Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот kamaro » 19 Апр 2018, 00:39

Здравйте! Ще ви опиша моят проблем! Мъж съм на 33 години - женен с едно дете! Първо малко предистория: Винаги съм бил здрав и пъргав човек до 32рата си година имам една операция от крипторхизъм и една преди 3 месеца от тиреогласална киста + трахеотомия! Но не те са ми проблема! Преди около година в един горещ ден се почувствах отпаднал постоянно ми се спеше и вдигах кръвно 135 на 82 - аз по принцип съм с 120 на 80 и ми се отрази зле болеше ме главата но ядях кисело мляко с канела и кисело мляко с връзка магданоз и ми минаваше! После със семейството ходихме на море и забелязах, че като шофирах от София до варна много много се уморих, като пристигнахме спах цял ден, а аз съм професионален личен шофьор /в работата имам много стрес между другото! После кръвното ту се нормализираше ту се повишаваше около 5 месеца, станах доста раздразнителен като ми беше високо, а съм много уравновесен и спокоен по-принцип! Започнах някък да се карам с всички! Преди операцията много се бях стресирал! Малко преди нея започна да ми се ускорява пулса до 100 и леко ми падаше кръвното до 115/75. Операцията беше тежка около 5 часа но се възтанових в болницата видях доста ужаси - те ме депресираха допълнително. Завърнах се в къщи видях семейството бях щастлив! Но след няма и седмица кръвното пак започна да играе бях като пребит постоянно спях, като стана от леглото ми се вие свят, като вървя по улицата ми се вие свят кръвно около 125на85 пулс 84 но забелязах, че като го меря прав/не знам дали е редно е 120 на 100 пулс 110. Постоянно се ядосвах и от най-малкото вълнение ми се разтуптява сърцето. А като спя пулса падаше до около 60, после кръвното падаше до 100 на 65 и пулс 65 но като седна 125 на 85 и като стана 110 на 100 пулс 100!Вече нямам високо а ниско купих си капки хомеопатични за покачване на кръвното-рфект нулев! Усещам, че като се изправя вените на краката ми пулсират здраво! Тръгнах по лекари и ходих на 4 кардиолога - казват пефектен пулс и кръвно - гледаха ме на ехограф - перфектно сърце пий Деанаксит стресирал си се! Аз не го пих страх ме е от такива психо лекарства! Ходих на ЯМР глава и шия няма нищо! После отидох на хематолог и нищо! Ехограф на доста органи черен дроб, слезка, пикочен мехур, простата, щитовидна жлеза, бъбреци - на единия ангиомиолипом 12,5мм за проследяване след 6 м. Но казаха, че кръвното не е от него! Ходих на невролог и жената като видя папката на колко доктори съм бил и ми каза това е депресивно разстройство - изписа ми Клонарекс със зелена рецепта - него не съм и помислял да го пия! Върнах се при кардиолога и му казвам моляте пиши ми лекарство за сърцебиене много ми е зле залитам! Той ми каза това е нормална хемодинамика пий айрян като падне кръвното и се видя в чуди с мен и му писа Небилет 5мг по 1/4 него пих 2 дни вярно свали пулса ама и кръвното-щях да колабирам! Е последно ходих на ендокринолог мериха ми TSH 3.70 ref 0.27-4.2,FT4 12.50 ref. 12-22 FT3 5.5 TAT MAT нямат покачване най-долу в рейнджа не помня! Ендокриноложката каза, че можеби влизам в хипофункция, но изобщо не дава лекарства сама да се пребори жлезата! А на мен ми е ниско кръвното като легна а като стана ми се вдига пулса и долната граница, краката не ме слушат, вие ми се свят от сърцебиенето по улицата и залитам, ям като разпран, спи му се! Тежа 80 кг висок съм 177 см. Всички кръвни изледвания са в норма освен висок холестерол! Аз почти живея здравословно не знам от къде идва той! 6.47 общ и кортизол имам 550 при ref до 500!Ще съм радостен на всеки съвет! Според мен е щитовидката! Според докторите и семейството съм хипохондрик! Е това беше от мен! Поздрави!
kamaro
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Апр 2018, 00:32

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот pepals » 23 Апр 2018, 10:48

Здравейте,моят проблем е ,че се потя постоянно,дори когато ми е студено мишниците ми постоянно са мокри ,дясната е с по обилно изпотяване ,пуснах си изследвания TSH,FT4 и A-TRO в норма са ,на какво би могло да се дължи това изпотяване (на 25години съм )
pepals
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Апр 2018, 18:20

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Reya » 23 Апр 2018, 15:12

Направих изследвания, защото напоследък се чувствам раздразнена, имам нарушения на съня, за два месеца след силен стрес,напълнях с около 7 кг, получавам аритмия в моменти на покой. Не съм променяла режима си на хранене. Получавах мускулни крампи затова предприех прием на магнезий (Магнарич). След приема на магнезий сънят ми започва да става спокоен и аритмията не е така изявена. Жена на 54г съм. Цикълът ми спря преди 4 години.Това са резултатите от изследванията:
Хормони
Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
fT3 II 3.93 pmol/l 3,1 - 6,8 ECLIA
FT4 II 17.16 pmol/l 12.0-22.0 ECLIA
TSH 2.78 uIU/ml 0.27 - 4.2 ECLIA
TAT 7 IU/ml < 115 ECLIA
MAT 13 IU/ml < 34 ECLIA
Виждам, че в трите показателя всичко е в норма, но ми липсват познания за последните два(ТАТ и МАТ), което провокира желанието ми да се обърна към Вас. Въпросът ми е: 1.Смятате ли, че резултатите ми са добри или има нещо притеснително? 2. Има ли нужда да направя допълнителни изследвания или да посетя определен специалист (ендокринолог или друг)?
Reya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2018, 14:55

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Апр 2018, 06:51

pepals написа:Здравейте,моят проблем е ,че се потя постоянно,дори когато ми е студено мишниците ми постоянно са мокри ,дясната е с по обилно изпотяване ,пуснах си изследвания TSH,FT4 и A-TRO в норма са ,на какво би могло да се дължи това изпотяване (на 25години съм )

Уважаеми pepals,
повишено изпотяване има при много различни болести. Това което описвате, обаче е по-вероятно да е нормална реакция на вашия организъм. Ако изпотяването е само в областта на мишниците, можете да се опитате да я повлияете с антипреспирант. Вече има доста продукти, които можете да закупите от аптека и имат добър ефект. Ако изпотяването е прекалено обилно и Ви притеснява, посетете дерматолог.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Апр 2018, 07:11

Reya написа:Направих изследвания, защото напоследък се чувствам раздразнена, имам нарушения на съня, за два месеца след силен стрес,напълнях с около 7 кг, получавам аритмия в моменти на покой. Не съм променяла режима си на хранене. Получавах мускулни крампи затова предприех прием на магнезий (Магнарич). След приема на магнезий сънят ми започва да става спокоен и аритмията не е така изявена. Жена на 54г съм. Цикълът ми спря преди 4 години.Това са резултатите от изследванията:
Хормони
Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
fT3 II 3.93 pmol/l 3,1 - 6,8 ECLIA
FT4 II 17.16 pmol/l 12.0-22.0 ECLIA
TSH 2.78 uIU/ml 0.27 - 4.2 ECLIA
TAT 7 IU/ml < 115 ECLIA
MAT 13 IU/ml < 34 ECLIA
Виждам, че в трите показателя всичко е в норма, но ми липсват познания за последните два(ТАТ и МАТ), което провокира желанието ми да се обърна към Вас. Въпросът ми е: 1.Смятате ли, че резултатите ми са добри или има нещо притеснително? 2. Има ли нужда да направя допълнителни изследвания или да посетя определен специалист (ендокринолог или друг)?

Уважаема Reya,
изследванията са в референтни граници, което означава че не са притеснителни. Наддаването на тегло не е нещо безобидно. След себе си то може да доведе до доста проблеми. Ако сте си пускали сама изследванията, посетете лекар за да назначи такива които да са насочени за търсене на усложнения на наддаване на тегло. Лекарят трябва да прецени дали има съмнение за заболяване довело да повишаване на теглото и да насочи и изследвания в таза насока.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Ivontyy » 27 Апр 2018, 11:39

Здравейте,
Направих си изследване на щитовидната жлеза, което даде следните показания: ft3 - 4;, ft4 - 0.98 TSH -5.84.
Виждам, че стойностите на TSH са леко над нормата. Трябва ли да се предприемат мерки?
На 63 години съм, преди дни ми сложиха стент, взимам лекарства за разреждане на кръвта, за кръвно и бетаблокери.
Благодаря ви
Ivontyy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Апр 2018, 11:22

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 28 Апр 2018, 23:26

Ivontyy написа:Здравейте,
Направих си изследване на щитовидната жлеза, което даде следните показания: ft3 - 4;, ft4 - 0.98 TSH -5.84.
Виждам, че стойностите на TSH са леко над нормата. Трябва ли да се предприемат мерки?
На 63 години съм, преди дни ми сложиха стент, взимам лекарства за разреждане на кръвта, за кръвно и бетаблокери.
Благодаря ви

Уважаеми Ivontyy,
Предвид наличните придружаващи заболявания, не се налага да се бърза с вземане на решение дали да приемате заместително лечение или не. Препоръчително е след 2-3 м да повторите изследването на ТСХ и ако пак се окаже повишено, е редно да се проведат изследвания за търсене на заболяване на щитовидната жлеза, което да причини промяната във функцията на щитовидната жлеза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Соня Раева » 03 Май 2018, 12:44

Здравейте,д-р Йорданова направих си изследвания на TSH,TAT,.Резултата от TSH е. 3.95 моят гинеколог ми каза че са в рамките но за да се получи бебче трябвало да е 2,5.Какви лекарства трябва да се приемат?
Соня Раева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2018, 10:37

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 06 Май 2018, 07:13

Соня Раева написа:Здравейте,д-р Йорданова направих си изследвания на TSH,TAT,.Резултата от TSH е. 3.95 моят гинеколог ми каза че са в рамките но за да се получи бебче трябвало да е 2,5.Какви лекарства трябва да се приемат?

Уважаем Соня Раева,
за да Ви се включи лечение трябва първо да се установи наличие на заболяване. Посетете ендокринолог за да интерпретира изследванията и да прецени имате ли нужда от лечение и в каква доза. За стартиране на заместително лечение с левотироксин при жени планиращи бременност е много важно да се знае не само стойността на ТСХ, но и има ли данни за наличие на автоимуннно тиреоидно заболяване. От значение е и дали става въпрос за асистирана или естествена концепция.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот maimunka » 13 Май 2018, 10:25

Здравейте,д-р Йорданова.
От известно време правя аритмии, сравнително продължителни. Възможно ли е това да е свързано с проблем на щитовидната жлеза? Преди години бяха ми открили възелче там, което не съм наблюдавала доста време. Имам от време на време стягане и тъпа болка в тази област, усещането е като от удар в гръкляна. Отделно приемам салофалк и невритоген, предписани заради заболявания. Наскоро имах бременност и поради разкритие изпуснах здрав плод в 6 месец. Споменавам го заради хормоналните промени в организма, които може би оказват влияние.
Благодаря.
Това, че може не значи, че трябва.
maimunka
 
Мнения: 13
Регистриран на: 13 Май 2018, 09:50

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта