Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 18 Ное 2018, 20:04

Radostina.hristova написа:Стойностите са:
TSH - 2.07
FT4 - 14.5
Според лекар, FT4 е с ниска стойност за бременна...

Уважаема Radostina.hristova,
не мисля, че има основания да се стартира лечение. Не сте написали нито мерни единици, нито референтни граници за изследванията. Според стойността която цитирате мисля, че би трябвало да е в референтни граници. Препоръчвам да контролирате хормоните след 20 дни и така да се прецени необходимост от лечение.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Десислава.Иванова1 » 19 Ное 2018, 21:42

Здравейте!От 2008 година съм с хипотиредоизъм, изключено автоимунно заболяване (Хашимото) чрез изследвания.Наскоро след стрес и неприятности си пуснах изследване наTSH и се оказа доста покачен.Към него профилактично бях пуснала и ПКК, при което се установиха повишени еритроцити , хемоглобин и хематокрит.Тъй като не се чувствах добре при измерване на кръвното имах повишена горна граница (130-140) не еднократно.Аз съм на 29 години. Въпросът ми е дали е възможно жлезата да влияе на тези показатели и според Вас с ендокринолог ли да се консултирам или?Какво бихте ме посъветвали?
Прикачени файлове
Screenshot_2018-11-15-19-57-33-1.png
Screenshot_2018-11-15-19-57-33-1.png (211.21 KiB) Прегледано 497 пъти
Десислава.Иванова1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2018, 22:13

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Ное 2018, 08:20

Десислава.Иванова1 написа:Здравейте!От 2008 година съм с хипотиредоизъм, изключено автоимунно заболяване (Хашимото) чрез изследвания.Наскоро след стрес и неприятности си пуснах изследване наTSH и се оказа доста покачен.Към него профилактично бях пуснала и ПКК, при което се установиха повишени еритроцити , хемоглобин и хематокрит.Тъй като не се чувствах добре при измерване на кръвното имах повишена горна граница (130-140) не еднократно.Аз съм на 29 години. Въпросът ми е дали е възможно жлезата да влияе на тези показатели и според Вас с ендокринолог ли да се консултирам или?Какво бихте ме посъветвали?

Уважаеми Десислава.Иванова1,
промените в кръвната картина не са свързани с леко повишеното ТСХ. Необходимо е да се повтори изследването на ПКК след 2-4 сед. и при повторение на повишени стойности да се консултирате с хематолог.
Необходимо е да се коригира дозата на заместителното лечение за хипотиреоидизма.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Lili27 » 21 Ное 2018, 11:44

Здравейте на 27 години и правя опити за забременяване. Поради това на 3 ден от цикъла изследвахме ето тези хормпни. Имам редовен цикъл на 28 дена, но имам зацапване около ову и преди цикъл бледо розово. Кога да си пусна прогестерона и тсх? Според вас обезпокоителни ли са изследванията. Правим опити от 9 месеца.благодаря много предварително
Прикачени файлове
IMG_20181121_092117.jpg
IMG_20181121_092117.jpg (187.85 KiB) Прегледано 473 пъти
Lili27
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2018, 11:30

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Александрина.Благоева » 22 Ное 2018, 00:04

Здравейте искам да попитам понеже ми изписаха l thyroxin,но в аптеката нямаше и ми препоръчаха euthyrox има ли някаква разлика?Благодаря
Александрина.Благоева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2018, 23:59

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 22 Ное 2018, 08:27

Lili27 написа:Здравейте на 27 години и правя опити за забременяване. Поради това на 3 ден от цикъла изследвахме ето тези хормпни. Имам редовен цикъл на 28 дена, но имам зацапване около ову и преди цикъл бледо розово. Кога да си пусна прогестерона и тсх? Според вас обезпокоителни ли са изследванията. Правим опити от 9 месеца.благодаря много предварително

Уважаема Lili27,
щом цикъла Ви е 28 дни, прогестерон трябва да се пусне на 21-ия ден. ТСХ не е хормон, който се изследва за да се види как функционира щитовидната жлеза. Неговите нива могат да се проверяват по всяко време от цикъла, т.к. не е хормон свързан с цикъла.
От направените изследвания има единствено леко повишени нива на андростендион. Нивата на хормоните се анализират съобразно симптомите на пациента. Във вашия случай, единственото нещо което знам, че имате редовен цикъл. Бих Ви посъветвала да посетите гинеколог за да осъществи ехография на яйчниците.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 22 Ное 2018, 08:31

Александрина.Благоева написа:Здравейте искам да попитам понеже ми изписаха l thyroxin,но в аптеката нямаше и ми препоръчаха euthyrox има ли някаква разлика?Благодаря

Уважаема Александрина.Благоева,
Двата медикамента имат еднаква основна съставка и могат да се заменят. Разликите са в помощни съставки, както и в грамажите, в които се предлагат /микрограми/. Няма проблем в зареждането на тези медикаментите в аптечната мрежа и липсата в аптеката е случайна.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот rosi_hey » 26 Ное 2018, 19:50

Здравейте,преди няколко години приемах елтироксин но после го спрях след медицинска консултация.От август месец имам проблеми почти целият август имах менструално кървене и изследванията на TSH бе 3,45,fT4 16,44.Нямах оплаквания но сега ноември месец нямам менструация и гинеколожката ми изписа прогестерон за 7 дни по 2 на ден.Възможно ли е да има връзка между проблем със щитовидната жлеза и гинекологичният проблем.
rosi_hey
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Ное 2018, 19:35

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 29 Ное 2018, 08:16

rosi_hey написа:Здравейте,преди няколко години приемах елтироксин но после го спрях след медицинска консултация.От август месец имам проблеми почти целият август имах менструално кървене и изследванията на TSH бе 3,45,fT4 16,44.Нямах оплаквания но сега ноември месец нямам менструация и гинеколожката ми изписа прогестерон за 7 дни по 2 на ден.Възможно ли е да има връзка между проблем със щитовидната жлеза и гинекологичният проблем.

Уважаема rosi_hey,
Може да се каже, че проблемите през месец август не са били свързани с щитовидната жлеза. При нормални стойности на хормоните, такава връзка е изключена. От тогава са минали 3 м и естествено е възможно да се е появило заболяване на щитовидната жлеза за този период от време. За да се изключи на такава възможност е необходимо да се направят отново хормонални изследванията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Диана Димитрова 1994 » 29 Ное 2018, 23:27

Здравейте искам да попитам до колко една лаборатория може да сгреши иследване. TSHR/ TRAK 4.88 при реферинтни стойности 0.00-1.75. Докторката каза, че неможе да са верни.
Диана Димитрова 1994
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2018, 23:21

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron