Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Roxana_2911 » 05 Сеп 2018, 16:31

Добър ден д-р Янакиев !!!
При изследване на кръв и урина бебе на 6 месеца ,има малко над нормата (средна концентрация на хемоглобина в еритроцитите). Трябва ли да се притеснявам и за какво по-точно се отнася ?
Благодаря предварително !!!

Изследване 1.jpg
Изследване на кръв и урина бебе на 6 месеца
Изследване 1.jpg (182.21 KiB) Прегледано 290 пъти
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 06 Сеп 2018, 06:25

Здравейте Роксана,
Няма нищо притеснително в изследванията на Вашето бебе.
Всичко е в норма.
Повече за лабораторните изследване за детето и интерпретиране на резултатите им може да прочетете в книгата ми "Кодът на детския имунитет"
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Гергана.Василева » 02 Окт 2018, 23:31

Здравейте,д-р Марио! Синът ми е на 4 г. и често прави бронхити тази година 9 на брой, като започва с хрема която се стича назад. Като малка аз съм била със астма предполага се че има наследственост. Пролет и есен започва една хрема която тече назад и кашлица сутрин след ставане или като легне. Вече трета седмица носа е запушен като легне и излизат гъсти секрети ти бистри ту белезникави. На терапия с ефира сме отново тази есен, започнах да му давам и добавки на Аквасорс. Март месец махнахме трета сливица съня стана спокоен, не хърка но все още спи с отворена уста.Предстои ни изследване на носен секрет. Често като започне хрема започва кашлица която се усилва прави спазъм или свирят гърдите и започваме инхалации вентилин пулмикорт. Какво ще ме посъветвате? Как да лекуваме хремата да не стига до усложнения?
Гергана.Василева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Окт 2018, 23:22

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 03 Окт 2018, 05:34

Здравейте Гергана,
Най-добрата схема за Вашето дете е :
в оммента, когато има обилие от секрети да му давате сироп Д-р Марио Имунокидс - 2 пъти по 4 мл и Калиум сулфурикум 15 сн - 3 пъти по 5 гран.
След като се успокоят секретите продължете само със сиропа 3 месеца. Когато започне да прави бронхит добавете Антимонум тартарикум 15 сн - 3 пъти по 5 гран.
И разбира се контролни пегледи при Вашия педиатър.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Гергана.Василева » 03 Окт 2018, 13:55

Благодаря ви много! Като започне да кашля непрекъсното да добавям второто или вече като се чува свиркане в гърдите?
Гергана.Василева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Окт 2018, 23:22

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dji » 03 Окт 2018, 14:02

Здравейте! Детето е на 1.4 години. Днес 4 ден е с хрема. Започнала се като хъркане дълбоко в нослето. На следващия ден бяхме на лекар. Гърлото и гърдички са добре, няма температура. Изписани Осцилококцинум, Нурофен, Фенистил капки и Виброцил капки. Един ден нослето започнало да тече и от пред, но после пак спряло и сега само събира секрети отзад. Дърпам ги с аспиратор, но след 5 минути усещам че носът пак е запушен. Секрети са гъсти, пенести, белезникави. Имам чувство че от аспиратора повече му тече носът. Дали е възможно?
Dji
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Окт 2017, 13:02

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот daria_30 » 04 Окт 2018, 09:41

Бих искала мнение за резултатите от ПКК.
Картината е на 17 год. момче по повод постоянна нужда за сън.
Не съм лекар,но виждам ,че тромбоцитите са под долната граница или греша.
Личната каза,че няма нищо притеснително,всичко е в норма.
RBC - 5,0
MCV -85
HCT - 0,43
PLT -127/124
MPV - 9
WBC - 7,8
HGB - 145
MCH - 28
MCHC -334
Въпроса ми е да търся ли допълнителна консултация,с педиатър или хематолог?
Не е боледувал скоро.
Ако е от значение ,много е слаб на тегло 190см/72кг,въпреки опитите не може да качи килограми.
daria_30
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Яну 2015, 11:04

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот daria_30 » 04 Окт 2018, 10:18

daria_30 написа:Бих искала мнение за резултатите от ПКК.
Картината е на 17 год. момче по повод постоянна нужда за сън.
Не съм лекар,но виждам ,че тромбоцитите са под долната граница или греша.
Личната каза,че няма нищо притеснително,всичко е в норма.
RBC - 5,0 / 3.8-5.8
MCV -85 /85 - 100
HCT - 0,43 /0.40 - 0,54
PLT -127/124 /150 - 390
MPV - 9 /7,80 -11
WBC - 7,8 /3.5 - 10.0
HGB - 145 /140 - 180
MCH - 28 /26.5 -33.5
MCHC -334 /315 - 350
Въпроса ми е да търся ли допълнителна консултация,с педиатър или хематолог?
Не е боледувал скоро.
Ако е от значение ,много е слаб на тегло 190см/72кг,въпреки опитите не може да качи килограми.
daria_30
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Яну 2015, 11:04

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 07 Окт 2018, 12:33

Здравейте Dji ,
Не съм фен на аспираторите.
просто в началото на хремата трябва да пръскате в нослето солеви разтвор или сребърна вода - напр. Силвер скалер и да давате през устата хомеопатичния препарат Алиум цепа 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Болести при децата - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот DrMarioYanakiev » 07 Окт 2018, 12:37

Здравейте daria_30,
Да, нормата на тромбоцитите е минимум 150, но това не обяснява безсънието на вашето дет.
Смятам ,че то е изтощено.
препоръчвам Калкарея фосфорика 30 сн - 2 пъти по 5 гран. и сиропа Д-р Марио Имунобуст, който скоро ще бъде наличен.
Ще видите скоро промяната
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта