Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Toni1989 » 15 Яну 2020, 17:57

Здравейте, др. Янакиев!

Имам бебе на 2 месеца и 11 дни. До преди 3 седмици се случваше да си събира очите към носа., но отшумя.. От 2 дена обаче отново го прави, и този път събирането не е леко като преди, ами доста навътре ги събира - половината му око буквално "остава" вътре, и трябва да го взема за да мигне и да се оправи. Много е страшно и много се тревожа. Четох, че до 6тия месец уж е нормално, но мен по-скоро ме тревожи факта, че самото събиране е много повече от преди. Не знам дали се дължи на факта, че една идея са му по-укрепени очните мускули и може повече да върти очите.

Поздрави
Toni1989
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2020, 10:59

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 15 Яну 2020, 19:57

Здравейте Toni1989,
Това е все още физиологично кривогледство. /страбизъм/. Много е важно да наблюдавате бебето за други съпътсващи симптоми - повръщане, дефицит в движенията на всички крайници, асиметрия на лицевата мусукуратура.
Според мен е добре да направите консултация с детски офталмолог към 6 ия месец.
Повече за развитието на бебето - четете в новото издание на книгата "От Нула".
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Toni1989 » 15 Яну 2020, 20:21

Здравейте отново, др. Янакиев.

Благодаря много за отговора. Бебето не повръща /ако повръща е рядко и просто му изтича от устата малко количество/, към момента е изключително енергичен и движи много ръце и крака. Единствено от време на време прави нещо като намигване с надигане на бузата, но го прави и от двете страни.
Toni1989
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2020, 10:59

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Боряна » 15 Яну 2020, 23:33

Благодаря за отговора,доктор Янакиев :)
Боряна
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2020, 15:21

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Elena Kostova » 17 Яну 2020, 11:27

Здравейте, От 2-рия месец след раждането Педиатърката ни изписа Био Баланс Бейби по 5 капки на ден.. Бебето вече е на 5 месеца..т.е. давам им капките вече 4 месеца.. Колко дълго мога да ги давам? Бебето е на АМ и в млякото също има вит. D3, проблем ли е това? Забелязала съм, че бебето се изхожда повече пъти след приема, това за притеснение ли е?
Elena Kostova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2020, 11:25

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот elenko » 17 Яну 2020, 14:53

Здравейте, имам момиченце на 1,6 месеца. Вече цял месец се влачим със задна хрема , капахме капки Цилоксан на база взет носен секрет и открита Стрептокок пневмониум, пи и антибиотик цефзил защото състоянието се влоши и вдигна температура и зачервено гърло. Сега вече детето е по - добре, но си остана задната хрема , която я кара да кашля от време на време. Няма нищо в дробовете, няма увеличена 3- та сливица. Педиатъра казва , че е от задният секрет. Правихме и инхалации с Кависепт. Благодаря ви предварително.
elenko
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2020, 14:46

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 17 Яну 2020, 20:15

Здравейте Елена,
Според мен трябва да се спре приема на пробиотика. Достатъчно е ползвате само витамин Д препарат.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 17 Яну 2020, 20:18

Здравейте elenko,
не мога да препоръчам лечение без да съм прегледал детето.
Много е важно да внимавате с контактите и от къде може да се заразява детето.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот elenko » 17 Яну 2020, 22:36

Dr Mario Yanakiev написа:Здравейте elenko,
не мога да препоръчам лечение без да съм прегледал детето.
Много е важно да внимавате с контактите и от къде може да се заразява детето.
С уважение Д-р Марио Янакиев

Благодаря
elenko
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Яну 2020, 14:46

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот iva_ata » 28 Яну 2020, 23:32

Здравейте. Имам бебе на 8м., при което коликите не спират. Захраних го на 6м., като до последно се опитвах да спра капките с лактаза, но при всеки опит положението се влошава и така ги давам до днес. Изключително кърмено е , а аз от 7месеца съм на диета като за АБМК. Обривал се е два пъти, когото и двата пъти бях яла в един ден риба+шоколад+яйца. Диетата ми бе наложена, когато още на 1 месец имаше диария, която премина в слуз с кървави нишки, а неговото хранене беше изключително трудно, защото имаше и киселинен рефлукс. От 3ти месец давам пробиотик, който нормализира изпражненията като консистенция и цвят. Вече няма и рефлукс, но все още изпитва видим дискомфорт. Всеки ден по няколко пъти се напъва и повечето пъти нищо не се случва, най-силно се напъва докато се храни, дори прекратява храненето заради това. Странното е че дори като се изходи продължава да се напъва, сякаш има чувство за недоизхождане. Не е запек, защото изпражненията се нормални и са почти всеки ден поне по 1 път. През ноща се буди по няколко пъти с рев и скимтене - чува се да изпуска газове. Педиатъра смята, че е лактозна непоносимост и не сме правили други тестове освен 2 микробиологии, които бяха отрицателни. Можете ли да ме посъветвате какво друго може да се изследва и може ли да се направи още нещо? Изключително ми е трудно в момента и захранването, т.к не знам дали неразположението му идва от новата храна или си е това, което попринцип си имаше и преди да го захраня. Благодаря предварително.
iva_ata
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2020, 22:32

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта