Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот v.dimitrova_zds » 17 Юли 2018, 17:27

Здравейте д-р Йорданова,
направих си изследвания на хормони на щитовидната жлеза защото имам силно нервно разстройство,безпокойство,сърцебиене,треперене на ръце,постоянна умора,пристъпи на паник атаки и агресивно поведение.Резултатите ми са : TSH 2,53 ; FT4 16,49 ; FT3 4,1 anti td- 10 ;anti tpo 5. Според референтните стойности всичко е наред.Все пак ми е необходимо мнение.Ако с изследванията всичко е наред към какъв специалист да се обърна със тези симптоми.
Предварително Благодаря за отговора!
v.dimitrova_zds
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2018, 16:54

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот tonihink » 18 Юли 2018, 13:58

Уважаема Др. Йорданова,
минах през 2 ехографа и двамата лекари потвърдиха че имам нодозна струма 2 - 3 ст. еутиреоидна с доста възли без лечение. В предвид на намаляващото ТСХ - беше 0.354 - 9 Юли, 0.243 - 12 Юли
и на 17. Юли - ТСХ - 0.213 от Лабораторията в Болница Доверие - ( реф. ст. от 0.35 до 5.1 )
последните ФТ 3 - 4.59 ( норми на лабор. в Доверие 3.5 - 6.1 ) и ФТ4 10.46 ( норми на лабор. в Доверие 7.7 - 15.5 ) имам възли и в двата лоба какво бихте ме посъветвали и какви са вариантите.

На 47 г. мъж сам. Ако се махне жлезата какви по нататъшни негативни промени в живота ми могат да се очакват.

След колко време след операцията бих могъл да работя. и нормално колко време е необходимо за да се възстанови човек.

Според вас, мога ли да изчакам още 1 или 2 месеца, ще е фатално ли, промяната на ТСХ и на нормоните дали ще бъде драстично ако се изчакат 2 месеца поради.

Тъй като имам Хемолитична анемия с Дефицит на Г6ПД - Глюкоза 6 Фосфат Дехидрогеназа,
хормоните които биха се приемали след това дали ще бъдат противопоказни както и лекарства
ако се наложи за баланс на хормоните като : тирозол, метизол, пропицил
Кой може профеционално да ме посъветва за тях. ( не сам по здравна каса )

Благодаря Ви предварително
tonihink
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юли 2018, 17:55

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот darinka.georgieva » 19 Юли 2018, 19:20

Здравейте,на съпругът ми (36годишен)му предстои операция за отстраняване на лявата половина на щитовидната жлеза другият месец, искам само да попитам дали кръвните му изследвания са в норма.Благодаря ви предварително.
Calcium 2,28mmol/L
98pg/ml
Calcitonine 2,5pg/ml
T3L 6,1pmol/L
4,0pg/ml
T4L 14,4pmol/L
1,11ng/dL
T.S.H 1,24mUI/L
darinka.georgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2018, 19:11

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 19 Юли 2018, 23:23

Eristoff написа:Здравейте, искам да попитам дали е необходимо да се изследвам и какво по точно.. Мъж на 31, понякога изпитвам постоянен глад също и за сладко. Иначе съм слаб. Чувствам слабост в костите а при физ.дейност и болка. Раздразнителност и депресия понякога. Казаха да си напр. TSH ? Достатъчен ли е този тест за подобни симптоми? Благодаря

Уважаеми Eristoff,
само с едно изследване няма как да даде обяснение на наличните Ви разнородни оплаквания. При млад човек е странно и необичайно да има болки по костите. Необходимо е да се проведат тестове и да се даде насока на къде трябва да тръгнат по-нататъшните изследвания. Пуснете си ПКК, СУЕ, CRP< CPK, AP, ASAT, ALAT, Ca, P, Mg, K, Na, Creatinin,TSH, кр.захар. След като излязат резултатите посетете лекар, който има поглед върху здравословното Ви състояние за да анализира резултатите.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 19 Юли 2018, 23:28

v.dimitrova_zds написа:Здравейте д-р Йорданова,
направих си изследвания на хормони на щитовидната жлеза защото имам силно нервно разстройство,безпокойство,сърцебиене,треперене на ръце,постоянна умора,пристъпи на паник атаки и агресивно поведение.Резултатите ми са : TSH 2,53 ; FT4 16,49 ; FT3 4,1 anti td- 10 ;anti tpo 5. Според референтните стойности всичко е наред.Все пак ми е необходимо мнение.Ако с изследванията всичко е наред към какъв специалист да се обърна със тези симптоми.
Предварително Благодаря за отговора!

Уважаеми v.dimitrova_zds,
резултатите от изследванията изключват възможността оплакванията да са свързани със заболяване на щитовидната жлеза. Няма как да преценя от какъв специалист се нуждаете без да Ви познавам. Паник атаките, както и другите описани емоционални реакции, насочват на мисълта, че имате нужда от консултация с психиатър.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Юли 2018, 00:04

tonihink написа:Уважаема Др. Йорданова,
минах през 2 ехографа и двамата лекари потвърдиха че имам нодозна струма 2 - 3 ст. еутиреоидна с доста възли без лечение. В предвид на намаляващото ТСХ - беше 0.354 - 9 Юли, 0.243 - 12 Юли
и на 17. Юли - ТСХ - 0.213 от Лабораторията в Болница Доверие - ( реф. ст. от 0.35 до 5.1 )
последните ФТ 3 - 4.59 ( норми на лабор. в Доверие 3.5 - 6.1 ) и ФТ4 10.46 ( норми на лабор. в Доверие 7.7 - 15.5 ) имам възли и в двата лоба какво бихте ме посъветвали и какви са вариантите.
На 47 г. мъж сам. Ако се махне жлезата какви по нататъшни негативни промени в живота ми могат да се очакват.
След колко време след операцията бих могъл да работя. и нормално колко време е необходимо за да се възстанови човек.
Според вас, мога ли да изчакам още 1 или 2 месеца, ще е фатално ли, промяната на ТСХ и на нормоните дали ще бъде драстично ако се изчакат 2 месеца поради.
Тъй като имам Хемолитична анемия с Дефицит на Г6ПД - Глюкоза 6 Фосфат Дехидрогеназа,
хормоните които биха се приемали след това дали ще бъдат противопоказни както и лекарства
ако се наложи за баланс на хормоните като : тирозол, метизол, пропицил
Кой може профеционално да ме посъветва за тях. ( не сам по здравна каса )
Благодаря Ви предварително

Уважаеми tonihink,
ТСХ не се изследва през ден. Тези вариации, които са хванати е трудно да се каже дали са реалистични и дали въобще може да се прави прогноза по тях. Една от реалните възможности е да настъпи промяна във функцията на жлезата, но дали се случва това, може да се отговори след като се повторят хормоналните изследвания след 1-3 м. Ако това се случи, преди да се пристъпи към оперативно лечение ще трябва да пиете лекарствата от които Ви е страх. Нито в кратките характеристики, нито в списъците с лекарства, които трябва да бъдат избягвани при Дефицит на Г6ФД, намерих тиреостатиците. естествено, че при всеки човек може да се появи нежелана странична реакция от медикаментите.
За подхода на лечение мога да посъветвам само хора, които съм преглеждала и знам всички факти. Възлите имат определени характеристики и няма как без да съм ги анализирала да предполагам, какво би трябвало да правите.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Юли 2018, 00:30

darinka.georgieva написа:Здравейте,на съпругът ми (36годишен)му предстои операция за отстраняване на лявата половина на щитовидната жлеза другият месец, искам само да попитам дали кръвните му изследвания са в норма.Благодаря ви предварително.
Calcium 2,28mmol/L
98pg/ml
Calcitonine 2,5pg/ml
T3L 6,1pmol/L
4,0pg/ml
T4L 14,4pmol/L
1,11ng/dL
T.S.H 1,24mUI/L

Уважаема darinka.georgieva,
съжалявам, но начина по които са записани показателите и резултатите, мога само да гадая. Това, което си мисля, че разбрах е в норма. Предполагам, че изследванията са проведено в испано- или португало- говоряща се страна.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Mary87 » 21 Юли 2018, 18:14

Здравейте д-р Йорданова,
Много бих се радвала, ако може да ми помогнете. Имам хипотиреоидизъм открит преди 3 години. От тогава съм на Л-тироксин. Татко и Мат са в норма, а жлезата няма аструктурни промени. По време на бременност дозата ми беше вдигната от 50/75 на 100. 40 дена след като родих, се тествах отново и ТСХ беше под долна граница - 0.2 (референтни 0.27-4.2). коригирахме дозата на 75. Сега, един месец по-късно, ТСХ е 0.69,а фт4 е 13.1 (ред. 9.3-17). Дали е необходимо ново коригиране на дозата? И възможно ли е ТСХ да оказва влияние върху количеството кърма, тъй като тя започна да намалява?
Благодаря предварително!
Mary87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юли 2018, 18:06

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 22 Юли 2018, 18:26

Mary87 написа:Здравейте д-р Йорданова,
Много бих се радвала, ако може да ми помогнете. Имам хипотиреоидизъм открит преди 3 години. От тогава съм на Л-тироксин. Татко и Мат са в норма, а жлезата няма аструктурни промени. По време на бременност дозата ми беше вдигната от 50/75 на 100. 40 дена след като родих, се тествах отново и ТСХ беше под долна граница - 0.2 (референтни 0.27-4.2). коригирахме дозата на 75. Сега, един месец по-късно, ТСХ е 0.69,а фт4 е 13.1 (ред. 9.3-17). Дали е необходимо ново коригиране на дозата? И възможно ли е ТСХ да оказва влияние върху количеството кърма, тъй като тя започна да намалява?
Благодаря предварително!

Уважаема Mary87,
Най-често след раждане пациентките се връщат на дозата си преди бременността. Препоръчва се непосредствено след раждане да се намали дозировката. Стойността на ТСХ не влияе пряко количеството на кърмата. Има други фактори, които могат да се опитат да се променят, като хранене, стрес и т.н.
Относно дозата ми е трудно да отговоря, т. к. не разполагам с много информация за Вас. Най-вероятно можете да останете на същата доза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот milena.55 » 09 Авг 2018, 09:45

Здравейте, на 48 години съм,в менопауза съм от 3 месеца,с доста горещи вълни и разклатени нерви :sad:
днес си направих изследване на щитовидна жлеза, но нямам възможност да се консултирам с лекар. Бихте ли ми казали дали стойностите са нормални?
А - TG 12.88
A - TPO 26.79
TSH 1.96
Благодаря!
milena.55
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2018, 20:01

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта