Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Мелиса Карас » 10 Окт 2019, 13:25

Здравейте д-р Матев,

от два дни чувствам дискомфорт в ануса. Няма сърбеж, много лека дори не бих казала болка. Преди около 10 години имах възпален хемороид, който се спука и до преди няколко дни не съм имала пролбеми. При оглед и разтваряне на ануса има като насядане на кръв под кожата около целия отвор. Външно виждам само стария хемороид, друга външна изява няма. Има и леко ама много леко зачервяване около ануса. Нямам запек, поне от половин година, спазвам хранителен режим с повече плодове и зеленчуци.Нямам кръв при изхождане, наблюдавам се внимателно. Изхождането е всекидневно, с нормално оформени изпражнения. Скоро бях на гинеколог, заради зачервени външни полови органи. Лечение с Дифлукан, Лоринден Н и Линоладиол. Има ли място за тревога. БЛАГОДАРЯ !!!
Мелиса Карас
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2019, 13:08

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 10 Окт 2019, 13:41

Мелиса Карас написа:Здравейте д-р Матев,

от два дни чувствам дискомфорт в ануса. Няма сърбеж, много лека дори не бих казала болка. Преди около 10 години имах възпален хемороид, който се спука и до преди няколко дни не съм имала пролбеми. При оглед и разтваряне на ануса има като насядане на кръв под кожата около целия отвор. Външно виждам само стария хемороид, друга външна изява няма. Има и леко ама много леко зачервяване около ануса. Нямам запек, поне от половин година, спазвам хранителен режим с повече плодове и зеленчуци.Нямам кръв при изхождане, наблюдавам се внимателно. Изхождането е всекидневно, с нормално оформени изпражнения. Скоро бях на гинеколог, заради зачервени външни полови органи. Лечение с Дифлукан, Лоринден Н и Линоладиол. Има ли място за тревога. БЛАГОДАРЯ !!!


Не
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Мелиса Карас » 10 Окт 2019, 16:09

Благодаря много, доктор Матев !!!
Мелиса Карас
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2019, 13:08

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот plamen00111 » 10 Окт 2019, 23:34

Здравейте , от няколко месеца имам вътрешни хемероиди , няма болка при изхождане а само когато има много сериозен запек тогава , няма диария или запек по принцип , само леко бледа кръв малко след изходждане по хартията и сърбеж и леки раздразнения по кожата от самия сърбеж около ануса .. но след изхождане ми къркорят червата най вече в зоната на дебелото черво и ануса го усещам къркоренето и повишено количество газове , леко намален апетит .. това продължава така вече доста време месеци ... това от хемероидите ли е или какво мнение бихте ми дали ?
plamen00111
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Юли 2019, 09:31

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 14 Окт 2019, 09:43

plamen00111 написа:Здравейте , от няколко месеца имам вътрешни хемероиди , няма болка при изхождане а само когато има много сериозен запек тогава , няма диария или запек по принцип , само леко бледа кръв малко след изходждане по хартията и сърбеж и леки раздразнения по кожата от самия сърбеж около ануса .. но след изхождане ми къркорят червата най вече в зоната на дебелото черво и ануса го усещам къркоренето и повишено количество газове , леко намален апетит .. това продължава така вече доста време месеци ... това от хемероидите ли е или какво мнение бихте ми дали ?


Не е от хемороиди, по-скоро е от анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот KPalov » 17 Окт 2019, 20:27

Здравейте др Матев.
Преди 20 дни ме оперираха от фисура. Хирургът ми обясни че я е изгорил с аргон коагулатор. Първите 7 дни по негова препоръка си правех бани с калиев перманганат. Имах подобрение. След това започна при сядане да прокървява. Той каза че това е нормално защото е паднала коричката. По негова препръка си закупих и кремовете на он клиник. Мазах се около седмица кръвта спря но имах болки особено при сядане. Мой познат фармацевт видя кремовете и ми каза че с тях и година да се мажа няма да ми мине. От 5 дни по негов съвет вечер съм на цикратидина а сутрин на крем приготвен в аптека- дефламол и малко бисептол. Доста по-добре съм но болката при сядане я има . Проблема е че болничния ми свърши и не мога да стоя прав по цял ден.
KPalov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2019, 19:59

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот KPalov » 18 Окт 2019, 17:41

Здравейте др Матев,
Въпросът ми по принцип е нормално ли е след 20 дни да продължава да ме боли. Особено при сядане. Дефламола и цикатридина ще ми помогнат ли. Кремовете които закупих от он клиник са билкови. Били за отпускане на мускула. В последствие прочетох много отрицателни мнения. Да упорствам ли и с тях.
KPalov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2019, 19:59

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 21 Окт 2019, 10:44

KPalov написа:Здравейте др Матев,
Въпросът ми по принцип е нормално ли е след 20 дни да продължава да ме боли. Особено при сядане. Дефламола и цикатридина ще ми помогнат ли. Кремовете които закупих от он клиник са билкови. Били за отпускане на мускула. В последствие прочетох много отрицателни мнения. Да упорствам ли и с тях.


Здравейте, по принцип на ми е известно лечение на анална фисура с аргонплазмен коагулатор, по тази причина не мога да отговоря на въпросите Ви. Не е нормално да имате болки месец след процедурата, ако е успешна. Дали сте имал фисура действително и дали е използване аргон плазме или нещо друго за мен остава неизвестно. Ако имате продължаващи оплаквания заповядайте за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот holmberg » 15 Яну 2020, 10:37

Здравейте,

На 31 години съм и имам 2 малки израстъка във вътрешната област на ануса които случайно забелязах, поради факта, че имам сърбеж от известно време. Гледах доста снимки на хемороиди и фисури, но не ми прилича на тях. Опасявам се да не е злокачествено.
Изпратих ви на имейла снимки. Моля за вашия съвет.

Благодаря предварително.
holmberg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2020, 10:30

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Iva_iv » 02 Мар 2020, 01:14

Здравейте Д-р Матев!Болезнено се нуждая от мнение, преди 8 години след раждане получих хемороиди и вътрешни и външен. От миналата година планирам 2ра бременност и реших първо да се отърва от тази "болест" отидалох в он клиник, уж премахнаха 4 вътрешни, после изрязаха външния и след два месеца положението беше същото..външния пак почна да расте, а при изхождане отново имах болки отвътре.Почти се бях пристрастил към Дулколакс и така до момента на забременяването ми.Тогава спрях слабителните и кошмара започна.От силните напъни ми излезе 2ри външен колкото лешник, който от около 2 седмици стои тромбозирал...притудих се да започна Дуфалак, но дори с него при най малкия напън се възпалява и подува страшно много.Търпя адски болки, понеже обезболяващи не мога да приемам, а храненето ми е нищожно..почти не се храня от страх да не ме запече.Моля, Ви дайте ми съвет как мога да облекчи състоянието си чакат ме още 6 месеца бременност, които за съжаление не знам как ще изкарам..положението е трагично:(
Iva_iv
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2018, 18:04

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта