Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот marinakercheva » 10 Юли 2020, 21:45

Здравейте д-р Матев,
Моля за консултация тъй като вече не знам какво да правя!От много години страдам от запек и хемороиди.Два пъти ги премахваха в ONCLINIK но после може би в следствие на запека пак се появяваха.Но не това ме притеснява в момента.Проблемът е хроничния запек .Месец януари тази година си правих колоноскопия и заключението беше "дразним колон /К58.9/ и полип в сигма/D 12.5/ .Полипът не беше премахнат защото в момента пия Тромбекс .Също така приемам Зофен,Росста,Неотри МР,Дулсевия и Флуанксол ,който трябва да спра след 25 дни.Докато месец януари дефикацията беше мноооого трудна не болезнена и почти всекидневна.Сега е мноооого трудна и все в по-големи интервали от 3-4 дни.Опитах слабителен чай,Лаксал ,Дулколакс но нещата не се подобряват а имам чувство,че става по-зле.Днес след 4-ри дневни опити за дефикация за първи път използвах Изалакс.Искам да подчертая ,че се опитвам да спазвам режим на хранене с много плодове и ябълки и зеленчуци.Опитвам се да пия и по 2 л.течности/чай,кафе не повече от 1 на ден/и останалото вода.Опитвам се да приемам и по малко тестени и сладки неща/като на ден ям 3 филийки хляб и не всеки ден нещо сладко.Сутрин започвам с чаша топла вода и овесени ядки с кисело мляко и мед.И разходка всеки ден поне по 1 ч.
Моля, за Вашият съвет какво мога да предприема от тук нататък ,защото така е много трудно да продължавам.
marinakercheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2020, 20:43

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот overood » 23 Юли 2020, 00:00

Здравейте пушач съм несъм хомосексуалист появявами се запек преди повече от година ходих на лекар за хемороиди преписаха ми свещи имах болка при изхождане парене или щипене розова тънка линия на хартията не помня дали спря но от доста време има кръв в тоалетната след изхождане днес ми се доходи до тоалетна получих газове и вместо ако видях нещо като сапол и кръв учудих се помирисах го нямаше мирис от доста време получавам болки около сърцето понякога кашлям доста често взе дами става лошо понякога мисля че може дами стане нещо сериозно като малък съм имал болки в корема пих нещо като сироп със натрий мисля че дупката на ануса има проблем променена ми се стрява случвало ми се е като се изхождам да е дебело и трудно да излиза
overood
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2020, 23:32

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 28 Юли 2020, 09:24

Здравейте, вероятно имате анална фисура, която се активира периодично.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dessislava » 29 Окт 2020, 00:36

Здравейте!
От няколко месеца имам болки при изхождане и кървене. Посетих гастроентеролог и той ми каза, че става дума за анална фисура. Предписа ми цикатридина свещички за 10 дни. Въпросът ми е какво да правя след това да ги продължа ли, тъй като почти приключих с тях? И също ходя си редовно до тоалетна, дори два пъти на ден, но понякога имам тежест в корема и позив за дефекация, а такава не се случва.
Dessislava
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:30

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 29 Окт 2020, 10:34

Dessislava написа:Здравейте!
От няколко месеца имам болки при изхождане и кървене. Посетих гастроентеролог и той ми каза, че става дума за анална фисура. Предписа ми цикатридина свещички за 10 дни. Въпросът ми е какво да правя след това да ги продължа ли, тъй като почти приключих с тях? И също ходя си редовно до тоалетна, дори два пъти на ден, но понякога имам тежест в корема и позив за дефекация, а такава не се случва.


Може да се извърши изследване на дебелото черво, за отхвърляне на друго заболяване, иначе за фисурата, ако нямате болки това означава, че е зарастнала.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот hubabuba88 » 20 Ное 2020, 11:40

Здравейте! На 32 години съм. От няколко седмици ми се появи пулсация в ануса, тупти по различно време и продължителност, понякога е за кратко, а друг път по-продължително през ноща. И друг път ми е ставало, но за кратко и беше минало и не му обърнах внимание. Забелязах и малък израстък. Сега се прителсявам от какво може да. Моля за съвет.
hubabuba88
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2020, 11:29

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот fffeeennn » 26 Дек 2020, 18:32

Здравейте, по време на ходене по голяма нужда (което е редовно и нормално) усещам краткотрайна, остра болка на изхода. След това известно време се задържа чувство на парене на същото място. Много рядко има кървене,по-скоро не. Пробвах с ПроктоГливенол и крем здраве,но няма особен ефект. Моля,кажете с какво да се мажа.
fffeeennn
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Дек 2020, 18:30

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот pepina81 » 11 Яну 2021, 00:33

Здравейте, преди наколко дни имах болезнено изхождане с малко кръв по хартията - чиста, алено червена, имам чувството, че изпражнението беше голямо и твърдо, все едно ме одра. След това до днес имам лек сърбеж и дискомфорт около ануса. По принцип нямам проблеми- ходя до тоалетна по два пъти на ден. Преди около три години имах подобен случай, но дискомфорта беше по- кратко време. По принцип съм с наднормено тегло и поради боледуване от Ковид и пиене на два антибиотика в продължение на 14 дни ми се наложи да се заседя у дова повече от месец, даже близо два. Намалих движенията, а по принцип се движа много. Можете ли да предположите каква е причината, тъй като в момента не мога да посетя доктор. Кръв имах малко повече във вторник вечерта, в сряда сутринта имах само капчица. Оттогава само лек сърбеж и дискомфорт. На разположение имам Цикатридина - мехлем и свещички и си слагам. Мъжът ми ме погледна и каза, че вижда от горната страна на ануса като одраскано с нокът и леко зачервено и много малко подуто около драскотинката.
pepina81
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Яну 2016, 20:59

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот pepina81 » 15 Яну 2021, 23:33

Здравейте отново. Аз продължавам да чакам и Вашето мнение. Вече 10 дни след като имах малко кръв не ми се е получавала пак. Бях при хирург. Той каза, че не е необходим преглед. Предположи по това, което му казах, че е вътрешен хемороид заради оскъдното кървене и сърбежа и каза да продължа с Цикатридината. Каза, че ако пак се случи, тогава ще ме прегледа. Към днешна дата имам слаб сърбеж и дискомфорт (като протъркана кожа) в областта на ануса. Тези симптоми не са постоянни, а само от време на време. Ходя до тоалетна по веднъж или два пъти на ден, като ми прави впечатление, че изпражненията ми понякога са като петна - меки, ясно оформени, но по-сплескани. Излизан лесно и бързо. Притеснявам се, защото нямам достъп до специалисти тук, където живея. Много се принеснявам и ще Ви бъда благодарна да ме посъветвате.
pepina81
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Яну 2016, 20:59

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ZornitsaPetkova » 26 Фев 2021, 01:39

Здравейте, искам да Ви попитам нещо, което
ме интересува свързано с лечението на
външен хемороид. Знам, че няма как да се
отговори категорично без преглед, но ако
може да каже ориентировачно. От 2,3 години
имам вътрешни хемороиди, с които не съм
имала проблеми, но се е случвало да излезе
във външен и на другия ден всичко пак е
наред. Проблемът е, че от около година си
остана постоянно отвън, но според мен е
просто разтегната кожа, защото не ме боли
и не чувствам нищо, на пипане е меко. Въпроса ми е какъв е
метода за лечение при такъв случай. При
първа възможност ще посетя и за преглед.
Благодаря предварително!
ZornitsaPetkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2021, 01:35

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта