Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот mim370 » 30 Ное 2014, 22:56

Здравейте наскоро осетих нещо твърдо от дясната страна на ануса като го натиснах излезе жилто червена течност не ме боли но много се притеснявам за около три дни беше твърдо а асега почти изчезна можете ли да ми дадете някакъв съвет
mim370
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Ное 2014, 22:49

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 01 Дек 2014, 22:56

mim370 написа:Здравейте наскоро осетих нещо твърдо от дясната страна на ануса като го натиснах излезе жилто червена течност не ме боли но много се притеснявам за около три дни беше твърдо а асега почти изчезна можете ли да ми дадете някакъв съвет


Възможно е да е малък повърхностен абсцес, който се е самоизлекувал. Ако се появи отново, запоявдайте за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот amira » 24 Дек 2014, 01:27

Здравейте, бих искала да ви попитам дали е възможно да ми препоръчате лечение при подсичане? Тъй като от 1 месец не мога да се оправя вече. Мазах се с крем "Бочко", но нямаше особен ефект, тъй като при всяко по-екстремно движение, раната пак се разтваря..
Благодаря предварително..
amira
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Дек 2014, 01:10

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 24 Дек 2014, 22:36

amira написа:Здравейте, бих искала да ви попитам дали е възможно да ми препоръчате лечение при подсичане? Тъй като от 1 месец не мога да се оправя вече. Мазах се с крем "Бочко", но нямаше особен ефект, тъй като при всяко по-екстремно движение, раната пак се разтваря..
Благодаря предварително..


Предлагам да се консултирате с дерматолог. Не съм специалист по темата за която се интересувате. Разгледайте сайта на Фрамар има много медикаменти .
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот newage » 05 Яну 2015, 12:54

Здравейте д-р Матев
Желая ви успешна 2015 година, да помагате все така на хората!

Аз имам един особен проблем, който е откакто се помня, може би съм роден с него, а може и да е придобит - не знам.

Но той е следният: при дефекация, щом изпражненията започнат да излизат и подразнят нервите на ануса, той се свива и прекъсва процеса. Това е неволево и не мога да го контролирам.

Денем, когато проверя от време на време, анусът ми е стегнат, както човек се стиска. Отпускам го съзнателно, но след малко като проверя пак е стиснат. Това нормално ли е?
newage
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Яну 2015, 12:40

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 06 Яну 2015, 14:00

newage написа:Здравейте д-р Матев
Желая ви успешна 2015 година, да помагате все така на хората!

Аз имам един особен проблем, който е откакто се помня, може би съм роден с него, а може и да е придобит - не знам.

Но той е следният: при дефекация, щом изпражненията започнат да излизат и подразнят нервите на ануса, той се свива и прекъсва процеса. Това е неволево и не мога да го контролирам.

Денем, когато проверя от време на време, анусът ми е стегнат, както човек се стиска. Отпускам го съзнателно, но след малко като проверя пак е стиснат. Това нормално ли е?


Здравейте, ако нямате болки и кървене е възможно да става въпрос за нарушение в синхронизацията на акта на дефекация. При преглед при мен, може да се установи дали има органичен проблем т.е. някаква болест.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ioli » 07 Яну 2015, 18:54

здравейте, искам да попитам работите ли с касата и колко струва премахването на хемороиди?
ioli
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2014, 12:43

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Яну 2015, 10:36

ioli написа:здравейте, искам да попитам работите ли с касата и колко струва премахването на хемороиди?



Здравейте, това е един много често задаван въпрос. Амбулаторното безкръвно лечение /извън болница/ не се покрива от здравната каса. Болнично лечение / оперативно/ се покрива от здравната каса, но има официално доплащане на каса. Относно цени за амбулаторно лечение при мен посетете:

http://hemoroidi.bg/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8.html

Желая Ви Здраве!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот sezam » 10 Яну 2015, 13:42

Здравейте, д-р Матев!От около 12-14 дни ми започнаха болки в областта на ануса.На 8 януари ходих на лекар в Токуда,където установиха наличие на два броя вътрешни хемороида.Предписа ха ми: Цикатридина и Флебодия.От тогава вече три дни и ефект никакъв,дори напротив.Много силни болки,който ми пречат и да ходя.Днес сутринта мисля,че единият се е спукал,защото имаше доста кръв.Моля за Вашето мнение.Това нормално ли е и колко ще продължат тези болки.Много ще съм Ви благодарен, ако ми отговорите,желая Ви лек ден!
sezam
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Яну 2015, 13:26

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Яну 2015, 10:46

[quote="sezam"]Здравейте, д-р Матев!От около 12-14 дни ми започнаха болки в областта на ануса.На 8 януари ходих на лекар в Токуда,където установиха наличие на два броя вътрешни хемороида.Предписа ха ми: Цикатридина и Флебодия.От тогава вече три дни и ефект никакъв,дори напротив.Много силни болки,който ми пречат и да ходя.Днес сутринта мисля,че единият се е спукал,защото имаше доста кръв.Моля за Вашето мнение.Това нормално ли е и колко ще продължат тези болки.Много ще съм Ви благодарен, ако ми отговорите,желая Ви лек ден![/quote

Здравейте, каква точно е диагнозата не е сигурно, въпреки, че сте преглеждана от лекар. Ако има подутина външно на ануса, можете да ми изпратите снимка на ануса, за консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта