Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот gerka666 » 18 Сеп 2014, 15:21

Здравейте,доктор Матев.Мъжът ми преди два месеца претърпя катастрофа,за щастие се размина леко,но около месец след нея той ми сподели,че от ануса му тече някаква слуз без цвят и мирис.Не го боли когато ходи по голяма нужда,но спря да излиза защото теча е почти постоянен.Той се притеснява да отиде на преглед,даже незнаем на какъв спецялист да отидем.Също така има и разтройство.Въпросът ми е следния:Какво може да му е,как се лекува и към кого да се обърнем?Благодаря предварително!
gerka666
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2014, 15:12

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 22 Сеп 2014, 08:24

ivelin написа:Здравейте доктор Матев! Баща ми който е на 76 години има синдром на раздразнено дебело черво със запек и удължено дебело черво.Изхождането става с клизма.Единствено със свещички "Бизакодил" се изхожда без клизма.Пише за Бизакодила,че може да се слагат до 6-7 дена.Въпросът ми е може ли и в по дълъг период да се слагат свещички "Бизакодил"? В яденето му има салати,плодове и други,но проблема със запека си остава.Не е много подвижен и лесно се уморява.Правени са му колоноскопия и гастроскопия и диагнозата е синдром на раздразнено дебело черво.Ще има ли последствия за дебелото черво от по продължително използване на свещички "Бизакодил"? Благодаря ви предварително!


Здравейте, не е опасно по-продължителното приложение на Бизакодил, проблемът е, че престава да действа. Препоръчвам да се ползва лактулоза до 30 мл дневно ежедневно сутрин.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Не получавам позив за дефекация

Мнениеот човек » 25 Окт 2014, 11:04

Здравейте!
Имам един особен проблем, който се опитвам да разреша от доста време: не усещам позив за дефекация, дори когато ректумът е пълен.

Положението е такова още от детството ми. Търсих много из нета, но по темата е написано много малко, а в България - нищо. Все пак четох за ректална хипосензитивност и парасимпатичен рефлекс за дефекация. Доколкото аз разбрах, ако има някакво гръбначно нервно увреждане или липсва ректална сензитивност, то парасимпатичния рефлекс не може да се задейства и да изпразни рефлекторно ректума и сигмовидното черво, нали? Но аз мисля, че при мен този рефлекс работи, защото се изхождам нормално (или поне така си мисля) - без напъване, само лек първоначален тласък и по-нататък червата се освобождават сами от съдържанието си, както е с уринирането. Предполагам това представлява парасимпатичен рефлекс за дефекация?

Защо тогава не усещам нито дразнене в ректума, нито позив, въпреки, че точно дразненето би трябвало да задейства парасимпатичния рефлекс. На какво би могло да се дължи?
човек
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:57

Re: Не получавам позив за дефекация

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Окт 2014, 11:56

човек написа:Здравейте!
Имам един особен проблем, който се опитвам да разреша от доста време: не усещам позив за дефекация, дори когато ректумът е пълен.

Положението е такова още от детството ми. Търсих много из нета, но по темата е написано много малко, а в България - нищо. Все пак четох за ректална хипосензитивност и парасимпатичен рефлекс за дефекация. Доколкото аз разбрах, ако има някакво гръбначно нервно увреждане или липсва ректална сензитивност, то парасимпатичния рефлекс не може да се задейства и да изпразни рефлекторно ректума и сигмовидното черво, нали? Но аз мисля, че при мен този рефлекс работи, защото се изхождам нормално (или поне така си мисля) - без напъване, само лек първоначален тласък и по-нататък червата се освобождават сами от съдържанието си, както е с уринирането. Предполагам това представлява парасимпатичен рефлекс за дефекация?

Защо тогава не усещам нито дразнене в ректума, нито позив, въпреки, че точно дразненето би трябвало да задейства парасимпатичния рефлекс. На какво би могло да се дължи?


Здравейте, има рецептори в тазовата стена / извън ректума/ за налягане. Ако тези рецептори са по-малко чувствителни е необходимо по-голямо дразнене за да се задействат. Не търсете болестна причина.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Не получавам позив за дефекация

Мнениеот човек » 25 Окт 2014, 12:52

Dr Atanas Matev написа:
човек написа:Здравейте!
Имам един особен проблем, който се опитвам да разреша от доста време: не усещам позив за дефекация, дори когато ректумът е пълен.

Положението е такова още от детството ми. Търсих много из нета, но по темата е написано много малко, а в България - нищо. Все пак четох за ректална хипосензитивност и парасимпатичен рефлекс за дефекация. Доколкото аз разбрах, ако има някакво гръбначно нервно увреждане или липсва ректална сензитивност, то парасимпатичния рефлекс не може да се задейства и да изпразни рефлекторно ректума и сигмовидното черво, нали? Но аз мисля, че при мен този рефлекс работи, защото се изхождам нормално (или поне така си мисля) - без напъване, само лек първоначален тласък и по-нататък червата се освобождават сами от съдържанието си, както е с уринирането. Предполагам това представлява парасимпатичен рефлекс за дефекация?

Защо тогава не усещам нито дразнене в ректума, нито позив, въпреки, че точно дразненето би трябвало да задейства парасимпатичния рефлекс. На какво би могло да се дължи?


Здравейте, има рецептори в тазовата стена / извън ректума/ за налягане. Ако тези рецептори са по-малко чувствителни е необходимо по-голямо дразнене за да се задействат. Не търсете болестна причина.

В детството си имах дълъг период на запек (по психологични причини) - възможно ли е това да е разширило ректума? И има ли начин да се възстанови това? По принцип получавал съм позиви само при разтройство или ако не съм ходил до тоалетна 3-4 дена...
човек
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:57

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 26 Окт 2014, 13:22

До две изхождания на седмица, се счита за нормално.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот silveto12 » 04 Ное 2014, 15:06

Здравейте, имам въпрос относно синът ми. Той е на 6 години, след изхождане се появява едно лилаво топче, което ми прилича на хемороид. Докато го избърша и топчето се прибира навътре. Според Вас хемороид ли е и какво мога да направя в този случай. Благодаря.
silveto12
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Окт 2014, 10:27

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Ное 2014, 10:40

gerka666 написа:Здравейте,доктор Матев.Мъжът ми преди два месеца претърпя катастрофа,за щастие се размина леко,но около месец след нея той ми сподели,че от ануса му тече някаква слуз без цвят и мирис.Не го боли когато ходи по голяма нужда,но спря да излиза защото теча е почти постоянен.Той се притеснява да отиде на преглед,даже незнаем на какъв спецялист да отидем.Също така има и разтройство.Въпросът ми е следния:Какво може да му е,как се лекува и към кого да се обърнем?Благодаря предварително!


Здравейте, необходимо е да се извърши ендоскопско изследване на дебелото черво. Извършвам такива изследвания, но ако за Вас е далеч Стара Загора, посетете гастроентеролог в най- близкият голям град.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ivan356 » 25 Ное 2014, 00:29

Привет докторе,

Значи имам хемороиди ,които при мазането им напипвам вътре в ануса нещо като топченце като леща което е под кожата един вид и свободно се движи вътре ,какво може да е?Просто случайно го напипах нормално ли е да е там ? Мъж на 23 години съм ,че ще се ходи на доктор ще се ходи но да попитам все пак. Благодаря
ivan356
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2014, 00:18

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 25 Ное 2014, 12:56

ivan356 написа:Привет докторе,

Значи имам хемороиди ,които при мазането им напипвам вътре в ануса нещо като топченце като леща което е под кожата един вид и свободно се движи вътре ,какво може да е?Просто случайно го напипах нормално ли е да е там ? Мъж на 23 години съм ,че ще се ходи на доктор ще се ходи но да попитам все пак. Благодаря


Здравейте, много вероятно е да е хипертрофична анална папила. Нормално образувание при човека, ненормално става ако нараства. Размер от няколко милиметра е нормален, ако не предизвиква оплаквания.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта