Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот janeese.jeroom » 11 Яну 2021, 03:22

Здравейте. Дъщеря ми е на 13г. и 9 м. и има неконтролирано изпускане на урина и хронична урогенитална инфекция от Ешерихия коли. Уролозите казват,че има неврогенен/свръхактивен пикочен мехур и трябва да пие Везикеър. Нефролозите дават антибиотици за бактерията. Вече 2 години е на антибиотици, като през последната година е на уропрофилактика с Нитрофурантоин. Спрях го преди 2 м. и веднага пак беше с инфекция, казаха пак да го започна. Можете ли да ми помогнете?
janeese.jeroom
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Дек 2020, 22:19

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 11 Яну 2021, 07:04

Здравейте, Да можем да направим схема с хоеопатични препарати, но ще е нужен преглед и подробен разказ.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот StellaMollova » 11 Яну 2021, 17:27

Здравейте,
Имам бебче на 9+ месеца. Има врязано в месото нокътче на палеца на крачето. Поради това на пръстчето се образува нещо като силно зачервено топченце (все едно набира). Живеем в Англия и поради създлите се обстоятвлства с Covid-19 ни карат да чакаме твърде дълго за преглед. Моля Ви препоръчайте някакъв медикамент, с който да третираме пръстчето.
Предварително Ви благодаря.
StellaMollova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2021, 17:23

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот janeese.jeroom » 12 Яну 2021, 05:38

Добре, а как да се свържа с вас за преглед?
janeese.jeroom
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Дек 2020, 22:19

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 12 Яну 2021, 07:12

Здравейте,
Към StellaMollova - няма проблем с бебето.
Мажете мястото с антибиотичен крим е ще мине.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 12 Яну 2021, 07:14

Към janeese.jeroom,
Ето как - Контакти
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот vanya_an89 » 03 Апр 2021, 01:25

Здравейте, предварително се извинявам, ако въпросът ми не е за тук.
Преди 4 години оперира ха синът ми от ингвинална херния и едновременно с това направиха и операция на пилето, защото имаше вродена фимоза. И двете операции минаха добре. Херния та беше лепенка операцията, а пилето беше зашито, като казаха, че конци те сами ще се разградят след време и няма нужда да се махат. Преди известно време без да е имало никакви оплаквания забелязах че на две места където са били шевовете има кафеникави точици. След още малко време забелязах, че стърчи нещо и като го хванах и дръпнах излезе нещо, което със сигурност не беше гной, а беше твърдо подобно на конец. При дърпането не можа да излезе цялото, а се скъса и се прибра под кожата. След няколко дни пак се виждаше че излиза нещо от мястото на шева и при дърпане излезна малко парче твърдо като конец. Мястото не е възпалено, не изтича гной или нещо друго. Въпросът ми е възможно ли е след 4 години конци те да не са се разградили и са излизат от мястото където е бил щит? Ако не е било конец какво друго може да е и дали е нещо опасно? Ще съм благодарна ако получа вашият отговор!
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот pav2021 » 09 Апр 2021, 23:17

Здравейте, може ли да се лекува с хомеопатия сухо око, с известна причина стафилококи, които водят до блокиране на Мейбомиевите жлези. Става въпрос за 20-годишен човек.
pav2021
 
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Фев 2021, 21:30

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 11 Апр 2021, 07:33

Здраейте, На първия въпрос - няма проблем. Много често след операция има остатъчни конци, които във времето се самоочистват.
На втория въпрос - нямаме добри схеми за този вид оплаквания на окото.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Емилия.Тодорова1 » 25 Апр 2021, 14:50

Здравейте!



Детето ми от месец и половина вече прави гойни ангини.
В началото имаше конюнктивит, като в това време направи и гнойна ангина.


Започна началото на март. Пуснахме изследвания казаха бактериална ангина. Изписаха антибиотик - сумамед. Не повлиян добре на детето ми, започна да повръща. Смениха го със Панцеф. Пи го 7 дни.. Беше добре няколко дни, след това й пожълтя езика и пак започна да вдига температура. Ходим пак на лекар, пак изследвания, пак ангина.



Заради черния дроб много течности и я водих да й правят антибограма. Излизат само гъбички в устата.



Пие Суметролим 5 дни добре е, след това пак ангина пак температура и пак изследвания (вече 4,5)минаваме на инжекции на гентаминиц, защото има стомашни проблеми. Днес е пети ден, пак пускаме изследвания ииии отново излиза, че не е излекувана СУЕ е 25 мм.



Какво да правя вече не знам, къде да я водим, какви изследвания да искам да правим. Много ви се моля да ми дадете съвет, и какво е положението според вас, какво може да ми кажете?
Емилия.Тодорова1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2021, 14:47

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта