Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Десс » 24 Яну 2018, 00:59

Благодаря за консултацията. За мен беше полезна. Ще посетя ендокринолог.
Десс
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2018, 13:28

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Georgi654 » 24 Яну 2018, 14:46

Здравейте,
От 8 години пия метизол, заради хиперфункция на щит. жлеза. След нови изследвания имам ТРАК 5 и мнението на ендокринолога ми е, че трябва да се оперира и отстрани жлезата. Вярно ли е, че подобна операция носи голям риск тъй като съм мъж?
Georgi654
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2018, 14:41

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 28 Яну 2018, 11:36

Georgi654 написа:Здравейте,
От 8 години пия метизол, заради хиперфункция на щит. жлеза. След нови изследвания имам ТРАК 5 и мнението на ендокринолога ми е, че трябва да се оперира и отстрани жлезата. Вярно ли е, че подобна операция носи голям риск тъй като съм мъж?

Уважаеми Georgi654,
От написаното от Вас, няма как да не се съглася с колегата. Операцията е показана във вашия случай. Естествено всяка процедура крие рискове. Не знам защо решихте, че пола е определящ за по-голям риск от усложнения при оперативно лечение. Това не е така. Има други фактори, които влияят. Такива са например опитността на хирурга, големината на жлезата и разположението й, наличие на предходни манипулации в областта на шията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Georgi654 » 29 Яну 2018, 15:08

Благодаря за консултацията, ще се оставя в ръцете на хирурзите.
Georgi654
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2018, 14:41

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот peci8508 » 01 Фев 2018, 13:06

Здравейте,д-р Йорданова.От 2 години имам киста(около 4мм)и увелечение в дясно,мисля че нетоксична гуша ми бяха написали последния път като се преглеждах.Какво означава това?За тези 2години нямам увеличение.Декември си правих ПКК-всичко е в норми,а това са хормоните:
ft4 - 1,56 ng/DL
TSH - 2,277 uiu/ml
Доколкото знам трябва да я следя всяка година.Опасна ли е тази киста?Трябва ли да пия нещо за нея?Личната ми докторка ме посъветва да си купя Селен,бил полезен за щетовидната жлеза.Дайте съвет да започна ли да го пия. Пия антидепресант.мога ли да го пия с антидепресант Велаксин(пия го от 1 месеч).
peci8508
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Яну 2018, 12:29

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 02 Фев 2018, 20:15

peci8508 написа:Здравейте,д-р Йорданова.От 2 години имам киста(около 4мм)и увелечение в дясно,мисля че нетоксична гуша ми бяха написали последния път като се преглеждах.Какво означава това?За тези 2години нямам увеличение.Декември си правих ПКК-всичко е в норми,а това са хормоните:
ft4 - 1,56 ng/DL
TSH - 2,277 uiu/ml
Доколкото знам трябва да я следя всяка година.Опасна ли е тази киста?Трябва ли да пия нещо за нея?Личната ми докторка ме посъветва да си купя Селен,бил полезен за щетовидната жлеза.Дайте съвет да започна ли да го пия. Пия антидепресант.мога ли да го пия с антидепресант Велаксин(пия го от 1 месеч).

Уважаеми peci8508,
Няма как да Ви отговоря без да съм Ви гледала ехографски жлезата. Нямам представа какво се има предвид под увеличение в дясно. По правило кистите са близо 100 % доброкачествени и не са причина за безпокойство. Размер 4 мм е твърде малък за да създаде проблеми. Заради кистата не се се налага да пиете никакви лекарства. Антидепресантите не могат да доведат до промяна в структурата на щитовидната жлеза. За повече уточнения се обърнете към лекаря, които Ви е гледал ехографски.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот kaira84 » 03 Фев 2018, 03:10

Здравейте, преди 5 дена случайно си направих изследване на ТСХ и резултатът беше 5,2.
Днес с изненада установих, че съм бременна и въпросът ми е дали е възможно да е високо от бременността или си имам проблеми с щитовидната жлеза?
Понеже си имам две дечица и смятам да прекъсна бременността, трябва ли да си направя нови изследвания, преди да посетя специалист?
kaira84
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2018, 03:02

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот eneva.t » 04 Фев 2018, 18:27

Здравейте! На 20г. съм и преди около 6 месеца случайно разбрах,че имам прегъната жлъчка, не му обърнаха особено внимание, затова аз също не взех никакви мерки. От скоро обаче след определени храни като яйца, някой вид месо и малко повече количество храна започва да ми се гади, получавам киселини. Под малко повече количество разбирайте не повече от 300 грама салата + например пържола. От 2 месеца теглото ми се покачи драстично. Качих 15 кг, което за мен е много странно, защото бях национална състезателка, сега тренирам в седмицата по 3 пъти, не се храня много и дори когато спазвам строги режими, диети..теглото ми не спира да се покачва, коремът ми е издут дори когато не съм яла нищо през деня. Мисълта ми е възможно ли е това да бъде от жлъчката, утре ще ходя на преглед и искам да знам какво точно да помоля да ми се прегледа, какви изследвания трябва да пусна? Благодаря предварително за отделеното време!
eneva.t
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2018, 18:17

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 04 Фев 2018, 23:37

kaira84 написа:Здравейте, преди 5 дена случайно си направих изследване на ТСХ и резултатът беше 5,2.
Днес с изненада установих, че съм бременна и въпросът ми е дали е възможно да е високо от бременността или си имам проблеми с щитовидната жлеза?
Понеже си имам две дечица и смятам да прекъсна бременността, трябва ли да си направя нови изследвания, преди да посетя специалист?

Уважаема kaira84,
Причината за повишеното ТСХ не е бременността. Напротив, по време на бременност стойностите на ТСХ намаляват. Трябва да се обърне внимание на щитовидната жлеза и да се стартира лечение. Ако решите да задържите детето, заместителното лечение трябва да започне възможно по-бързо. Стойността на ТСХ понасъоящем позволява да се проведат инвазивни манипулации.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 04 Фев 2018, 23:45

eneva.t написа:Здравейте! На 20г. съм и преди около 6 месеца случайно разбрах,че имам прегъната жлъчка, не му обърнаха особено внимание, затова аз също не взех никакви мерки. От скоро обаче след определени храни като яйца, някой вид месо и малко повече количество храна започва да ми се гади, получавам киселини. Под малко повече количество разбирайте не повече от 300 грама салата + например пържола. От 2 месеца теглото ми се покачи драстично. Качих 15 кг, което за мен е много странно, защото бях национална състезателка, сега тренирам в седмицата по 3 пъти, не се храня много и дори когато спазвам строги режими, диети..теглото ми не спира да се покачва, коремът ми е издут дори когато не съм яла нищо през деня. Мисълта ми е възможно ли е това да бъде от жлъчката, утре ще ходя на преглед и искам да знам какво точно да помоля да ми се прегледа, какви изследвания трябва да пусна? Благодаря предварително за отделеното време!

Уважаема eneva.t,
Не мисля, че проблема се корени в прегънатата жлъчка. Дискомфортът след хранене може да е свързан с нея. Възможно е обаче и да е провокиран от качването от тегло.
Наддаването на тегло винаги е свързано с повече приети калории, от колкото са изгорени. За да Ви се помогне и вие ще трябва да се вгледате в режима си. Щом има качване на тегло, трябва да се помисли дали няма заболявания, които да спомагат за това и същевременно да се търси дали няма последици върху здравите. Изследванията се преценяват спрямо конкретният пациент.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта