Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Ваня.Андреева » 26 Апр 2021, 23:23

Здравейте д-р Янакиев. Пиша ви относно синът ми, които е на 2 години и 2 месеца. Боледува доста често, до февруари месец бяхме всеки месец или през месец на антибиотик, винаги с ларингит или фаренгит. 2 пъти е правил фебрилни гърчове с над 38,5 температура. ЕЕГ- то има леки отклонения, бяха ни казали че имат съмнения за епилепсия, но ходихме на още 2 мнения и там казаха че няма нужда от лечение, защото най-вероятно били фебрилни гърчове, а не епилептични. Какви ли не сиропи за имунитета сме пили и ефекта е никакъв, а също така и хемоглобина му е под нормата. Искам да попитам този сироп, които е Д-р Марио Имунокидс дали е подходящ за прием и в какви дози? Последно бяхме на имунолог и се оказа, че кръвните тела, които трябва да изградят имунитет при болест и да се преборят с вируса се самоунищожават. Имунолога ни предписа Biobran прахчета, които пихме 2 месеца и от февруари вече втори месец не се беше разболявал, но сега го хвана хрема и покашля. Освен това зъбите много го мъчат ( има прекалено дебел венец и трудно пробиват ) и е постоянно неспокоен и раздразнителен! Благодаря за отговора предварително
Ваня.Андреева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2021, 23:08

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 27 Апр 2021, 06:18

Здравейте Ваня, Да сиропът ИмуноКидс на Д-р Марио е подходящ за Вашето дете - дозата е 2 пъти по 3 мл.
Когато имате проблем с пробива на зъбките - давайте му Калкарея фосфорика 9 сн - 3 пъти по 5 гран. за няколко дни.
Когато започне да вдига температура - нека прима Беладона 15 сн - 2 пъти по 5 гран. за да не се стигне до фебрилен гърч.
С уважение д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот ПепиК » 28 Май 2021, 12:54

Здравейте д-р Янакиев, детето ми е на 7 год. и ще правим проба Манту. Обаче се разболя. Кашля много, има сополи, на антибиотик е и Зиртек му давам. Личната ми каза, че няма проблем да се направи Манту, но аз се притеснявам. Чета, че преди пробата не трябва да се приемат противоалергични, а Зиртек е именно такъв препарат. Какво е вашето мнение?
ПепиК
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2021, 12:51

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 29 Май 2021, 19:38

Здравейте,
Когато детето е болно и приема антихистамини, то най-рано месец след оздравяването може да се направи проба Манту.
Прочетете повече в Книгата "Кодът на Детския имунитет".
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот vanya_an89 » 22 Юни 2021, 21:40

Д-р Янакиев, отново имам нужда от вашата помощ!
Имаме куче и котка, които се обезпаразитяват редовно. Детето ми е на 8 години и постоянно си играе с тях и много често забравя след игра да си измие ръцете. Котката е пусната на двора и си обикаля навсякъде. Днес забелязах, че в котешка та тоалетна, в пясъка има малки бели червеи, които се движат свободно и бяха доста на брой.
Въпросът ми е какви са симптомите на котешка та тения? По какъв начин човек може да се зарази с тения и опасна ли е тя, интересувам се най - вече за детето? Ако няма симптоми човек как може да се изследва за тения? И най-вече тези бели червеи които видях тения ли са или някакъв друг вид паразити?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 24 Юни 2021, 20:38

Здравейте,
Тези бели червеи, които сте забелязали са някакъв вид паразити.
Не мога да кажа какви са точно.
Но при всички случаи има риска да се зарази и детето.
Предлагам да се изследват, детето да води стриктна хигиена и да ограничите неговите контакти с котката.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот IvanStamatov » 03 Авг 2021, 23:01

Здравейте, може ли съвет какво да правим. Детето ни е на 3.5 години, момиче. От 16 дни към днешна дата детето ни стои с температура от 37.3 градуса. Като варира в малки граници. Първия ден беше стигнала до 38.5. Изпоти се и я свали до 37.0 и от тогава варира 37.0-37.7. Кръв , урина и ако е в норма. Антибиотици не сме давали все още. Също и температуро понижаващо. На един апарат руски ни показа, че има паразити. Сега пие противопаразитни неща. Може ли съвет какво изследвания да пуснем? Чудим се дали на скенер да не я заведем. Иначе не е отпаднала, не и личи по нищо. Благодаря!
IvanStamatov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Авг 2021, 22:53

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 06 Авг 2021, 06:22

Здравейте,
Естествено, че това с паразитите е несериозно.
Спрете детето от градина /ако посещава/ за един месец.
Направете тези изследвания: - пълна кръвна картина, диферинциално броене на левкоцитите , с-реактивен протеин, пълна урина, микробиологично изследване на урината.След това може да направите онлайн консултация с мен на толи линк - http://bit.ly/Видеоконсултация
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот IvanStamatov » 06 Авг 2021, 08:29

Благодаря Ви за отговора. Ще се пробваме да и вземат кръв от вената. Аз лично не си го представям как ще успеем. Трябва да я държим много хора. Отделно не се вижда никаква вена.
IvanStamatov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Авг 2021, 22:53

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 09 Авг 2021, 06:13

Може изследванията да използват кръв от пръстчето.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта