Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпроси към едоктинолог, да се консултирате със специалист по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист по ендокринология.
Д-р Стелла Йорданова

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Aldimkrumova » 09 Авг 2018, 13:55

Здравейте, д-р Йорданова.

Имам хашимото поне от десет години. В момета пия Л тироксин от 100, но в последно време не изчакавах тридесет минути от приема му. Последният ми цикъл продължи повече от 14 дни много обилен със съсиреци. Отидох на гинеколог, но там нямам проблеми и докторката каза, че е най-вероятно от хашимотото. Предписа ми прималут нор и от тогава кошмарите ми започнаха. Сърцебиене, тревожност, изпотяване отпадналост и гадене, дори когато спрях да приемам въпросното лекарство. Пуснах си изследвания ТСХ ми е 5.430, хемоглобин 108, МCV 73.5, MCH 22.7, много завишени тромбоцити 596, глюкоза 6.2. Ендокринолог само ми изписа желязо., но сутрин поне до обяд се чувствам много зле с горните симпоми, които ви написах. От една седмица си пия Л тироксина както трябва, но симтомите не отшумяват. Възможно ли е симтомите да са от високите нива на ТСХ? Много ще ви бъда благодарна за вашето мнение.
Aldimkrumova

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Авг 2018, 07:11

milena.55 написа:Здравейте, на 48 години съм,в менопауза съм от 3 месеца,с доста горещи вълни и разклатени нерви :sad:
днес си направих изследване на щитовидна жлеза, но нямам възможност да се консултирам с лекар. Бихте ли ми казали дали стойностите са нормални?
А - TG 12.88
A - TPO 26.79
TSH 1.96
Благодаря!

Уважаема milena.55,
резултатите от изследванията Ви са в референтни граници, т.е. са нормални.
Dr Stella Yordanova

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 10 Авг 2018, 07:28

Aldimkrumova написа:Здравейте, д-р Йорданова.
Имам хашимото поне от десет години. В момета пия Л тироксин от 100, но в последно време не изчакавах тридесет минути от приема му. Последният ми цикъл продължи повече от 14 дни много обилен със съсиреци. Отидох на гинеколог, но там нямам проблеми и докторката каза, че е най-вероятно от хашимотото. Предписа ми прималут нор и от тогава кошмарите ми започнаха. Сърцебиене, тревожност, изпотяване отпадналост и гадене, дори когато спрях да приемам въпросното лекарство. Пуснах си изследвания ТСХ ми е 5.430, хемоглобин 108, МCV 73.5, MCH 22.7, много завишени тромбоцити 596, глюкоза 6.2. Ендокринолог само ми изписа желязо., но сутрин поне до обяд се чувствам много зле с горните симпоми, които ви написах. От една седмица си пия Л тироксина както трябва, но симтомите не отшумяват. Възможно ли е симтомите да са от високите нива на ТСХ? Много ще ви бъда благодарна за вашето мнение.

Уважаема Aldimkrumova,
ТСХ е много леко повишено, така че това не може да обясни оплакванията Ви. Трябва да се търси друга причина. Наличието на анемия може да обясни част от оплакванията. Тя най-вероятно е свързана с обилната кръвозагуба при последната менструация. Предписаното Ви желязо има за цел да ускори възстановяването на изгубената кръв. Съчетанието на понижен хемоглобин и високи тромбоцити изисква проследяване и повишено внимание.
Dr Stella Yordanova

Предишна

Назад към Ендокринология и болести на обмяната