Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот faniaaa » 10 Юни 2014, 10:16

здравейте, показанията ми са: TSH 1.48; ТАТ 450.5; МАТ 158.90. Ендокринологът ми се съмняваше за Хашимото. Навярно с тези резултати се потвърждава, както и с наличието на възелче от 7.6мм в щитовидната жлеза. Утре ми предстои консултация, беше ми споменал, че ако се установи Хашимото, ще трябва да почна хормонално лечение, но аз доста статии изчетох и пише, че при TSH в норма, не се започва такова лечение с хормони, а обикновено изписвали селен, цинки, лимфомиозот, аспирин-протект и т.н. Какво е Вашето мнение, ще трябва ли да приемам хормони? Благодаря предварително!
faniaaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юни 2014, 10:11

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Detelina Peneva » 10 Юни 2014, 10:23

Здравейте!С хипо функция на щитовидната жлеза съм от около 4-5 години ,пия л-тироксин 100,последно изследван TSH 1.74 през март месец,ендокринолога ми остави същата доза.Доста често ми се случва пулса да ми бъде над 90,тази сутрин е над 100,често имам тежест на сърцето и тревожност,може ли да се каже, че е от щитовидната жлеза или трябва да посетя кардиолог? Благодаря!
Detelina Peneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юни 2014, 10:17

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот viper007 » 10 Юни 2014, 16:36

Здравейте,

На 32г. съм, мъж. След преглед при ендокринолог ми бяха установени : ТСХ 0,07 ; Т4 18,9 ; AntiTPO 5,6 . На ехографията се видя увеличена щитовидна жлеза без други усложнения. Тези показания 100 процента се дължат на стрес тъй като имам доста главоболия в последно време. Трудно приглъщам, имам загуба на гласа, болки и дикомфорт в гърлото и ускорен пулс от време на време. Изписаха ми Тирозол 30 мг на ден /в три приема/. Казаха ми че лечението може да трае и повече от година. Пия лекарствата вече 2 седмици нямам никакво подобрение. Дали не трябва да включа и някакви лекарства за успокоение на нервната система ?
viper007
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юни 2014, 16:26

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Юни 2014, 18:44

faniaaa написа:здравейте, показанията ми са: TSH 1.48; ТАТ 450.5; МАТ 158.90. Ендокринологът ми се съмняваше за Хашимото. Навярно с тези резултати се потвърждава, както и с наличието на възелче от 7.6мм в щитовидната жлеза. Утре ми предстои консултация, беше ми споменал, че ако се установи Хашимото, ще трябва да почна хормонално лечение, но аз доста статии изчетох и пише, че при TSH в норма, не се започва такова лечение с хормони, а обикновено изписвали селен, цинки, лимфомиозот, аспирин-протект и т.н. Какво е Вашето мнение, ще трябва ли да приемам хормони? Благодаря предварително!

Уважаема faniaaa,
Не виждам причина да се притеснявате предварително. Ендокринологът Ви е обяснил, какви са възможностите. Пуснати са Ви изследвания и след като представите резултатите ще се вземе решение за по- нататъшното поведение. При установени нормални стойности на ТСХ няма причина да Ви включват лечение с тиреоидни хормони.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Юни 2014, 18:59

Detelina Peneva написа:Здравейте!С хипо функция на щитовидната жлеза съм от около 4-5 години ,пия л-тироксин 100,последно изследван TSH 1.74 през март месец,ендокринолога ми остави същата доза.Доста често ми се случва пулса да ми бъде над 90,тази сутрин е над 100,често имам тежест на сърцето и тревожност,може ли да се каже, че е от щитовидната жлеза или трябва да посетя кардиолог? Благодаря!

Уважаема Detelina Peneva,
Трудно ми е да отговоря на въпроса Ви. Нямам представа дали посочената стойност на ТСХ е достатъчно актуална. Ако това изследване е правено преди време трябва да се повтори, за да може да се отхвърли лечението с л-тироксин като причина за оплакванията.
Оплакванията, които описвате си изискват уточняване и консултация с кардиолог е препоръчителна.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Юни 2014, 19:21

viper007 написа:Здравейте,

На 32г. съм, мъж. След преглед при ендокринолог ми бяха установени : ТСХ 0,07 ; Т4 18,9 ; AntiTPO 5,6 . На ехографията се видя увеличена щитовидна жлеза без други усложнения. Тези показания 100 процента се дължат на стрес тъй като имам доста главоболия в последно време. Трудно приглъщам, имам загуба на гласа, болки и дикомфорт в гърлото и ускорен пулс от време на време. Изписаха ми Тирозол 30 мг на ден /в три приема/. Казаха ми че лечението може да трае и повече от година. Пия лекарствата вече 2 седмици нямам никакво подобрение. Дали не трябва да включа и някакви лекарства за успокоение на нервната система ?

Уважаеми viper007,
Оплакванията, които описвате изискват консултация с УНГ.
От написаното не мога да се ориентирам за естеството на проблема с щитовидната жлеза. По принцип за да почувствате ефекта от лечение с Тирозол е необходимо време, обикновено 1-2м.
Ако чувствате повишена психо-емоционална лабилност е уместно да вземате медикамент за успокоение. В аптеките се предлагат много хранителни добавки, които са на билкова основа и не изискват лекарско предписание.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Detelina Peneva » 13 Юни 2014, 14:45

Dr Stella Yordanova написа:
Detelina Peneva написа:Здравейте!С хипо функция на щитовидната жлеза съм от около 4-5 години ,пия л-тироксин 100,последно изследван TSH 1.74 през март месец,ендокринолога ми остави същата доза.Доста често ми се случва пулса да ми бъде над 90,тази сутрин е над 100,често имам тежест на сърцето и тревожност,може ли да се каже, че е от щитовидната жлеза или трябва да посетя кардиолог? Благодаря!

Уважаема Detelina Peneva,
Трудно ми е да отговоря на въпроса Ви. Нямам представа дали посочената стойност на ТСХ е достатъчно актуална. Ако това изследване е правено преди време трябва да се повтори, за да може да се отхвърли лечението с л-тироксин като причина за оплакванията.
Оплакванията, които описвате си изискват уточняване и консултация с кардиолог е препоръчителна.


Здравейте отново,направих си изследване на TSH което е 16.03 и на FT 4- 14.38 при тази ситуация какво бихте казали за сърцебиенето и нервността,да уточня,че сама реших да намаля л-тироксина на 50мг,даже последните няколко дни пиех и по 25мг,защото бях решила,че съм се предозирала....Благодаря!
Detelina Peneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юни 2014, 10:17

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 14 Юни 2014, 17:12

Detelina Peneva написа:Здравейте отново,направих си изследване на TSH което е 16.03 и на FT 4- 14.38 при тази ситуация какво бихте казали за сърцебиенето и нервността,да уточня,че сама реших да намаля л-тироксина на 50мг,даже последните няколко дни пиех и по 25мг,защото бях решила,че съм се предозирала....Благодаря!

Уважаема Detelina Peneva,
При тези хормони може да се отхвърли лечението с левотироксин като причина за оплакванията. Трябва да се търси друга причина. Препоръчително е да се започне с кардиологична консултация.
Важно е и да се коригира дозировката на Л-тироксина. Предвид оплакванията е най-добре покачването да стане постепенно. Препоръчително е да се консултирате с ендокринолога си за да Ви състави схема за вземане на медикамента и план за необходимите контролни изследвания.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот steli » 18 Юни 2014, 11:18

Здравейте
преди да збременея бях 55 кг но по време на бременноста качих 27 вече дъщеря ми е на годинка и два месеца а аз не сум смъкнала почти нищто след раждането (секциом ) свалих няколко кг и сега съм 68 а съм и мн ниска (150) та вапроса ми е може ли еднокринолог да ми изпище някакви хапчета за отслабване като последен вариант .Благодаря предварително !
steli
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юни 2014, 22:07

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 18 Юни 2014, 19:07

steli написа:Здравейте
преди да збременея бях 55 кг но по време на бременноста качих 27 вече дъщеря ми е на годинка и два месеца а аз не сум смъкнала почти нищо след раждането (секциом ) свалих няколко кг и сега съм 68 а съм и мн ниска (150) та вапроса ми е може ли еднокринолог да ми изпище някакви хапчета за отслабване като последен вариант .Благодаря предварително !

Уважаема steli,
Ендокринологът може да прецени дали зад затлъстяването не стои по и друг сериозен проблем.
Свалянето на тегло не може да се осъществи без да спазвате хранителен режим и да спортувате. Препоръчително е да Ви бъде изготвен диетичен план от диетолог. По преценка на специалист може да се добави и медикамент. В момента на пазара има само един медикамент предназначен за редукция на телесно тегло.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта