Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Eristoff » 20 Юни 2017, 20:11

Благодаря ви...
Eristoff
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2017, 12:56

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот euus90 » 21 Юни 2017, 16:11

Здравейте аз съм момче на 26/ 175/50 kg искам да напълнея поне малко храня се нормално от 8 години не мога да кача нито един кг нямам проблеми никакви с щитовидната жлеза и здравословни моля ви за съвет нещо да приемам за напълняване :cry:
euus90
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Юни 2017, 09:41

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 22 Юни 2017, 11:18

euus90 написа:Здравейте аз съм момче на 26/ 175/50 kg искам да напълнея поне малко храня се нормално от 8 години не мога да кача нито един кг нямам проблеми никакви с щитовидната жлеза и здравословни моля ви за съвет нещо да приемам за напълняване :cry:

Уважаеми euus90,
Теглото на всеки човек зависи от съчетанието на генетични фактори /предадени Ви от родителите/ и влиянието на средата. Няма как да си промените наследствеността. Влиянието на средата може да бъде повлияно. За да качите тегло е необходимо да приемате повече калории от колкото изразходвате. Ако не можете да се справите с коригирането на това съотношение, се обърнете към диетолог за да Ви състави диетичен режим според вашите индивидуални потребности.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Veni82 » 24 Юни 2017, 23:59

Здравейте, д-р Йорданова.
От известно време имам сърцебиене, топли вълни, прилошаване и замайване, получавам и паник атаки. При преглед на ехограф, но заради стомашни проблеми, споделих оплакванията си и докторът ми погледна с ехографа и щитовидната жлеза. Каза ми пусни си тсх, защото виждам изменения на Хашимото. Тсх ми излезна 0.76. Възможно ли е да имам проблем с щитовидната жлеза и въпреки това тсх да ми е в норма ? Какво следва да направя? Благодаря предварително !
Veni82
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2017, 23:53

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 26 Юни 2017, 07:14

Veni82 написа:Здравейте, д-р Йорданова.
От известно време имам сърцебиене, топли вълни, прилошаване и замайване, получавам и паник атаки. При преглед на ехограф, но заради стомашни проблеми, споделих оплакванията си и докторът ми погледна с ехографа и щитовидната жлеза. Каза ми пусни си тсх, защото виждам изменения на Хашимото. Тсх ми излезна 0.76. Възможно ли е да имам проблем с щитовидната жлеза и въпреки това тсх да ми е в норма ? Какво следва да направя? Благодаря предварително !

Уважаеми Veni82,
Предполагам, че се интересувате дали оплакванията Ви са свързани със заболяване на щитовидната жлеза. При тази стойност на ТСХ, симптомите не са свързани с болест на щитовидната жлеза.
С изследване на ТСХ не могат да се изключат всички заболявания на щитовидната жлеза. Така се търси наличието на промяна във функцията на щитовидната жлеза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Veni82 » 26 Юни 2017, 07:35

Много благодаря за отговора! Дали е нужно да пусна ТАТ и МАТ предвид, че се видяха измемения на ехографското изследване? Към какъв специалист бихте ме насочили, за да търся причина за описаните симптоми? Благодаря предварително
Veni82
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2017, 23:53

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 27 Юни 2017, 07:15

Veni82 написа:Много благодаря за отговора! Дали е нужно да пусна ТАТ и МАТ предвид, че се видяха измемения на ехографското изследване? Към какъв специалист бихте ме насочили, за да търся причина за описаните симптоми? Благодаря предварително

Уважаеми Veni82,
Антителата са необходими за изключване на наличие на тиреоидит на Хашимото. Наличието на това заболяване би променило проследяването във времето. Предвид, че ТСХ е нормално това изследване търпи отлагане във времето. За уточняване на оплакванията сигурно ще Ви се налага пускане на кръвни изследвания, така че можете да ги съчетаете.
Без да съм Ви прегледал няма как да се насоча към заболяване, било то соматично или психично. Попитайте някой от колегите с които сте се консултирали, според тях какво е естеството на оплакванията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Anonimen10 » 17 Юли 2017, 22:15

Здравейте, д-р Йорданова, имам нужда от съвет! :)

Имам проблеми с килограмите, въпреки създаден хранителен режим от диетолог и безброй тренировки. Искам да направя изследвания на хормоните, но не съм сигурна кои точно.
Освен 3те хормона (ТSH, Т3,Т4) на щитовидната жлеза, трябва ли да пусна и още някои ?
Благодаря!!
Anonimen10
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2017, 22:12

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 19 Юли 2017, 07:25

Anonimen10 написа:Здравейте, д-р Йорданова, имам нужда от съвет! :)

Имам проблеми с килограмите, въпреки създаден хранителен режим от диетолог и безброй тренировки. Искам да направя изследвания на хормоните, но не съм сигурна кои точно.
Освен 3те хормона (ТSH, Т3,Т4) на щитовидната жлеза, трябва ли да пусна и още някои ?
Благодаря!!

Уважаеми Anonimen10,
Затлъстяването не е голям проблем в световен мащаб. За да се прецени има ли причина за трудна редукция на килограми е необходимо преглед. По принцип в такива случаи се търси хипотиреоидизъм, т.е. намалена функция на щитовидната жлеза и не е необходимо изследване на ФТ3. Могат да се търсят и други ендокринни проблеми при такива пациенти, но това изисква изследвания които се правят по специфичен начин и без да Ви е изяснено как точно да се вземат, не носят информация. Такива изследвания се назначават индивидуално и са различни за всеки пациент.
Освен причина за трудна редукция се търси и дали затлъстяването не е дало отражение на организма, дали вече няма усложнения - търсят се диабет, предиабет, липидни отклонения, високо кръвно и т.н.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот jennibg » 19 Юли 2017, 14:39

Здравейте д-р Йорданова,
В семейството ми има близка роднина /баба/, която беше оперирана от "гуша". Тъй като съм чувала, че заболяванията на щитовидната жлеза са наследствени си направих изследване без да ми е предписано от лекар. Ето ги и тях:
Резултат Единици Референтни стойности
MAT/anti-Tpo/ <10.0 IU/ml < 35
TAT/anti-Tg/ <20.0 IU/ml < 40
TSH 3,634 uIU/ml 0,55-4,78
fT4 L 0,87 ng/dl 0,89-1,76

Бих искала да ми кажете в норма ли са и необходимо ли е да посетя и специалист в града, където живея?
Благодаря предварително!
Хубав ден!
jennibg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юли 2017, 14:07

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта