Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот varq » 10 Май 2017, 21:41

Моля Ви, д-р Йорданова, да ми кажете резултата на TSH - 4.87 - какво говори? Пуснах си изследването сама, без докторска препоръка, но преди 4 год. ми намериха малки кисти, които ме убедиха да не следя и да не се наблюдавам...? Нормални били(на 58 г. съм. Имам проблеми с килограмите - трудно смъквам и при диета, около (100) при ръст - 167см. От пълната ми кръвна картина - имам само холестерол - 5.48, другото е в норми. Какво бихмте ме посъветвали? Благодаря!
varq
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2017, 21:29

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 12 Май 2017, 12:11

varq написа:Моля Ви, д-р Йорданова, да ми кажете резултата на TSH - 4.87 - какво говори? Пуснах си изследването сама, без докторска препоръка, но преди 4 год. ми намериха малки кисти, които ме убедиха да не следя и да не се наблюдавам...? Нормални били(на 58 г. съм. Имам проблеми с килограмите - трудно смъквам и при диета, около (100) при ръст - 167см. От пълната ми кръвна картина - имам само холестерол - 5.48, другото е в норми. Какво бихмте ме посъветвали? Благодаря!

Уважаема varq,
трябва да посетите ендокринолог за диагностично и терапевтично уточняване. Стойността на ТСХ, която цитирате най-вероятно е над горната референтна граница. Това означава, че щитовидната жлеза е с намалена функция. Не ми се струва вероятно някой лекар да е казал, че кистата е нормално образование и че не трябва да се проследява с времето. Най-вероятно са Ви успокоявали, че не са притеснителни и вместо това са Ви оставили с грешно впечатление. Задължително е да се направи ехографско изследване на щитовидната жлеза. Ендокринологът трябва да прецени дали трябва да се стартира заместително лечение веднага или да се изчака резултат от контролно изследване.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот tina.petrova » 18 Май 2017, 14:14

Здравейте!
Преди 5м. ме оперираха заради множество възли и кисти на щитовидната жлеза.Наложи се да я премахнат цялата.От тогава пия Еутирокс 100.На последните изследвания всичко беше наред,но аз продължавам да се чувствам зле.
Постоянно съм уморена,бледа,апатична и раздразнителна.Ръцете и краката ми се белят ужасно.Ако е малко по-студено времето и нещата се влошават.Не мога да си стопля и краката.Често изпадам в депресии и нямам желание за нищо.Постаянно ми се яде сладко и нямам чувство на ситост.Забравям и трудно се концентрирам.Либидото пък ми е сведено до минимум.Все неща,които са нетипични за мен.Преди време имах схващания на прасците по цял ден.Предположих,че имам липса на Магнезий,но го изследвах и е в норма.Според хирурга,който ме оперира всичко ми е наред.Но аз не се чувствам така.
Дали чожете да ме посъветвате нещо?Мога ли да приемам Магнезий,като добавка въпреки резултатите?
Благодаря!
tina.petrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:18

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 21 Май 2017, 09:51

tina.petrova написа:Здравейте!
Преди 5м. ме оперираха заради множество възли и кисти на щитовидната жлеза.Наложи се да я премахнат цялата.От тогава пия Еутирокс 100.На последните изследвания всичко беше наред,но аз продължавам да се чувствам зле.
Постоянно съм уморена,бледа,апатична и раздразнителна.Ръцете и краката ми се белят ужасно.Ако е малко по-студено времето и нещата се влошават.Не мога да си стопля и краката.Често изпадам в депресии и нямам желание за нищо.Постаянно ми се яде сладко и нямам чувство на ситост.Забравям и трудно се концентрирам.Либидото пък ми е сведено до минимум.Все неща,които са нетипични за мен.Преди време имах схващания на прасците по цял ден.Предположих,че имам липса на Магнезий,но го изследвах и е в норма.Според хирурга,който ме оперира всичко ми е наред.Но аз не се чувствам така.
Дали чожете да ме посъветвате нещо?Мога ли да приемам Магнезий,като добавка въпреки резултатите?
Благодаря!

Уважаема tina.petrova,
симптомите които описвате са като намалена функция на щитовидната жлеза. Щом казват, че изследванията са били нормални няма как това да е причината. Освен нивата на магнезия са важни и нивата на калция. Преди да се започне прием на магнезий трябва да се знае, дали дефицита не е друг.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот tina.petrova » 21 Май 2017, 22:50

И калция си изследвах заедно с магнезия,всичко е в норма.Не съм и приемала добавки преди тестването,за да даде отклонения.Не знам къде да търся отговора.Какво друго трябва да изследвам?Липса на B12,B6?
tina.petrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:18

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Май 2017, 17:17

tina.petrova написа:И калция си изследвах заедно с магнезия,всичко е в норма.Не съм и приемала добавки преди тестването,за да даде отклонения.Не знам къде да търся отговора.Какво друго трябва да изследвам?Липса на B12,B6?

Уважаема tina.petrova,
прегледайте се при лекар. Според споделеното от Вас мога да направя предположения за възможни причини, но не споделяте конкретни данни. Има много причини за такива оплаквания. Без преглед и конкретни резултати от проведени изследвания, няма как да се направят по-конкретни предположения.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Eristoff » 16 Юни 2017, 14:02

Искам да споделя симптомите си и да попитам далу трябва да посетя ендокринолог или др специалист. На 30 съм не мога да кача кг мн съм слаб постоянно ми се яде. При физическа активност ме болят костите от малко. Изпадам в депресия и смяна на настроението. Усещам умора апатия... Благодаря предварително
Eristoff
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2017, 12:56

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Hrisi.georgieva » 17 Юни 2017, 13:41

Здравейте наскоро направиме изследвания ТСХ на дъщеря ми, която е на 16 години. Резултатите са 2.35 като референтните стойности са 0.38-4.60. Аз имам проблем с щитовидната жлеза и когато ми откриха проблема бях с резултати 1.40. Дъщеря ми има проблем свързан с хранително разстройство, от близо година. На поскедък е раздразнителна, качи и не може да свали килограми, изтръпват й ръцете, чувства се отпаднъла и уморена. Смятате ли, че е свързано с щитовидната жлеза?
Hrisi.georgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юни 2017, 13:28

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 18 Юни 2017, 17:11

Eristoff написа:Искам да споделя симптомите си и да попитам далу трябва да посетя ендокринолог или др специалист. На 30 съм не мога да кача кг мн съм слаб постоянно ми се яде. При физическа активност ме болят костите от малко. Изпадам в депресия и смяна на настроението. Усещам умора апатия... Благодаря предварително

Уважаеми Eristoff,
При оплакванията, които описвате е задължително пускане на хормонални изследвания за изключване на заболяване на щитовидната жлеза. Такива изследвания може да пусне и вашия личен лекар и при наличие регистриране на патологични стойности да Ви насочи към ендокринолог. Най-вероятно трябва да се пуснат и други изследвания, но това може да се прецени само след преглед от лекар.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 18 Юни 2017, 17:20

Hrisi.georgieva написа:Здравейте наскоро направиме изследвания ТСХ на дъщеря ми, която е на 16 години. Резултатите са 2.35 като референтните стойности са 0.38-4.60. Аз имам проблем с щитовидната жлеза и когато ми откриха проблема бях с резултати 1.40. Дъщеря ми има проблем свързан с хранително разстройство, от близо година. На поскедък е раздразнителна, качи и не може да свали килограми, изтръпват й ръцете, чувства се отпаднъла и уморена. Смятате ли, че е свързано с щитовидната жлеза?

Уважаема Hrisi.georgieva,
Оплакванията, които описвате не може да са свързани с проблем с щитовидната жлеза при тази стойност на ТСХ. Обсъдете оплакванията с педиатър за да Ви насочи за по-нататъшни изследвания.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта