Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпроси към едоктинолог, да се консултирате със специалист по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист по ендокринология.
Д-р Стелла Йорданова

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 12 Яну 2020, 21:18

georgibip написа:Здравейте,

На дъщеря ми и откриха базедова болест може ли да се повлияе положително лечението и от приема на водораслите АФА?
Благодаря
Георги Христов

Уважаеми г-н Христов,
нямам представа как би се повлияло лечението на дъщеря Ви от прием на водорасли АФА. Не са ми са известни изследвания в тази насока, така че не разполагам с данни за ефекта на този тип водорасли при пациенти с Базедова болест. Има данни за други видове, които са по-богати на йод и по тази причина често имат неблагоприятен ефект. Водораслите АФА се изследват основно като източник на хранителни вещества, витамини, омега-3 мастни киселини и желязо. Нямам представа, дали може да се подозират някакви дефицити при дъщеря Ви. Предвид това, че не ми е ясно за какво желаете да ги приема, бих Ви препоръчала да се придържа към да стандартното лечение в съчетание със здравословно хранене. Консултирайте се с лекар във връзка с причината, която според Вас налага допълнително лечение.
Dr Stella Yordanova

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот georgibip » 14 Яну 2020, 10:01

Благодаря Ви за точния и бърз отговор д-р Йорданова!
georgibip

Предишна

Назад към Ендокринология и болести на обмяната