Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот kuklata7 » 02 Яну 2019, 19:43

Здравей те от доста време имам проблем със косата много капе направо е кошмар и имам усещането че имам бучка в гърлото дали имам проблем със щетовидната злеза
kuklata7
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Ное 2017, 19:41

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Яну 2019, 08:14

kuklata7 написа:Здравей те от доста време имам проблем със косата много капе направо е кошмар и имам усещането че имам бучка в гърлото дали имам проблем със щетовидната злеза

Уважаема kuklata7,
за да се разбере дали имате проблем с щитовидната жлеза е необходимо да се проведат изследвания. При съмнение за наличие на проблем е необходимо да се пусне изследване на ТСХ. Естествено е по-добре да посетите първо лекар, за да потърси дали имате и други симптоми, които могат да насочат за конкретен проблем с жлезата и да насочи изследванията към него.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот bubulina1 » 03 Яну 2019, 18:30

Здравейте доктор Йорданова,
Моите проблеми се появиха след прекаран грип 2017 г. Появиха се не малко усложнения, които така и не успях да преодолея. След редица изследвания, никой от специалистите при които ходих, не казаха къде идва проблема. Изпих над 7 вида антибиотици за една година плюс много медикаменти за кашлица, витамини и подсилващи имунната система препарати. Пиша на Вас понеже ми бяха изследвани хормони през лятото на 2017 г. за МАТ, ТСХ и ФТ4. Мат ми беше 129, ТСХ ми беше 0.9, а ФТ4 1.3. Казаха ми, че имам автоимунен тироидит, но нямало нужда да приемам хормони. А симптомите, които изпитвах тогава бяха неконтрилируем апетит за сладки храни или тестени изделия, от който бях напълняла малко, постоянно сърцебиене и изпотяване особено нощно време, постоянно усещане за горещина на гърба, главата, или нахлуване на студени тръпки, които имам и днес. Отново след този грип ми се появиха невралгични болки в лява гръдна половина, парене в главата, постоянна промяна в кръвното налягане и световъртежи или залитания. Посещавах кардиолози и невролози и всички ми казваха, че няма нищо кой знае колко притеснително, а че всичко идва от прекалено много стрес. В края на ноември претърпях операция от апендицит и започнах да отслабвам. Бях на режим няколко дни и това доста ми наруши имунитета. Преди една седмица усетих изключителна мускулна слабост - на цялото тяло (врат, ръце, крака и гърба). Усещах една лекота, нямах мускулна маса да се движа, усещах единствено щом започнех някаква дейност - вървене, гимнастика или нещо друго, но това се оправяше само за 1 ден и на другия ден отново ставах така. Появиха се гръдни болки и кашлица и температура. затова посетих личната лекарка, която каза, че било грип. Изписа ми антибиотик Зинат, сироп за отхрачване и витамин ц , също така каза да приемам някакви витамини за имунитета. След 3 тото хапче не усетих подобрение, а повече липса на сили, също така от ниско кръвно налягане започна да се покачва. Започнах да усещам отново невралгични болки, силно главоболие , световъртежи и изгаряния по гърба, главата. Менструалният ми цикъл винаги закъснява. ИСкам да попитам дали е възможно от това, че не приемам нищо за щитовидната жлеза да има някакъв проблем или този проблем не касае ендокринолог
bubulina1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Яну 2019, 18:16

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Яну 2019, 23:50

bubulina1 написа:Здравейте доктор Йорданова,
Моите проблеми се появиха след прекаран грип 2017 г. Появиха се не малко усложнения, които така и не успях да преодолея. След редица изследвания, никой от специалистите при които ходих, не казаха къде идва проблема. Изпих над 7 вида антибиотици за една година плюс много медикаменти за кашлица, витамини и подсилващи имунната система препарати. Пиша на Вас понеже ми бяха изследвани хормони през лятото на 2017 г. за МАТ, ТСХ и ФТ4. Мат ми беше 129, ТСХ ми беше 0.9, а ФТ4 1.3. Казаха ми, че имам автоимунен тироидит, но нямало нужда да приемам хормони. А симптомите, които изпитвах тогава бяха неконтрилируем апетит за сладки храни или тестени изделия, от който бях напълняла малко, постоянно сърцебиене и изпотяване особено нощно време, постоянно усещане за горещина на гърба, главата, или нахлуване на студени тръпки, които имам и днес. Отново след този грип ми се появиха невралгични болки в лява гръдна половина, парене в главата, постоянна промяна в кръвното налягане и световъртежи или залитания. Посещавах кардиолози и невролози и всички ми казваха, че няма нищо кой знае колко притеснително, а че всичко идва от прекалено много стрес. В края на ноември претърпях операция от апендицит и започнах да отслабвам. Бях на режим няколко дни и това доста ми наруши имунитета. Преди една седмица усетих изключителна мускулна слабост - на цялото тяло (врат, ръце, крака и гърба). Усещах една лекота, нямах мускулна маса да се движа, усещах единствено щом започнех някаква дейност - вървене, гимнастика или нещо друго, но това се оправяше само за 1 ден и на другия ден отново ставах така. Появиха се гръдни болки и кашлица и температура. затова посетих личната лекарка, която каза, че било грип. Изписа ми антибиотик Зинат, сироп за отхрачване и витамин ц , също така каза да приемам някакви витамини за имунитета. След 3 тото хапче не усетих подобрение, а повече липса на сили, също така от ниско кръвно налягане започна да се покачва. Започнах да усещам отново невралгични болки, силно главоболие , световъртежи и изгаряния по гърба, главата. Менструалният ми цикъл винаги закъснява. ИСкам да попитам дали е възможно от това, че не приемам нищо за щитовидната жлеза да има някакъв проблем или този проблем не касае ендокринолог

Уважаема bubulina1,
няма как да се обсъжда дали Ви се налага или не лечение с изследвания от преди 1,5 г. Не мисля, че сегашните оплаквания могат да се свържат с проблем с щитовидната жлеза. Това не означава, че не трябва да обърнете внимание и на този проблем. Имате поставена диагноза Автоимунен тиреоидит, което изисква периодично проследяване на нивата на хормоните. Пуснете си изследване на ТСХ, ФТ4 в планов порядък за да се провери как функционира щитовидната Ви жлеза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот bubulina1 » 04 Яну 2019, 21:37

Много благодаря за отделеното време
bubulina1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Яну 2019, 18:16

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Pufffiii » 05 Яну 2019, 12:54

Здравейте доктор Йорданова!
Аз съм с хроничен автоимунен тиреоидит от 2011 г. ТСХ то ми беше 10 и нещо когато ми го откриха.Лекарката ми изписа 100 мг. Еутирокс. След 3-месеца резултатите бяха добри.Намалиха дозата на 75 мг+25 мг.След 7 год ми се появи захарен диабет тип 1 и ТСХ то ми беше около 15.Отново ми изписаха 100 мг. през м.януари.През Юли месец ТСХто ми беше 0,40.Понеже си правя изследвания на всеки 3-4 месеца през ноември ТСХ отново се покачил на 10,30.Лекарката ми беше учудена понеже пия висока доза.Сега ми изписа 100 мг-2 дни и 125 мг - 5 дни?
Pufffiii
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2019, 01:33

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Й.С.Т. » 06 Яну 2019, 20:23

Здравейте! От една година пия еуъирокс от25 мг. Откакто го пия всички стойности са ми в норма. Мога ли да пия менопейс оргинал, тъй като видях, че съдържа йод.
Й.С.Т.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2019, 20:12

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 08 Яну 2019, 20:25

Pufffiii написа:Здравейте доктор Йорданова!
Аз съм с хроничен автоимунен тиреоидит от 2011 г. ТСХ то ми беше 10 и нещо когато ми го откриха.Лекарката ми изписа 100 мг. Еутирокс. След 3-месеца резултатите бяха добри.Намалиха дозата на 75 мг+25 мг.След 7 год ми се появи захарен диабет тип 1 и ТСХ то ми беше около 15.Отново ми изписаха 100 мг. през м.януари.През Юли месец ТСХто ми беше 0,40.Понеже си правя изследвания на всеки 3-4 месеца през ноември ТСХ отново се покачил на 10,30.Лекарката ми беше учудена понеже пия висока доза.Сега ми изписа 100 мг-2 дни и 125 мг - 5 дни?

Уважаеми Pufffiii,
При автоимунен тиреоидит такива вариации в хормоналните изследвания са често срещани. Не мисля, че има причина за притеснение. Дозата на левотироксина зависи от много фактори - правилен прием, телесно тегло, придружаващи заболявания и т.н.. Най-важното е да се постигнат прицелни нива на хормоните, които да осигурят нормално протичане на жизнените функции.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 08 Яну 2019, 20:34

Й.С.Т. написа:Здравейте! От една година пия еуъирокс от25 мг. Откакто го пия всички стойности са ми в норма. Мога ли да пия менопейс оргинал, тъй като видях, че съдържа йод.

Уважаема Й.С.Т.,
произмодителят на менопейс оригинал не е посочил противопоказания. От съдържанието става ясно, че има в състоява си голямо количество йод. Не мисля, че е редно да го приемате при условие, че имате заболяване на щитовидната жлеза. Това крие риск от влошаване на заболяването Ви. В сайта на Фрамар можете да намерите информация за сходни по състав продукти, които не съдържат йод.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Кармелита » 11 Яну 2019, 14:15

Здравейте Д-р Йорданова, искам да попитам при стойност на тсх 3,1при референтни стойности 0,3_4,2 и доброкачествен възел на ляв лоб на ЩЗ с размер 9 мм, жлезата е с нормоехогенна структура и нормални размери, трябва ли да се провежда някакво лечение.имам и друг въпрос:при профилактично изследване на кръвна захар на гладно стойността е 5,6,Това нормално ли е.Възрсстта ми е 37 г.Благодаря!
Кармелита
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2019, 13:59

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта