Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот roza_70 » 11 Сеп 2019, 11:46

Здравейте! От няколко години имам кървене от ануса, но преди беше малко и не всеки път, предимно при запек. От няколко месеца е обилно и всеки път, имам болки в корема и кръста, подуване на червата и чувство за непълно изхождане. До сега това го дължах на хемороиди, а болката мислех, че може да е от операция (имам секцио през 3 години) Нямам фамилна обремененост от рак, но и двамата ми родители имат хемороиди. Вече започнах доста да се притеснявам и да го мисля. Бях на хирург преди 20 дни погнеда само отвън, не е гледал вътре ануса, изписа ми Флебодия за хемороидите и каза ако искам на гастрентеролог да отида. От флебодията кървене за сега няма, но ме е страх да се напъна повече, да не прокървя пак. Днес бях при гастро, гледа на ехограф корема каза, че всичко ми е нормално и след 1 седмица ми записа час за ректоскопия. Питах защо не колоноскопия, а той каза че иска само ректума да огледа. Забравих да кажа, че като ходя до тоалетната ануса ми цъфва като "майска роза" и нещо се показва отвътре, изглежда ми голямо, разранено, като розов израстък с зачервен връх. Въпроса ми е защо не иска да види цялото черво, дали е видял на ехографа червото и мисли че е добре, какво може да е това, дали са само хемороидите или може да е полип, или рак. Какви други изследвания мога да направя. Много съм притеснена. На 27год.съм. Моля да ми отговорите. Благодаря
roza_70
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2019, 22:17

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Сеп 2019, 12:13

roza_70 написа:Здравейте! От няколко години имам кървене от ануса, но преди беше малко и не всеки път, предимно при запек. От няколко месеца е обилно и всеки път, имам болки в корема и кръста, подуване на червата и чувство за непълно изхождане. До сега това го дължах на хемороиди, а болката мислех, че може да е от операция (имам секцио през 3 години) Нямам фамилна обремененост от рак, но и двамата ми родители имат хемороиди. Вече започнах доста да се притеснявам и да го мисля. Бях на хирург преди 20 дни погнеда само отвън, не е гледал вътре ануса, изписа ми Флебодия за хемороидите и каза ако искам на гастрентеролог да отида. От флебодията кървене за сега няма, но ме е страх да се напъна повече, да не прокървя пак. Днес бях при гастро, гледа на ехограф корема каза, че всичко ми е нормално и след 1 седмица ми записа час за ректоскопия. Питах защо не колоноскопия, а той каза че иска само ректума да огледа. Забравих да кажа, че като ходя до тоалетната ануса ми цъфва като "майска роза" и нещо се показва отвътре, изглежда ми голямо, разранено, като розов израстък с зачервен връх. Въпроса ми е защо не иска да види цялото черво, дали е видял на ехографа червото и мисли че е добре, какво може да е това, дали са само хемороидите или може да е полип, или рак. Какви други изследвания мога да направя. Много съм притеснена. На 27год.съм. Моля да ми отговорите. Благодаря

Здравейте, не мога да вникна в мислите на друг човек. Изпрате ми снимка на ануса след дефекация, когато са излезли навън хемороидите на a_matev@yahoo.com Изследването на цялото черво е колоноскопия, извършва се при нас.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот mariapetrova2525 » 19 Сеп 2019, 10:01

Здравейте! Аз съм жена на 24год.
От година имам странно отпускане и свиване на ануса неконтролируемо. Нямам болки или кръв при изхождане. Това странно свиване най-често се появява сутрин с отварянето на очите за 5 мин. Отшумява за месец, два и отново се появява.Личният лекар ми каза, че е на нервна почва. Не практикувам анален секс. Случвало се е за тази една година да се събудя от анални крампи (с болка) само два пъти. И те са придружени с това свиване на аналният мускул. Да не би да ми е засегнат някакъв нерв на гръбнака? Но пък защо ще имам и мускулни крампи през нощта.. Не съм пробвала седящи топли вани за отпускане.
Ще се радвам ако отговорите, защото никъде го няма този мой проблем, на който и да споделих не му се е случвало това свиване и отпускане без болка.
mariapetrova2525
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2019, 09:05

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Сеп 2019, 10:56

mariapetrova2525 написа:Здравейте! Аз съм жена на 24год.
От година имам странно отпускане и свиване на ануса неконтролируемо. Нямам болки или кръв при изхождане. Това странно свиване най-често се появява сутрин с отварянето на очите за 5 мин. Отшумява за месец, два и отново се появява.Личният лекар ми каза, че е на нервна почва. Не практикувам анален секс. Случвало се е за тази една година да се събудя от анални крампи (с болка) само два пъти. И те са придружени с това свиване на аналният мускул. Да не би да ми е засегнат някакъв нерв на гръбнака? Но пък защо ще имам и мускулни крампи през нощта.. Не съм пробвала седящи топли вани за отпускане.
Ще се радвам ако отговорите, защото никъде го няма този мой проблем, на който и да споделих не му се е случвало това свиване и отпускане без болка.


Прилича на нощна прокталгия Прокталгия фугакс, леватороспазъм със ангажиране на аналния сфинктер
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Васил.Захариев » 02 Окт 2019, 11:54

Здр.искам да опиша моят проблем имам зачервяване около ануса с силен сърбеж и зачервяване на бузите около ануса са ми червени с секрет ,до ануса имам едно издуване като вена което пари с болка .
Васил.Захариев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2019, 11:45

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Окт 2019, 09:27

Васил.Захариев написа:Здр.искам да опиша моят проблем имам зачервяване около ануса с силен сърбеж и зачервяване на бузите около ануса са ми червени с секрет ,до ануса имам едно издуване като вена което пари с болка .



Заповядайте за преглед!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Окт 2019, 09:33

nincheto_95 написа:Здравейте.Имам още един въпрос.от време на време се изпускам при резки движения примерно като се смея и то звучно това за дето единия ми анален мускул е разкъсан на това ли се дължи?И възможно ли е чрез операция или някакъв начин изобщо да се оправи?


Необходима е преценка след преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот zlateva.jija » 07 Окт 2019, 20:35

Dr Atanas Matev написа:Здравейте, специалист съм в лечението на болести на ануса и ректума. Тук можете да зададете вашите въпроси свързани с болести на ануса.
Повече информация за д-р Атанас Матев можете да откриете в справочника на Фрамар.


zlateva.jija
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2019, 20:28

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот zlateva.jija » 07 Окт 2019, 20:40

Здравейте доктор Матев, живея в чужбина и много ще се радвам на вашата консултация бремена съм в 15 г.с.мислех че имам хемороиди но после почна да тече жълт секрет отидох на лекар каза че е абцес и не нищо страшно не мид даде нито лекарства нито го цепна нищо а,мен ме е страх от инфенкиция за мен и бебето какво да направя?
zlateva.jija
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2019, 20:28

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Окт 2019, 09:54

zlateva.jija написа:Здравейте доктор Матев, живея в чужбина и много ще се радвам на вашата консултация бремена съм в 15 г.с.мислех че имам хемороиди но после почна да тече жълт секрет отидох на лекар каза че е абцес и не нищо страшно не мид даде нито лекарства нито го цепна нищо а,мен ме е страх от инфенкиция за мен и бебето какво да направя?


Здравейте, изпратете една снимка с телефон на фокус от 20 см . на a_matev@yahoo.com
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron