Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот jenifer-aniston » 03 Сеп 2018, 15:28

Здравейте д-р Матев,
Преди 2 години и половина по време на бременност ми се образува първия хемороид - малък без особени болки. Идвах при Вас на консултация - потвърдихте, като ми казахте, че имам и вътрешни и външни, но не е нищо притеснително. Реших да приема съвета Ви и да продължа да си живея с тях. И всичко това до днешно време - преди 1 ден ми се подуха много хемороидите и вече ме боли дотолкова, че ми е трудно да седя, да ставам, да сядам, та дори и като ходя изпитвам ужасен дискомфорт. Пия от 1 ден Детралекс по схемата в листовката (по 2 таблетки 3 пъти дневно през първите 4 дни). Мажа се с Проктогливенол - 3 пъти дневно. Нямам кървене засега поне, но болката е толкова силна, че пия аулин. Не съм имала запек, но пък нося често дъщеричката си, която е около 17кг. Бихте ли ми дали съвет, моля.
jenifer-aniston
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2018, 15:16

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Iva_iv » 07 Сеп 2018, 18:22

Здравейте, имам следният проблем...днес бях на преглед при ваш колега, който установи, че имам 4 вътрешни и 1 външен хемороид(появиха се преди 6 години по време на бременността ми..И така до днес)Поставиха ми пръстени на 2 от вътрешните.Понеже имам съмнения, че отново съм бременна реших да обърна внимание върху състоянието си, за да не се влошат, ако се окаже, че наистина съм бременна и да ми създадат проблеми.Въпроса ми е възможно ли е отстраняването първо на външния, защото ме притеснява много повече( безопасна ли е цялата манипулация за плада, обясниха ми че външните се отстраняват с упойка и изрязване доколкото разбрах ) и впоследствие останалите вътрешните?Благодаря предварително!
Iva_iv
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2018, 18:04

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот А.Тодоров » 08 Сеп 2018, 10:48

Здравейте,
моля за мнение - на 11. 07 т.г. претърпях хирургическа интервенция поради ананлен абцес и ми бе поставена лигатура(ластик),който падна сам точно преди месец.
От тогава насам(отново месец) раната заздравя почти напълно,но има една постоянна секреция(гной),която не спира и до днес,и е придружена с доста неприятен сърбеж.
Всяка седмица ходя на преглед,като констатацията на хирурга е,че трябва да се изчака,докато се затвори изцяло каналчето,и че всичко е строго индивидуално.
Моля за съвет дали наистина е така,или има симптоми за усложнение.
Благодаря.
Поздрави.
А.Тодоров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2018, 10:18

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот hope.hopefully » 13 Сеп 2018, 10:29

Здравейте,

Имам около ануса си червено топче, което се е надуло. В момента боли доста. Преди смятах,че е хемороид, но не съм вземала мерки. Наблюдавах и кървене при напън за изхождане. Възможно ли е да е възпален хемороид? Може ли да се приложи лазерно коагулиране или какъв начин има за да изчезне?

Моля за съдействие.
hope.hopefully
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2018, 10:23

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Vasilena96 » 17 Яну 2019, 18:52

Здравейте, д-р Атанас Матев :)

Имам следния проблем и Ви моля да ме посъветвате, трябва ли да отида на специалист лично за преглед или мога да си купя кремове/хапчета за следния проблем:

От известно време насам след като ходя по голяма нужда и си избърша дупето виждам леки следи от кръв по хартията, понякога няма, но и в често случаи има, особено ако натисна по-силно. В началото мислих, че нещо съм се одраскала или има пъпчица, която съм наранила, имах известен дискомфорт, но ми мина раздразнението след като реших да се мажа с крем здраве и да използвам интимен гел "SOS" препоръчан при раздразнения. Но сега след като нямам оплаквания от външни раздразненя и това продължава, реших, че е по-скоро вътрешно, раничка или нещо?
Много съм притеснена, малко се притеснявам да отида на лекар, страх ме е че ще ми кажат най-лошото. Бихте ли ме посъветвали нещо или е най-добре направо да отида на преглед. На 22 години съм и не правя анален секс.

Благодаря Ви предварително за отделеното време!
Vasilena96
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2019, 18:43

Лечение на анални фисури

Мнениеот Margo2 » 09 Фев 2019, 21:00

Излекувах брат ми от аналните фисури. Болката му беше толкова силна, че искаше да се самоубие. След две операции в он клиник минаха 4 години и фисурите отново се появиха. Три месеца ходихме по мъките и нито едно светило не успя да го излекува с хапчета и мехлеми. Болките бяха неописуеми сутрин след изхождане. Брат ми спазваше неистова диета - само определени зеленчуци като тиквички, карфиол, броколи на пара.....
Та така реших да помогна на всички страдащи като споделя с вас рецептата
- истинска домашна свинска мас - 1/4 компотен буркан
- две шепи цветове от невен
- Дилтиазем - хапчета - един блистер - 10 бройки
- 1/2 тубичка лидокаин
Невенът се запържва в маста за 5 минути и се оставя да престои едно денонощие. На другия ден се загрява да се втечни и се прецежда. Прибавят се смлените хапчета и лидокаинът и това се разбива с пасатор. Оставяте го в хладилник да се стегне и се мажете вечер вътрешно анално. Става по-лесно с медицинска ръкавица. Ефект има още от третия ден.
Margo2
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2019, 20:56

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот anito949 » 06 Мар 2019, 14:48

Здравейте, д-р Матев! :)

Имам дъщеря на година и три месеца, когато беше бебе често беше със запек, който се оказа от адаптираното мляко, след като го смених, проблема спря. От около месец след като ака се появят като сини топчета, като понякога се прибират, понякога не. Показах снимка на личния лекар и той каза, че според него е някакъв венозен съд, който излиза и не прилича на хемороиди. Въпросът ми е, аз мога ли по някакъв начин да подпомогна да не се появяват. С какъв крем мога да я мажа? Много се притеснявам да я заведа на лекар заради самия преглед, защото дори на мен трудно ми позволява да я пипам, предполагам че я боли.

Благодаря Ви за отделеното време!
anito949
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2019, 14:26

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Албена1971 » 03 Апр 2019, 15:41

Здравейте от Канада! Имам проблем около ануса.Ходих три пъти на доктор.Тушираха ме,гледаха и нищо.От време на време започва да ми пари и като че ли кожата около ануса настръхва.Тогава получавам чувство за влажност.В тези моменти на обостряне имам усещане за възпален анус.Мазах с какво ли не,махнах си космите там,защото всичко ме дразни!Можете ли да ми помогнете?Благодаря!
Албена1971
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2019, 15:23

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Джемал Хасан » 16 Май 2019, 16:14

Dr Atanas Matev написа:
meri_mari_68 написа:Здравейте! Аз имах анална фисура, и кожна гънка на ануса. Поръчах си от вашият крем, но както ме бяхте предупредили, ако до 4-5 намазване не отмине болката, тогава трябва да се оперира. Така и стана. Не мина, и аз се оперирах. Вече 10 дни след операцията, аз имам още болки, и със още по- големи болки ходя по голяма нужда.
Та искам да Ви питам, колко е периода на възстановяване на такъв вид операция, и сед изхождане, за силните болки, мога ли да използвам вашият мехлем?
Много ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите, и лек ден Ви желая!



Здравейте, не разбрах аз ли съм Ви оперирал? Можете да се мажете и след операция за анална фисура с този мехлем.
Джемал Хасан
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2019, 16:12

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот VeselinovaQnka » 06 Юли 2019, 18:02

Здравейте, от около месец имам следния проблем. Усещам постоянна болка в перинеума, в изправено, седнало и легнало положение. Имам подуване и при натиск болката се усилва. Нямам проблем с изхождането, нито имам течение. На какво може да се дължи подуването?
VeselinovaQnka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юли 2019, 17:49

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта