Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ekatherineboo » 15 Фев 2018, 09:08

Здравейте! Имам следния проблем - от много дълго време ме сърби кожата около ануса. Ако не ме сърби и я почеша, започва да сърби веднага. Обикновено преди да започне, започва да се овлажнява мястото, но не винаги и когато започна да чеша започва да се отделя като налеп.. все едно мъртва кожа, но по-тъмна от телесния цвят. Привидно няма нищо нередно, нито външни хемороиди, нито кръв и т.н. Сърби най-много вечер, пускала съм си обикновени чревни изследвания, но излязоха отрицателни. Какво бихте ме посъветвали?
ekatherineboo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Авг 2016, 12:36

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Kiara » 25 Фев 2018, 23:26

Здравейте, на 09.02 тази година бях оперирана от перианална фистула,странното случая бе че отвора на операцията беше много далеч от мястото където ми избиваха гнойните торбички. Та две седмици след операцията когато ми паднаха ластичкиъе ми се появи огромна гнойна торба на мястото където по принцип избиваше. Въпроса ми е :възможно ли е да е премахната фистула която е била в ремисия ? Или какви усложнения може да има след операция?
Kiara
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2018, 23:20

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Надя.Николова » 15 Мар 2018, 23:00

Здравейте! Сина ми е на девет години от известно време ходи често до тоалетна по голяма нужда по пет шест пъти на ден понякога и повече. Случва се понякога да се изпуска когато е на училище не може да се контролира. На какво може да се дължи?
Надя.Николова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Мар 2018, 22:55

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Maria Stojkova » 05 Май 2018, 23:29

Здравейте! Преди няколко месеца външно в близост до ануса ми се образува кръгла пъпчица с гнойно връхче. След няколко дни течността изтече и аз престанах да я наблюдавам.Сега обаче установявам, че се е уголемила значително, има кръгла форма, светла е на цвят. Не ме боли, усещам понякога лек сърбеж, но не мога да преценя от нея ли е или от хемороидите. Какво би могло да е това и какъв специалист трябва да ме прегледа? Благодаря предварително за отговора!
Maria Stojkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2018, 23:11

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Юни 2018, 10:08

ekatherineboo написа:Здравейте! Имам следния проблем - от много дълго време ме сърби кожата около ануса. Ако не ме сърби и я почеша, започва да сърби веднага. Обикновено преди да започне, започва да се овлажнява мястото, но не винаги и когато започна да чеша започва да се отделя като налеп.. все едно мъртва кожа, но по-тъмна от телесния цвят. Привидно няма нищо нередно, нито външни хемороиди, нито кръв и т.н. Сърби най-много вечер, пускала съм си обикновени чревни изследвания, но излязоха отрицателни. Какво бихте ме посъветвали?


Много често подобни оплаквания се дължат на алергия на кожата около ануса.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Юни 2018, 10:12

Kiara написа:Здравейте, на 09.02 тази година бях оперирана от перианална фистула,странното случая бе че отвора на операцията беше много далеч от мястото където ми избиваха гнойните торбички. Та две седмици след операцията когато ми паднаха ластичкиъе ми се появи огромна гнойна торба на мястото където по принцип избиваше. Въпроса ми е :възможно ли е да е премахната фистула която е била в ремисия ? Или какви усложнения може да има след операция?



Здравейте, въпросът с фистулите е доста сложен, не мога само по описанията Ви, да си направя правилни заключения. Заповядайте за преглед, носете всички документи които имате.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Юни 2018, 10:16

Надя.Николова написа:Здравейте! Сина ми е на девет години от известно време ходи често до тоалетна по голяма нужда по пет шест пъти на ден понякога и повече. Случва се понякога да се изпуска когато е на училище не може да се контролира. На какво може да се дължи?


При деца често се получава ефектът на препълването, все едно прелива пълна чаша. Не се дължи на слабост на мускула. Да не се стиска!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот yoana.pachova » 30 Юни 2018, 15:13

Здравейте!
Много Ви моля за съвет какво да правя! Аз съм майка на 3 месечно бебе, което кърмя. Още по време на бременността ми се появиха проблеми с изхождането. Посетих гастроентеролог в София и мнението й беше вътрешни хемороиди, от време на време кървящи. Лекувах с Цикатридина. След раждането обаче не спряха проблемите, а се задълбочиха. Появи се едно тъмно червено топче на ануса, което не кърви, но е много болезнено. Само не се прибира, само с натиск. Ако не е прибрано е изключително болезнено и ходене, и сядане, и спане, всичко. Мога да Ви изпратя снимка. Бих искала да знам какво може да е, може ли да се премахне с мазила? Ако е единственият вариант операция може ли да се направи, при условие, че кърмя? Какво бихте ме посъветвали да взема за облекчаване на болката. Много благодаря, предварително!
yoana.pachova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2018, 14:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 05 Юли 2018, 10:57

yoana.pachova написа:Здравейте!
Много Ви моля за съвет какво да правя! Аз съм майка на 3 месечно бебе, което кърмя. Още по време на бременността ми се появиха проблеми с изхождането. Посетих гастроентеролог в София и мнението й беше вътрешни хемороиди, от време на време кървящи. Лекувах с Цикатридина. След раждането обаче не спряха проблемите, а се задълбочиха. Появи се едно тъмно червено топче на ануса, което не кърви, но е много болезнено. Само не се прибира, само с натиск. Ако не е прибрано е изключително болезнено и ходене, и сядане, и спане, всичко. Мога да Ви изпратя снимка. Бих искала да знам какво може да е, може ли да се премахне с мазила? Ако е единственият вариант операция може ли да се направи, при условие, че кърмя? Какво бихте ме посъветвали да взема за облекчаване на болката. Много благодаря, предварително!


Изпратете снимка.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Илка.Дуева » 11 Юли 2018, 20:48

Здравейте.Имам нужда от консултация.Имам вътрешни хемороиди,които от време на време ми създават дискомфорт,като-кървене след изхождане,леки-до умерени болки и сърбеж.В момента от ден два имам леко кървене от ануса,но без болка.Кървенето не е след изхождане,а е постоянно през целия ден.Съвсем слабо-бих казала дори е сълзене,но все пак го има и ме притеснява.Кръвта е червена не е черна.Ясно ми е че трябва да посетя лекар,но все пак искам да направя консултация и с вас.Това някакво усложнение ли е на хемороида?И как се лекува?
Илка.Дуева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2018, 20:33

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта