Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 05 Фев 2020, 07:35

Здравейте Toni1989,
Няма нужда да се правят изследвания на носен секрет.
Може да се правят ваксини ако има само леки секрети от нослето.
Трябва да пазите детето - от контакти, и да не посещавате мекта с много хора - детски кътове молове и др.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Beba89 » 13 Фев 2020, 14:19

Здравейте, д-р Марио! Може ли да разтълкувате какво значи показател PDW от ПКК? Досега колкото и пъти да съм пускала изследване на синът ми, този показател винаги е бил занижен. В момента детето е на 3г.7м, като PDW при него е в границите от 8.8 до 10.0, при реф. стойности 15.5-30.5. Благодаря!
Beba89
 
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Фев 2020, 14:12

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 13 Фев 2020, 19:22

Здравейте , Този показател показва какъв е процента на тромбоцитите с различна големина от нормата.
В случая при вас няма някакъв проблем.
С уважение д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Toni1989 » 15 Фев 2020, 09:54

Здравейте отново, др. Янакиев!
Малко по-нагоре бях писала, че бебето ми /на 3 месеца и 11 дни/ е отново със стафилокок ауреус в носа.
Декември го лекувахме с Вигамокс 10 дни 3 х 1.
Сега ни назначиха капки Азитер за 6 дни 2 х 1 капка (по антибиограма са изписани).

И двата пъти се налага лечение, защото бебчо е със запушен нос и особенно през нощта много хърка. Секрета, който вадя не е много. Но определено всичко това създава дискомфорт на малкия...

Имам два въпроса към вас:
1. Според вас назначената терапия 2 х1 за 6 дни добре ли е?
2. Бихте ли изписали хомеопатия, защото не ми се иска трети път да го лекуваме с локален антибиотик.

Много Ви благодаря за отделеното време!
Поздрави
Toni1989
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2020, 10:59

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 15 Фев 2020, 12:32

Здравейте тони, Правилна е схемата с Вигамокс.
Но аз препоръчвам да се използва солеви разтвор за почистване на нослето.
Не знам какво е състоянието на детето.Дали е повече запушено носле, дали има секрети и какви са те.
Не трябва героично да искаме да се излекува тази бактерия стафилокок. Тя не е причината за постоянно запушения нос.
На този етап е достатъчно само да се промива нослето с препарати, които са солеви разтвори.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Toni1989 » 15 Фев 2020, 12:43

Здраввйте, др. Янакиев!
Всеки ден пръскам Стеримар или Назо Либеро и почиствам нослето с аспиратор. Вадя буквално много малко секрет от нослето, лигаво с много малко бяло (извинявам се за подробното описание). През деня и през нощта похърква, а сутрин му е много запушено нослето. Понякога се случва и през деня да е.
От Вигамокс имаше подобрение, но само за 2 3 седмици... И за това сега изписаха Азитер зс 6 дни.
Не знам дали е възможно въобще да се третира с някаква хомеопатия тази бактерия.

Поздрави,
Тони
Toni1989
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2020, 10:59

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 16 Фев 2020, 22:32

Здравейте Тони, не мога да дам съвет без преглед на детето.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Петя.Георгиева » 26 Фев 2020, 00:44

Здравейте! Днес забелязах, че дъщеря ми има лека вдлъбнатина между гърдите. Определено преди 2-3 дни тази дупчица я нямаше. На какво може да се дължи това? Тя е на 8 години. Да добавя, че е болна - приема Исла, Тамифлу, антибиотик Зинат на хапчета.
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 26 Фев 2020, 07:20

Здравейте, не мога да да се ориентирам и да свържа тази вдлъбнатина с изписаната терапия.
Консултирайте се с Вашия лекар.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот МарчелаАндреева » 28 Фев 2020, 15:16

Здравейте, моля за мнение, има ли нещо притеснително в изследванията на бебе на 7м
Прикачени файлове
042F31FC-F496-43AF-AB6A-0491BF26512D.jpeg
042F31FC-F496-43AF-AB6A-0491BF26512D.jpeg (296.34 KiB) Прегледано 192 пъти
МарчелаАндреева
 
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2019, 11:07

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта