Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 29 Фев 2020, 07:01

Здравейте, Изследванията са нормални за възрастта.
С уважение д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Вилислава.Ангелова-Иванова » 05 Апр 2020, 10:40

Здравейте бебето ми е на 6м. Имаме само една ваксина която е от родилния. Днес се одраска на сушилни кът който имаше леко ръжда не е ваксинирана срещу тетанус. Трябва ли да и се бие тази ваксина сега или не? Благодаря.
Вилислава.Ангелова-Иванова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2020, 10:35

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 06 Апр 2020, 07:23

Здравейте, Не смятам, че трябва да се ваксинира бебето за тази рана.
Но при първа възможност започнете ваксините.
Прочетеет повече в Книгата "От Нула".
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Beba89 » 13 Апр 2020, 19:10

Здравейте, д-р Янакиев! Имам момченце на 4 месеца. Още от раждането забелязах, че от едната страна на главичката има вдлъбнатина. Според мен това е мястото, на което се съединяват черепите кости. Нормално ли е на 4 месеца, все още да се забелязва? Дано да съм успяла да обясня какво имам предвид.
Beba89
 
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Фев 2020, 14:12

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 14 Апр 2020, 08:28

Здравейте,
не се притеснявайте. Ттова е напълно нормално състояние. След това във времето се оправя.
Важното е бебето да получава оптимално количество витамин д.
Препоръчвам Ви да се снабдите с книгата "От Нула".
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Beba89 » 14 Апр 2020, 11:21

Много благодаря за бързия отговор!
Beba89
 
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Фев 2020, 14:12

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот bulgariaplovdiv » 16 Апр 2020, 12:06

Здравейте имам момче на 5 години, което боледува много и често. Като по малък правеше много често разстройства с вискока температура, което премина след третата година, след това От всяка хрема става усложнение бронхит, пневмония и синузит, с много продължителна и мъчителана кашлица, въпреки че веднага ходим на лекар.Калицата в повечето случай е влажна и отделя храчки с продължителност около 3 седмици, след оздравяването не остава кашлица която да продължи. В всички боледувания се назначава антибиотик минимум за 10 дни и инхалаций с пулмикорт и вентолин.На база ПКк с завишени левкоцити и след лечението ПКК в норма.Като няколко пъти се наблюдава след спиране на пулмикорт , кашлицата се засилва. От няколко специалиста в областа, категорично беше отхвърлено да има данни за муковизцидоза.Наскоро е правно изследване за клостридиум токсин А и Б (-) отрицателен и панкреатитна еластаза в норма. Детето е на 5 години и 3 месеца, висок е 116 см и тежи 26 килограма. Водила съм го на три специалиста уши, нос и гърло. Няма данни за уголемена трета сливица, но има изкривена носна преграда. Преди време бяха изолирани стафилокои и стрептококи пневмоние ( силно резистентна).Като на антибиграма излиза антибиотик който го няма за неговота възраст. Който в последствие уж са изчистени.Казвам уж, защото са взимани 13 пъти секрет от носа и гърлото в различни лабораторий и само веднъж излезе с бактерия. Бях ме и при трима детски пулмулози, който бяха на коренно различни мнения. Някой изказваха съмнение за алергична астма и за неуточнена астма. Правени са кръвни изследвания в лаборатория Геника всички възможни панели никъде няма отклонения. Тестван е за алергии при два алерголози , пак няма данни за алергии. В семейството няма алергични. Правени са снимки на бял дроб няколко пъти и на синусите няколко пъти. Приема ли сме много и различни видове витамини, имуностимулатори и имуностимуланти. Като нещата се влошиха след курс на Бронховаксом.Като не знам дали е съвпадение или следствие. Водим го на физиотерапия първо за лечение на синузит , прилагам две снимки на синусите преди и след лечението,и в последствие за профилактика. Изписана му е ефира , приема я вече 2 години без прекъсване, без да се наблюдават странични ефекти и инхалаций с пулмикорт всяка вечер по една за 5 месеца с оглед на факта , че основен провокатор на пристъпите са вирусни инфекции на ГДП. Притеснява ме главно този дълъг прием на Ефира и инхалацийте , да не му навредят повече от колкото да му помагат, как смятате в случай да ги продължавам ли или да ги намалям или да ги спра ? В последните няколко месеца нещата са добре и не е боледувал.
Прикачени файлове
IS01_001_3.jpg
След лечението
IS01_001_3.jpg (118.12 KiB) Прегледано 247 пъти
IS01_001.jpg
Преди проведено лечение
IS01_001.jpg (185.25 KiB) Прегледано 247 пъти
bulgariaplovdiv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Апр 2020, 11:32

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 17 Апр 2020, 09:15

Здравейте,
виждам динамичните промени на възпаленията на синусите.
Моето мнение е,че детето има изразена трата сливица и от там идват секретите и кашлицата.
няма ужда да се правят непрекъснато изследвания на носен и гърлен секрет.
Очаквам с времето детето да си израсте проблема.
мога да направя профилактична схема.
Преди това се запознайте с проблема в Книгата "Кодът на детския имунитет"
С уважение Д-р Марио Янакиевhttps
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот bulgariaplovdiv » 17 Апр 2020, 10:35

Благодаря ви за отговора и най вече се радвам , че има надежда да го израсте.Забравих да допълня , че през последните 2 години през 6 месеца са му изследвани всички имуноглоболини и винаги всички са в норма.Три месеца беше на хомеопатични препарати ( хистамин по смеха 10 дни - 4 пъти по 5гранули на ден, след това 10 дни - 3 пъти по 5 гранули на ден и 10 дни - 2 пъти по 5 гранули, ликоподиум квантум 30 ch - два пъти в седмицата по 5 гранули дневно и Ипекахуана 30 ch по 3 гранули на ден) Като тази схема не му се отрази добре и три пъти беше болен. Какво представлява профилактичната схема ? И относно ефирата и пулмикорта, как смятате да ги продължавам ли ? Единия пулмолог твърди че в епидемия от Корана вирус е добре да се ограничат инхалаторите кортикостероиди, а другия е на коренно различно мнение.
bulgariaplovdiv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Апр 2020, 11:32

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот bulgariaplovdiv » 17 Апр 2020, 11:17

Също е бил и на тези хомеопатични лекарства, отново без резултат прилагам снимки 1 и 2
Прикачени файлове
IMG_20200417_110713.jpg
2
IMG_20200417_110713.jpg (561.99 KiB) Прегледано 226 пъти
IMG_20200417_110700.jpg
1
IMG_20200417_110700.jpg (778.95 KiB) Прегледано 226 пъти
bulgariaplovdiv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Апр 2020, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта