Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Бисето.Виденова--Иванова » 03 Яну 2018, 18:12

Здравейте
на 23 декември гласът ми се промени- стана дрезгав, след което усетих едно образование наподобяващо твърдо топче, точно до гръкляна/ гърлото.
26610097_1837159706326117_1120001366_o.jpg
Това е образувалото се топче
26610097_1837159706326117_1120001366_o.jpg (94.84 KiB) Прегледано 588 пъти

Рових се из интернет и ми попадна че това е може да е сигнал за проблем със щитовидната жлеза, подът лимфен възел или страшна болест като рак.
След като изредих симптомите да споделя и защо пиша тук, а не отивам на лекар.
Личният ми лекар е в друг град и няма как да стигна до нея за консултация за момента и затова пиша тук да ме насочите към специалист или какви изследвания да отида да си направя, за да отида възможно най- бързо.
Очаквам отговора ви с нетърпение!
Лека вечер!
Бисето.Виденова--Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Авг 2016, 18:59

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 04 Яну 2018, 23:43

Бисето.Виденова--Иванова написа:Здравейте
на 23 декември гласът ми се промени- стана дрезгав, след което усетих едно образование наподобяващо твърдо топче, точно до гръкляна/ гърлото.
Рових се из интернет и ми попадна че това е може да е сигнал за проблем със щитовидната жлеза, подът лимфен възел или страшна болест като рак.
След като изредих симптомите да споделя и защо пиша тук, а не отивам на лекар.
Личният ми лекар е в друг град и няма как да стигна до нея за консултация за момента и затова пиша тук да ме насочите към специалист или какви изследвания да отида да си направя, за да отида възможно най- бързо.
Очаквам отговора ви с нетърпение!
Лека вечер!

Уважаема Бисето.Виденова--Иванова,
съжалявам, но от снимката трудно мога да се ориентирам за разположението на формацията. Мисля че най-добре би било да се започне с ехография на шия. Изследването се провежда от ендокринолози или друг лекар владеещ методиката. След ориентиране, какъв е вероятният произход на формацията, ще се прецени какви изследвания трябва да се пуснат.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Дони » 12 Яну 2018, 12:49

Здравейте д-р Йорданова.Искам да попитам мога ли да приемам келп при диагноза субклиничен хипотиреоидизъм.Изследванията ми са следните FT412.18 TSH-6.03 TATи MAT в норма.На ехографския преглед ми казаха че жлезата е с неравномерна повърхност.Беше ми изписан селен.Та въпроса ми е дали мога да приемам келп и колко време.Благодаря предварително за отговора ви.
Дони
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Ное 2017, 17:25

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Kocka123 » 12 Яну 2018, 23:03

Здравейте правих си изследвания TSH ми е 3.50 и aTPO 37.0 U/mL от норма 37.00-60.00.Искам да попитам проблем ли е че TSH ми е 3.50 когато правя опити за забременяване
Kocka123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2018, 22:58

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 16 Яну 2018, 00:50

Kocka123 написа:Здравейте правих си изследвания TSH ми е 3.50 и aTPO 37.0 U/mL от норма 37.00-60.00.Искам да попитам проблем ли е че TSH ми е 3.50 когато правя опити за забременяване

Уважаема Kocka123,
няма еднозначен отговор на зададения въпрос. Ако имате подлежащо заболяване, за което приемате заместително лечение, е необходимо да се прецени дозировката на медикамента. Ако това са случайно пуснати изследвания, едва ли има проблем. При доказано в миналото заболяване, но без да приемате лекарства, е препоръчително да се обсъди с ендокринолог.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Мариела Енева » 22 Яну 2018, 18:44

Здравейте др Йорданова! При хиперфункция на щитовидна жлеза може ли да се пие като добавка селен? Благодаря
Мариела Енева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2018, 18:31

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Мариела Енева » 22 Яну 2018, 19:59

Всмисъл такъв може ли да намали значително tsh ако се пие магнезий и селен или не може да повлияе стойностите
Мариела Енева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2018, 18:31

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Десс » 23 Яну 2018, 13:36

Здравейте. Нивото на TSH ми е малко над норма. 4.24. Иследвах още ft4 и anti TG и anti TPO, които са в норма. В същото време имам напрежение при преглъщане точно при гръкляна. Мислите ли, че има някакъв проблем?
Десс
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2018, 13:28

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Яну 2018, 00:01

Мариела Енева написа:Всмисъл такъв може ли да намали значително tsh ако се пие магнезий и селен или не може да повлияе стойностите

Уважаема Мариела Енева,
При хиперфункция на щитовидната жлеза има повишени нива на тиреоидни хормони /T3 и Т4/ и понижени нива на ТSH.
Не трябва да очаквате стойността на ТSH да се промени от прием на селен и магнезий. Тези хранителни добавки могат да се използват за лечение на някои придружаващи проблеми свързани със заболявания на щитовидната жлеза, но няма да доведат до значимо повлияване на функцията на щитовидната жлеза. Има изпитани лекарства, които се използват за лечение на болестите на щитовидната жлеза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Яну 2018, 00:31

Десс написа:Здравейте. Нивото на TSH ми е малко над норма. 4.24. Иследвах още ft4 и anti TG и anti TPO, които са в норма. В същото време имам напрежение при преглъщане точно при гръкляна. Мислите ли, че има някакъв проблем?

Уважаеми Десс,
Оплакванията Ви могат да се дължат на различни проблеми, включително и заболяване на щитовидната жлеза. Само с провеждане на кръвни тестове няма как да се отговори дали има проблем с щитовидната жлеза. Необходимо е да се проведе ехография на жлезата за да се отговори дали е възможно да има проблем с жлезата, които да доведе до оплакванията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта