Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 12 Авг 2020, 06:27

Здравейте Весела, това, че е изолирана кандида не е толкова страшно.
Въпросът е - дали детето чувства някакви оплаквиня, и дали е употребявало скоро антибиотици.
Може да направим укрепваща схема.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Daniela1 » 17 Авг 2020, 08:56

Здравейте! Синът ми е на 3 години и 10 месеца. Роди се на 2-рия ден от 9 месец и беше 7 дни в кувьоз. Още от малък след като проходи падна няколко пъти и си удари главичката. За разлика от другите деца не падаше на дупе или на крака и ръце, а направо падаше и си удряше главата. Правиха му изследване на кръвта, имаше анемия, но след прием на Легофер в рамките на 6 месеца хемоглобина влезе в нормални стойности и от тогава не съм го изследвала пак. През последните седмици пак падна няколко пъти. Първият път се спъна в плочката докато ходехме по центъра и направо заби нос -падна изцяло. Вчера както седя и ми подаваше една картичка направи една крачка назад залитна падна и си удари главичката отзад в секцията. На мен-майка му в началото на тази година ми откриха таласамия майор в много лека форма. Съпругът ми няма анемия. Подробни изследвания на детето не съм правила. Детето е в добро физическо и психическо здраве, физически много активно и палаво, и през деня не спи още от бебе. Събужда се в 10 часа и заспива в 10 часа вечерта.Нормални ли са тези падания за възрастта на детето и трябва ли да му направя някакви изследвания и ако да какви по-точно? Благодаря предварително!
Daniela1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Яну 2014, 10:10

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 18 Авг 2020, 06:26

Здравейте Даниела, По принцип има деца, които са склонни към повече падания и наранявания.
както виждам Вие сте правили много изследвания и консултации.
Препоръчвам Ви тази схема за два месеца:
Тя ще се отрази добре както на поведението му, така и на кръвната картина:
- сутрин Калкарея фосфорика 15 сн - по 5 гран.
-Арника 30 сн - по 5 гран. вечер.
-Сироп Д-р Марио ИмуноКидс - 2 пъти по 4 мл.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Beba89 » 17 Сеп 2020, 21:40

Здравейте!Това са изследванията на сина ми, които пуснах профилактично. Освен стойностите, които са извън референтните граници, ме притесняват и левкоцитите. Макар, че са в референтните сройности са към долната граница. Притесняват ме понеже вече доста време стоят ниски. В края на месец юли пускахме пак ПКК и отново бяха с подобна стойност. Моля за мнение на какво може да се дължи, нужна ли е консултация с хематолог, какви др. изследвания да пуснем? Детето не е болно и няма оплаквания. Благодаря!
Прикачени файлове
IMG_20200917_145711.jpg
IMG_20200917_145711.jpg (499.91 KiB) Прегледано 332 пъти
Beba89
 
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Фев 2020, 14:12

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 18 Сеп 2020, 06:12

Здравейте,
Изследванията на детето са добри.
Не се налага консултация с детски хематолог.
помислете за имунопрофилактична програма през зимния сезон.
С уважение Д-р марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Beba89 » 18 Сеп 2020, 08:15

Много благодаря!
Beba89
 
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Фев 2020, 14:12

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот ДaниелaСтойчевa » 26 Сеп 2020, 02:53

Здравей те ,синът ми е на 1.7месеца.Личната му лекарка предписа Оспамокс защото имаше ангина.На третия ден от приема получи обриви по тялото.Беше ни изписан Фенистил капки , и ни каза да продължим с антибиотика което много ме озадачи тъй като на листовката изрично е написано да се прекрати приема .Въпросът ми е какво да правя да го спирам или да продължим.
ДaниелaСтойчевa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2020, 02:39

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 26 Сеп 2020, 06:18

Здравейте даниела, В случая Вашата лекарка е права, защото обривът не е от антибиотика а е т.нар. Раш - обрив при вирусна инфекция, след спадане на температурата.
прочетете повече в "Книгата "Кодът на Детския имунитет".
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот sisi.mladenova » 08 Дек 2020, 17:46

Здравейте д-р Марио. Идвам с въпрос относно остриците. Преди 2 дни забелязах в памперса на дъщеря ми (1год. и 6 месеца) глист (жив). Свързах се с педиатъра за консултация. Изписа й Зентел. Тъй като не намерих суспензия, й дадох таблетка от 400мг. Два дни след приема продължава да има живи глисти. След 20 дни ще има още един еднократен прием. Кога се очаква да подейства лекарството?
Благодаря,
sisi.mladenova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2020, 17:38

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот gabriel.chaushev » 10 Дек 2020, 12:20

здрасти др марио янакиев кое лекардтво да взимаме за кашлица досега взимахме само амбро не помага тои е на 10
gabriel.chaushev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2019, 20:28

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта