Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Юли 2018, 09:24

Илка.Дуева написа:Здравейте.Имам нужда от консултация.Имам вътрешни хемороиди,които от време на време ми създават дискомфорт,като-кървене след изхождане,леки-до умерени болки и сърбеж.В момента от ден два имам леко кървене от ануса,но без болка.Кървенето не е след изхождане,а е постоянно през целия ден.Съвсем слабо-бих казала дори е сълзене,но все пак го има и ме притеснява.Кръвта е червена не е черна.Ясно ми е че трябва да посетя лекар,но все пак искам да направя консултация и с вас.Това някакво усложнение ли е на хемороида?И как се лекува?


Здравейте, при напреднал хемороиди, може да има спонтанно изтичане на кръв. За съжаление, това може да се случва и при други анални заболявания. Най-добре е да е извърши консултация и преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Илка.Дуева » 14 Юли 2018, 08:48

Dr Atanas Matev написа:
Илка.Дуева написа:Здравейте.Имам нужда от консултация.Имам вътрешни хемороиди,които от време на време ми създават дискомфорт,като-кървене след изхождане,леки-до умерени болки и сърбеж.В момента от ден два имам леко кървене от ануса,но без болка.Кървенето не е след изхождане,а е постоянно през целия ден.Съвсем слабо-бих казала дори е сълзене,но все пак го има и ме притеснява.Кръвта е червена не е черна.Ясно ми е че трябва да посетя лекар,но все пак искам да направя консултация и с вас.Това някакво усложнение ли е на хемороида?И как се лекува?


Здравейте, при напреднал хемороиди, може да има спонтанно изтичане на кръв. За съжаление, това може да се случва и при други анални заболявания. Най-добре е да е извърши консултация и преглед.


Здравейте отново.Забравих да спомена че пиех диклак,поради болки в ставите.На 44г. съм и имам износена става в следствие на вродена луксация.Прочетох страничните ефекти от Диклака и го спрях.Започнах да мажа и с проктогливенол.Кървенето спря.Възможно ли е да е от диклака?
Илка.Дуева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2018, 20:33

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Юли 2018, 09:50

nincheto_95 написа:Здравейте.Момиче на 19 години съм.Преди около 2-3 години с бившия ми приятел правих за пръв път анален секс,но явно тогава той не знаеше как се прави правилно и стана много рязко и много болеше а и на сухо,мисля че ме е разкъсал,няколко дни след това имаше и някаква слуз,а също така и на допир се усеща по-меко,и на външен вид различно,а преди беше стегнато.Мисля че и кръв имаше малко,но не съм сигурна.Не се изтървам,мога да се устисквам,но дали когато остарея нещата ще се променят,дали ще започна да се изпускам или не? Мерси предварително.


Не се притеснявайте. Подобни оплаквания би трябвало да преминат без специално лечение.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Юли 2018, 09:51

Илка.Дуева написа:
Dr Atanas Matev написа:
Илка.Дуева написа:Здравейте.Имам нужда от консултация.Имам вътрешни хемороиди,които от време на време ми създават дискомфорт,като-кървене след изхождане,леки-до умерени болки и сърбеж.В момента от ден два имам леко кървене от ануса,но без болка.Кървенето не е след изхождане,а е постоянно през целия ден.Съвсем слабо-бих казала дори е сълзене,но все пак го има и ме притеснява.Кръвта е червена не е черна.Ясно ми е че трябва да посетя лекар,но все пак искам да направя консултация и с вас.Това някакво усложнение ли е на хемороида?И как се лекува?


Здравейте, при напреднал хемороиди, може да има спонтанно изтичане на кръв. За съжаление, това може да се случва и при други анални заболявания. Най-добре е да е извърши консултация и преглед.


Здравейте отново.Забравих да спомена че пиех диклак,поради болки в ставите.На 44г. съм и имам износена става в следствие на вродена луксация.Прочетох страничните ефекти от Диклака и го спрях.Започнах да мажа и с проктогливенол.Кървенето спря.Възможно ли е да е от диклака?


Да, възможно е да е от Диклака.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Атанасова » 13 Авг 2018, 16:31

Здравейте, д-р Матев! Необходима ми е насочваща консултация, преди да предприема последващи действия във Вашата клиника. На 45 години съм, тежа 45 килограма, спазвам много стриктен здравословен хранителен режим, който включва основно плодове, зеленчуци, кисело мляко, прием на минимум 2 литра течности дневно, не употребявам алкохол, не пуша цигари. Редовна дефекация /всяка сутрин, а в дните с повече плодове - и вечер/. Изпражненията са меки, без кръв. Измиване веднага след това. По-голямата част от деня ми преминава в работа на бюро, но спортувам, движа се пеша и карам велосипед. Преди 24 години, по време на първата бременност, ми се появи външен хемороид. Оттогава досега той си стои отвън, като съм правила опити да го прибирам, но неуспешно. Раждала съм два пъти оперативно със секцио, поради тесен таз /освен това съм с обърната матка/. За този период от 24 години съм имала две хемороидални кризи, като при втората хемороидът беше тромбозирал. Кървене не е имало. Само болка. В тези случаи пия "Детралекс" по оказаната схема за остри кризи, прилагам компреси с риванол, лед и проблемът утихва, като след това хемороидът "спихва" и остава като "празна торбичка/кожичка/ около ануса. Опитвала съм да го прибера чрез профилактичен прием на "Детралекс", "Хамамелис", "Троксерутин" и паралелно с това мазане с различни билкови продукти. Но бих искала да реша този проблем, защото от самото му появяване досега, това оказва влияние на самочувствието ми като жена, а и се притеснявам с напредването на възрастта да не се усложни. Прилагам снимка на моментното му състояние. Въпросът ми е - доколко в този случай става въпрос действително за външен хемороид и какви са възможностите за премахването му във Вашата клиника? От сайта на клиниката разбирам, че работите в делнични дни, но дали правите изключения за събота/неделя? Тъй като не съм от Стара Загора и не мога да отсъствам от работа. Благодаря за отделеното време.
Атанасова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:08

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 14 Авг 2018, 10:00

Здравейте, това са външни хемороиди, могат да бъдат отстранени, но все пак е необходим преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Атанасова » 14 Авг 2018, 14:01

Dr Atanas Matev написа:Здравейте, това са външни хемороиди, могат да бъдат отстранени, но все пак е необходим преглед.

Благодаря, д-р Матев! Наясно съм, че една он-лайн консултация не измества прегледа. Моля да ме извините, ако Ви досаждам с въпросите си, но ми е необходима допълнителна информация, преди да посетя клиниката Ви. По снимката, доколкото може да се ориентирате, за кой стадий външни хемороиди става въпрос, както и колко като брой са? И спрямо степента им, каква процедура бихте ми предложили? Интересувам се, за да знам колко време ще се наложи да отсъствам от работа, както и какво ще е финансовото изражение на процедурата, за да се подготвя предварително? /Доколкото разбирам няма как да ме приемете през уикенда и не работите по Здравна каса/. Благодаря за отделеното внимание.
Атанасова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:08

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 14 Авг 2018, 14:20

Атанасова написа:
Dr Atanas Matev написа:Здравейте, това са външни хемороиди, могат да бъдат отстранени, но все пак е необходим преглед.

Благодаря, д-р Матев! Наясно съм, че една он-лайн консултация не измества прегледа. Моля да ме извините, ако Ви досаждам с въпросите си, но ми е необходима допълнителна информация, преди да посетя клиниката Ви. По снимката, доколкото може да се ориентирате, за кой стадий външни хемороиди става въпрос, както и колко като брой са? И спрямо степента им, каква процедура бихте ми предложили? Интересувам се, за да знам колко време ще се наложи да отсъствам от работа, както и какво ще е финансовото изражение на процедурата, за да се подготвя предварително? /Доколкото разбирам няма как да ме приемете през уикенда и не работите по Здравна каса/. Благодаря за отделеното внимание.


За външните хемороиди няма стадии. Не са на бройка. Условно са три. Не е приложимо банд лигиране, Цената е макс. 500 лв/ включва обща анестезия/. Предварително записване . Без каса. Дали изобщо ще се премахва нещо, ще зависи от прегледа. Има заболявания, при които кожата набъбва по този начин, но не се лекува с операция, а с лекарства.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Атанасова » 14 Авг 2018, 15:00

За външните хемороиди няма стадии. Не са на бройка. Условно са три. Не е приложимо банд лигиране, Цената е макс. 500 лв/ включва обща анестезия/. Предварително записване . Без каса. Дали изобщо ще се премахва нещо, ще зависи от прегледа. Има заболявания, при които кожата набъбва по този начин, но не се лекува с операция, а с лекарства.[/quote]
Благодаря, д-р Матев!
Атанасова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:08

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот veronika19859 » 23 Авг 2018, 18:55

Здравейте, д-р Матев! Преди доста време бях писала във форума, и тогава вие ме насочихте, че най-вероятно става въпрос за фисура. Няма да пиша пак същите неща, но само да кажа, че минаха 5 години от началото на оплакванията ми. Четох и се рових доста през това време, мазах се с някои неща, които други хора казваха, че са им помогнали. С едно от мазилата наистина постигнах резултат, но за съжаление после симптомите се завърнаха- ако не сърби, ще смъди, и обратното. Последното, което пробвах е едно мазило на билкова основа. Казва се Терезиенойл. С него на втория ден смъденето изчезна. Остана само едно присърбяване отвреме на време. Вече се мажа с него малко по- вече от 2 седмици, обаче тази сутрин при изхождане пак ме присмъдя малко. Като огледах мястото забелязах, че около ануса са се появили няколко малки рагади. Понеже често се преглеждам, и друг път съм ги виждала. Като че ли сами изчезват за ден-два. Освен това забелязах, че след мазане с това мазило по пръста ми остават нещо като кожички, в началото имаше и някакви жълтеникави трохи. Въпросът ми е -доколкото може, да се говори само по описание, смятате ли, че може от това мазило фисурата да е започнала да заздравява, и тези малки рагади, които периодично се появяват, на какво може да се дължат? Освен това мога ли да пия нещо, което да подсили оздравяването? За флебодия четох добри отзиви, но още се чудя какво да правя. Благодаря предварително!
veronika19859
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2013, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта