Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Сеп 2014, 08:49

gks123 написа:Здравейте , от няколко месеца имам един проблем , усещам едно парене между тестисите и ануса , не е постоянно от време на време изчезва но пак се появява . Имах едно червено петно което приличаше на бенка но беше ,отстраних го сам и след това започна това парене , ходих на дерматолог и ми каза че е някакав кръвоносен съд които ми го изгори и ми каза че няма общо но вече 2 ри месец не ми минава и започвам да се притеснявам . Благодаря ви предварително ..


Здравейте, въпросът Ви не е от моята компетентност.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Сеп 2014, 08:56

boncho221 написа:Здравейте. Имам следния проблем. По време на изхождане усещам дразнение в ануса, понякога болка. В изпражненията има и малко кръв - бистро червена. След това известно време има сърбеж и дискомфорт. Проблема го имам от няколко дни. Преди време имах запек и имах подобен проблем, ако не и същия, но след време отшумя всичко. На самия край на ануса има нещо като зачервение. Мога да пусна снимка на лично. Благодаря предварително!



Вероятно имате остра анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Сеп 2014, 08:57

boncho221 написа:Здравейте. Имам следния проблем. По време на изхождане усещам дразнение в ануса, понякога болка. В изпражненията има и малко кръв - бистро червена. След това известно време има сърбеж и дискомфорт. Проблема го имам от няколко дни. Преди време имах запек и имах подобен проблем, ако не и същия, но след време отшумя всичко. На самия край на ануса има нещо като зачервение. Мога да пусна снимка на лично. Благодаря предварително!



Вероятно имате остра анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот boncho221 » 11 Сеп 2014, 12:54

Dr Atanas Matev написа:
boncho221 написа:Здравейте. Имам следния проблем. По време на изхождане усещам дразнение в ануса, понякога болка. В изпражненията има и малко кръв - бистро червена. След това известно време има сърбеж и дискомфорт. Проблема го имам от няколко дни. Преди време имах запек и имах подобен проблем, ако не и същия, но след време отшумя всичко. На самия край на ануса има нещо като зачервение. Мога да пусна снимка на лично. Благодаря предварително!



Вероятно имате остра анална фисура.


Трябва ли задължитгелно да посетя лекарски кабинет? Тежко ли е лечението?
boncho221
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Сеп 2014, 00:24

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Сеп 2014, 08:38

Трябва ли задължитгелно да посетя лекарски кабинет? Тежко ли е лечението?[/quote]

Здравейте отново, дали да посетите проктолог решавате Вие. за различните варианти за лечение можете да се запознаете на този сайт в секцията за анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот babylonya » 17 Сеп 2014, 09:34

Здравейте, д-р Матев,

преди 5 дни, при миене усетих, че имам лека болка на перинеумът. Нямам болка при седене, при движение и при изхождане. Имам лека болка при натиск, леко е подут ... намазах го с крем, който е лечебен и имаше подобрение. При натиск, точно до ануса (в края на перинеума, където влиза в ануса) изтича белезникава течност, не е гной, защото не мирише, но е примесено с малко кръв. Нямам сърбежи и никакво дискомфорт, освен като го натисна.

Изплаших се с тия фисури, фистули ... и т.н ...

Как да разбера сама дали е хемороид или нещо друго? Знам, че ще ме посъветвате да отида на лекар, но някак си вярвам, че след като 2 намазвания с тоя крем подобриха положението ... сигурно не е сериозно, но пък аз не съм чак толкоз запозната ...
След 2- дневното мазане мина изцяло, а след 2 дни, в който не го мазах и имах лек запек при напъване пак се появи. Областта не е зачервена (поне не видимо), няма дупчици или нещо такова, просто е леко подуто на пипане (самия перинеум, точно до ануса).

Нямам втрисане, общ дискомфорт или каквото и да е било. Единственото, което напомня за случващото е болката при натиска от моя страна.
Вече реших да не го пипам ... и да не го мисля, пък каквото стане.
babylonya
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Сеп 2014, 09:19

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот babylonya » 17 Сеп 2014, 09:51

babylonya написа:Здравейте, д-р Матев,

преди 5 дни, при миене усетих, че имам лека болка на перинеумът. Нямам болка при седене, при движение и при изхождане. Имам лека болка при натиск, леко е подут ... намазах го с крем, който е лечебен и имаше подобрение. При натиск, точно до ануса (в края на перинеума, където влиза в ануса) изтича белезникава течност, не е гной, защото не мирише, но е примесено с малко кръв. Нямам сърбежи и никакво дискомфорт, освен като го натисна.

Изплаших се с тия фисури, фистули ... и т.н ...

Как да разбера сама дали е хемороид или нещо друго? Знам, че ще ме посъветвате да отида на лекар, но някак си вярвам, че след като 2 намазвания с тоя крем подобриха положението ... сигурно не е сериозно, но пък аз не съм чак толкоз запозната ...
След 2- дневното мазане мина изцяло, а след 2 дни, в който не го мазах и имах лек запек при напъване пак се появи. Областта не е зачервена (поне не видимо), няма дупчици или нещо такова, просто е леко подуто на пипане (самия перинеум, точно до ануса).

Нямам втрисане, общ дискомфорт или каквото и да е било. Единственото, което напомня за случващото е болката при натиска от моя страна.
Вече реших да не го пипам ... и да не го мисля, пък каквото стане.


Сега прочетох за тази "стражева кожна гънка" май имам такава точно върху перинеума ...
babylonya
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Сеп 2014, 09:19

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 18 Сеп 2014, 10:06

babylonya написа:Здравейте, д-р Матев,

преди 5 дни, при миене усетих, че имам лека болка на перинеумът. Нямам болка при седене, при движение и при изхождане. Имам лека болка при натиск, леко е подут ... намазах го с крем, който е лечебен и имаше подобрение. При натиск, точно до ануса (в края на перинеума, където влиза в ануса) изтича белезникава течност, не е гной, защото не мирише, но е примесено с малко кръв. Нямам сърбежи и никакво дискомфорт, освен като го натисна.

Изплаших се с тия фисури, фистули ... и т.н ...

Как да разбера сама дали е хемороид или нещо друго? Знам, че ще ме посъветвате да отида на лекар, но някак си вярвам, че след като 2 намазвания с тоя крем подобриха положението ... сигурно не е сериозно, но пък аз не съм чак толкоз запозната ...
След 2- дневното мазане мина изцяло, а след 2 дни, в който не го мазах и имах лек запек при напъване пак се появи. Областта не е зачервена (поне не видимо), няма дупчици или нещо такова, просто е леко подуто на пипане (самия перинеум, точно до ануса).

Нямам втрисане, общ дискомфорт или каквото и да е било. Единственото, което напомня за случващото е болката при натиска от моя страна.
Вече реших да не го пипам ... и да не го мисля, пък каквото стане.


Здравейте, вероятно е малко гной, въпреки че не мирише. Повърхностни възпаления могат да преминават сами. Зависи как ще се развият оплакванията. Не го пипайте и не го мислете. Поддържайте добра хигиена.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот babylonya » 18 Сеп 2014, 11:50

Здравейте, д-р Матев,

Бог да ви благослови :) успокоихте ме. Междувременно се намазах с крем с мас и невен бабешки ... и сега всичко е 6 ! Нямам оплаквания.
Е, обаче от пусти страх си купих и вашия крем. Преди мъничко го получих и останах впечатлена - рецепта, брошури ... професионално !

Та въпоса ми е, ако пак нещо ... се появи - да се мажа ли с вашия крем ? :)
babylonya
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Сеп 2014, 09:19

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ivelin » 18 Сеп 2014, 15:04

Здравейте доктор Матев! Баща ми който е на 76 години има синдром на раздразнено дебело черво със запек и удължено дебело черво.Изхождането става с клизма.Единствено със свещички "Бизакодил" се изхожда без клизма.Пише за Бизакодила,че може да се слагат до 6-7 дена.Въпросът ми е може ли и в по дълъг период да се слагат свещички "Бизакодил"? В яденето му има салати,плодове и други,но проблема със запека си остава.Не е много подвижен и лесно се уморява.Правени са му колоноскопия и гастроскопия и диагнозата е синдром на раздразнено дебело черво.Ще има ли последствия за дебелото черво от по продължително използване на свещички "Бизакодил"? Благодаря ви предварително!
ivelin
 
Мнения: 26
Регистриран на: 05 Мар 2013, 17:01

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта