Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Мар 2020, 10:18

Iva_iv написа:Здравейте Д-р Матев!Болезнено се нуждая от мнение, преди 8 години след раждане получих хемороиди и вътрешни и външен. От миналата година планирам 2ра бременност и реших първо да се отърва от тази "болест" отидалох в он клиник, уж премахнаха 4 вътрешни, после изрязаха външния и след два месеца положението беше същото..външния пак почна да расте, а при изхождане отново имах болки отвътре.Почти се бях пристрастил към Дулколакс и така до момента на забременяването ми.Тогава спрях слабителните и кошмара започна.От силните напъни ми излезе 2ри външен колкото лешник, който от около 2 седмици стои тромбозирал...притудих се да започна Дуфалак, но дори с него при най малкия напън се възпалява и подува страшно много.Търпя адски болки, понеже обезболяващи не мога да приемам, а храненето ми е нищожно..почти не се храня от страх да не ме запече.Моля, Ви дайте ми съвет как мога да облекчи състоянието си чакат ме още 6 месеца бременност, които за съжаление не знам как ще изкарам..положението е трагично:(


Изпратете една снимка на ануса след изхождане, когато е подуто.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Мариянката » 05 Апр 2020, 22:41

Здравейте,от известно време чувствам дискомфорт отвътре на ануса.Все едно имам напрежение.Като натиск отвътре.Преди години ходенето ми по голяма нужда беше различно от сега,беше веднъж на 2,3 дни и твърдо и оформено изпражнение.Сега ходя всяка сутрин,но по меко и неовормено изпражнение.Нямам кръв и склуз.Страх ме е да нямам някакво лошо заболяване.Често ми се разтройва стомаха.Благодаря ви!
Мариянката
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2020, 22:32

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот tina1111 » 13 Апр 2020, 13:39

Здравейте,
Аз съм на 18 години и от 5 дни ми се появи топче около ануса. Болезнено е, но няма кървене. Меко е на допир и ми създава дискомфорт. Не знаех към кого да се обърна и поисках направление от личната лекарка за гинеколог, като ѝ казах симптомите си. Впоследствие разбрах, че това не е специалиста, при когото следва да се прегледам. Ще се радвам, ако можете да кажете какво ми има и какво домашно лечение мога да предприема, преди да отида на преглед, тъй като има вероятност да се случи след празниците, а е неприятно.
tina1111
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Апр 2020, 13:30

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Tsvetelina I. » 02 Май 2020, 19:44

Здравейте д-р Атанас Матев,
жена на 35г.съм,и от около 2 месеца на около 1,2см.от ануса ми се появи твърдо топче.Преди около седмица започна леко да кърви,не ме боли, но смъди.Вчера забелязах, че самото топче се е преобразувало като твърдо каналче до ануса. Баща ми е опериран преди години от фистула.Ще бъда благодарна за съвет от ваша страна. Благодаря Ви предварително. Хубав ден!!!
Tsvetelina I.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Май 2020, 19:18

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 04 Май 2020, 11:48

Здравейте, по описание доста прилича на фистула. Заповядайте за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Роза.Александрова » 18 Май 2020, 23:40

Здравейте, от няколко години съм имала кървене при изхожда е, но предимно при запек и не всеки път. От миналата година стана обилно и всеки път при изхождане, заради възраста си не съм обръщала внимание на 27г съм, ходих миналата година на гастроентеролог, каза че са вътрешни хемороиди, направи ми ректоскопия (5,6см е огледано отвътре) отказа ми колоноскопия, каза, че няма за какво да се притеснявам. Пиех 2 месеца флебодия, кървенето спря, но после пак се появи след около няколко месец, пак започнах лекарствата, пак ходих при същия лекар, и пак същото ми каза, като ми отказва колоноскопия... От скоро съм със болки по хода на червото, като боцкане и пак с кървене, болки в кръста пак ходих при същия и пак същото ми каза и ме прати на гинеколог да видя дали проблема не е от там, но проблем там няма, ходих и на гинеколог ... Днес ходих при друг гастроентеролог, записа ме за колоноскопия, знам че това ще покаже дали имам сериозен проблем (рак) но съм много притиснена и искам да ви попитам възможно ли е с тези симптоми да е нещо друго, а не най-лошото, възможно ли е да са наистина само хемороиди и примерно СРЧ, или колит, но да не е това от което ме е страх, нямам фамилна обремененост, на 27г съм, имам операция секцио, ако е от значение. Моля ви отговорете ми...
Роза.Александрова
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Дек 2019, 22:27

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Май 2020, 11:07

Роза.Александрова написа:Здравейте, от няколко години съм имала кървене при изхожда е, но предимно при запек и не всеки път. От миналата година стана обилно и всеки път при изхождане, заради възраста си не съм обръщала внимание на 27г съм, ходих миналата година на гастроентеролог, каза че са вътрешни хемороиди, направи ми ректоскопия (5,6см е огледано отвътре) отказа ми колоноскопия, каза, че няма за какво да се притеснявам. Пиех 2 месеца флебодия, кървенето спря, но после пак се появи след около няколко месец, пак започнах лекарствата, пак ходих при същия лекар, и пак същото ми каза, като ми отказва колоноскопия... От скоро съм със болки по хода на червото, като боцкане и пак с кървене, болки в кръста пак ходих при същия и пак същото ми каза и ме прати на гинеколог да видя дали проблема не е от там, но проблем там няма, ходих и на гинеколог ... Днес ходих при друг гастроентеролог, записа ме за колоноскопия, знам че това ще покаже дали имам сериозен проблем (рак) но съм много притиснена и искам да ви попитам възможно ли е с тези симптоми да е нещо друго, а не най-лошото, възможно ли е да са наистина само хемороиди и примерно СРЧ, или колит, но да не е това от което ме е страх, нямам фамилна обремененост, на 27г съм, имам операция секцио, ако е от значение. Моля ви отговорете ми...

Изчакайте заключението от колоноскопията.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Роза.Александрова » 30 Май 2020, 05:06

Здравейте докторе! Писала съм в предния пост нещата, които ме притиснява. Колоноскопията мина е Плевен, окръжна болница. Беше с пълна упойка, казаха ми че нямам нищо освен хемороиди, но болката не разбрах от какво е точно в ляво по хода на червото, постоянна, боцкаща със спазми.. Възможно ли е, ако имам рак и е напреднал да крият от мен и да са казали на мъжа ми, понеже той беше с мен? Има ли вероятност докторите да скрият и да кажат на близък. Много подозрително ми е... Макар, че ми е далече Стара Загора, ще се запиша да дойда при вас за преглед, нещо нямам доверие, каквото и да е положението аз трябва да знам...
Роза.Александрова
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Дек 2019, 22:27

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Роза.Александрова » 30 Май 2020, 05:19

За в понеделник дали е възможно да дойда поне за сигмоскопия, аз ще си направя предния ден прочистването?
Роза.Александрова
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Дек 2019, 22:27

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Юни 2020, 09:54

Роза.Александрова написа:За в понеделник дали е възможно да дойда поне за сигмоскопия, аз ще си направя предния ден прочистването?


Здравейте, мисля, че трябва да имате повече доверие на колегите от Плевен. Щом не са Ви казали, че е за операция, нямате основания за притеснение. Болките може и да не се разбере от какво са.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта