалява и което не е свързано с изхождането.Това парене не бих казал,че е болка не е силно и нетърпимо, но е дразнещо и незнам дали притеснитено.Гледах многократно мед.рисунки и схеми на ануса не мога да си обясня откъде идва това парене.Явно нещо съм наранил.Моля Ви можете ли да кажете нещо след това обяснение или да дойда пак до Стара загора.След като ме прегледахте ми казахте,че вероятно това парене е свързано с проблеми в кръста,притиснато коренче някъде.Не мисля,че е така защото не се влияе изобщо от кризите които често получавам от дисковата херния при физическо претоварване.Благодая!

След като съм Ви преглеждал, нямам какво повече да добавя.Казал съм Ви всичко, какворо мисля в личен разговор.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Andromeda » 28 Окт 2017, 18:53

Здравейте,
Имам нужда от консултация относно следния проблем. Често изхождане имам дискомфорт и сърбеж в аналната област. Проблемът е че ходя често по голяма нужда, два или три пъти на ден, не е диария, нормални изпражнения без напъни. Но от една седмица напипвам нещо като образование, същото като кожата не е зачервено, не кърви, но имам силна болка. Личният лекар каза може би хемороиди и изписа Детралекс и мазане с Апимед хемопро.
Болката остава тъпа, боли ако седя по дълго и изпитвам напрежение и болка при изхождане. Ако клекна също започва опъване и доста силна болка. Боли ме не само това което прилича на хемороиди, но и цялата област наоколо. Като отделям газове също има остра и силна болка.
Моля за съвет,и благодаря.
Andromeda
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2017, 18:44

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Окт 2017, 11:33

drifty написа:Здравехте и от мен,

Както госпожицата от по-горния пост, също имам някакво образувание точно до свинктера, в лявата страна, същият цвят като кожата, меко на допир. Не усещам болки, нито имам кръвотечние, но създава доста сериозен дискомфорт. Работя в офис /между другото, момче на 23 години съм/, стоя 8 часа седнал и общо взето постоянно се намествам поради дискомфорт. Най-вече се усеща този дискомфорт след ходене по-голяма нужда, известно време предпочитам да стоя прав, защото просто ми е неприятно да стоя седнал. Освен това, от може би година имам и друг проблем, а всъщност може и да са свързани нещата - потя се доста по-сериозно в областта на задните части и кожата ми е много загрубяла и сега се мажа с крем за хидратация след консултация с дерматолог. Това правя в клекнала поза и след като се изправя, усещам отновно този дискомфорт в областта на аналния отвор, сякаш докато се мажа, нещо е "увиснало" и като стана, опира в двата ми крака и се усеща доста неприятно. Имам и някакви опасения, че аналният ми отвор не може да се затвори напълно заради това образувание, каквото и да е то, и имам опасения, че има и някакво течение, но понеже гледам да поддържам възможно най-добра хигиена, не мога да кажа със сигурност.

Какво може да бъде това - има различни форми, не винаги е ясно изявено, но по-скоро прилича на грахово зърно.
От Велико Търново съм и не знам към кого да се насоча за преглед, консултация и така нататък.

Ще ви бъда благодарен, ако можете да ме насочите :)

Предполагам, че е външен хемороид. Ако ни изчезва заповядайте за преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Окт 2017, 11:34

Andromeda написа:Здравейте,
Имам нужда от консултация относно следния проблем. Често изхождане имам дискомфорт и сърбеж в аналната област. Проблемът е че ходя често по голяма нужда, два или три пъти на ден, не е диария, нормални изпражнения без напъни. Но от една седмица напипвам нещо като образование, същото като кожата не е зачервено, не кърви, но имам силна болка. Личният лекар каза може би хемороиди и изписа Детралекс и мазане с Апимед хемопро.
Болката остава тъпа, боли ако седя по дълго и изпитвам напрежение и болка при изхождане. Ако клекна също започва опъване и доста силна болка. Боли ме не само това което прилича на хемороиди, но и цялата област наоколо. Като отделям газове също има остра и силна болка.
Моля за съвет,и благодаря.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 30 Окт 2017, 11:39

Много е възможно да е анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта