Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот zhana » 29 Дек 2019, 09:23

Здравейте! Второто ми детенце ( бебче на 2 месеца) се оказа със стафилокок в очите. Направихме един курс от 10дена с тобрекс, още преди да знаем резултатите.В началото се подобри, но после отново върнахме изходна позиция.След антибиограмата лекарката пак изписа тези капки. Моите наблюдения са, че след капането им,секретът се увеличава и детето изпитва дискомфорт.
Въпросът ми е: удачно ли е отново лечение с тези капки и има ли някаква хомеопатия, която може да помогне? Знам, че са много упорити.
zhana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Дек 2019, 09:15

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 31 Дек 2019, 07:04

Здравейте Жана, Не се притеснявайте. Упоритостта на конюнктивита се дължи на запушеното носле и на донякъде непроходимия слъзен канал.
Правете масажи до вътрешния ъгъл на окото и капете в очите капките Окуфлаш - 3 пъти по 2 капки.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот zhana » 01 Яну 2020, 13:28

А да продължаваме ли и с тобрекс? Предстои ни преглед при очен, но има време до тогава. Благодаря!
zhana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Дек 2019, 09:15

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 02 Яну 2020, 17:53

Здравейте, не мога да се ориентирам без преглед и има опасност да ви подведа.
Продължете с изписаната от Вашия лекар терапия.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот zhana » 03 Яну 2020, 01:13

Бяхме на очен лекар. Запушен слъзен канал. Изписа ни окуфлаш :) и много масажи. Силно се надявам да не стигнем до нещо по-сериозно. Благодаря!
zhana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Дек 2019, 09:15

Колики или нещо друго

Мнениеот Боряна » 12 Яну 2020, 15:37

Здравейте.Детето ми е на 5 месеца и има ужасни колики. На посещение при гастроентеролог след преглед с ехограф се установи че всичко е наред слава Богу. Какви ли не капки съм давала и нищо не помага ,имам чувството че се засилват и ме е страх да започна захранване. Гастроентерологът не ме посъветва да изследвам изпражненията ,но мисля за мое успокоение да го направи ,тъй като имат оранжев цвят.Коликите са предимно нощно време ,около 2 до 5 сутринта.Извиване, крясъци,напъване. Не зная вече дори дали са колики и не зная с какъв лекар да се посъветвам .Мисля да взема пробиотик ,но не зная колко време да го ползвам,предстои и захранване.Може ли да давам пробиотик без да спирам до навършването на една година и според Вас с какво пюре е най -удачно да започна захранване,обмислям да е с тиква,последвано от пащърнак . Благодаря предварително,много ще се радвам ако ми отговорите.Хубав ден . Забравих да спомена че бебка е изцяло на кърма.Дори мислих да изследвам кърмата :(
Боряна
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2020, 15:21

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Боряна » 13 Яну 2020, 13:39

Здравейте.Детето ми е на 5 месеца и има ужасни колики. На посещение при гастроентеролог след преглед с ехограф се установи че всичко е наред слава Богу. Какви ли не капки съм давала и нищо не помага ,имам чувството че се засилват и ме е страх да започна захранване. Гастроентерологът не ме посъветва да изследвам изпражненията ,но мисля за мое успокоение да го направи ,тъй като имат оранжев цвят.Коликите са предимно нощно време ,около 2 до 5 сутринта.Извиване, крясъци,напъване. Нз вече дори дали са колики и нз с какъв лекар да се посъветвам .Мисля да взема пробиотик ,но нз колко време да го ползвам,предстои и захранване.Може ли да давам пробиотик без да спирам до навършването на една година и според Вас с какво пюре е най -удачно да започна захранване,обмислям да е с тиква,последвано от пащърнак . Благодаря предварително,мн.ще се радвам ако ми отговорите.Хубав ден Детето е изцяло кърмено!
Боряна
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2020, 15:21

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот hristo.hristovi » 13 Яну 2020, 18:02

Добър вечер,пише една отчаяна майка. Имам син на 3г и 6м, от малък боледува с пневмонии и бронхиолит, направихме консултация с пулмолог, установихме че има алергична астма, която се израствала, но има почти постояна кашлица. Лекуваме с пулмикорт и ефира, моля дайте ми съвет.
hristo.hristovi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2020, 20:56

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 13 Яну 2020, 19:38

Здравейте Боряна, няма нужда да изследвате кърмата. надявам се, че не храните детето на поисквате, а имате изграден някакъв режим на 3 часа.
Препоръчвам захранръчвам със зеленчуково пюре. Няма нужда да е от един зеленчуково пюре. То може да съдържа картоф, морков и пъщарнак. Включва се на обяд, като постепенно измества обедното хранене.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 13 Яну 2020, 19:40

Здравейте hristo.hristovi,
Много е важно как се порявяват болестите - с кашлица и бронхиален спазъм ли?
Ако е така , то имате нужда от консултация с пулмолог.
След това пишете и ще Ви консултирам за профилактична схема.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта