Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 06 Сеп 2020, 06:36

Мария.Илиева написа:Здравейте, д-р Йорданова! От известно време имам проблем с отслабването. Дали мига да приемам Тирохелп и до колко би помогнал? Благодаря :)

Уважаеми Мария.Илиева,
не мисля, че точно тази хранителна добавка би помогнала за проблем с килограмите. Има други с такава насоченост, както за сваляне на килограми така и за качване (от написаното от Вас не ми става ясно кое целите). Ако имате промяна във функцията на щитовидната жлеза, тя също може да е фактор за теглото, ако не е компесирана.Тогава ще е необходимо приемане не само на Тиреохелп, но и на медикаменти за корекция на проблема.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот irena.kaneva » 01 Окт 2020, 22:26

Здравейте! Живея в чужбина и ми е трудно да се доверя на лекарите тук. Диагностицирана съм със субклиничен хипертероидизъм с възел. Със силно изразени симптоми. Изписани са ми Карбимазол 5 мг 2 таблетки сутрин, конкор 1.25мг сутрин (може би дозата ще се повиши до 2.5мг) и лексотан 3 мг вечер и витамин Д 50000iu един път в седмицата. Въпросът ми е тази комбинация от лекарства подходяща ли е? Може ли да се приема конкор с лексотан? Нямали да падне много кръвното и пулса или да има някакви други странични реакции? Какви витамини и минерали допълнително мога да приемам? Благодаря Ви предварително!
irena.kaneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2020, 22:17

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 02 Окт 2020, 17:00

irena.kaneva написа:Здравейте! Живея в чужбина и ми е трудно да се доверя на лекарите тук. Диагностицирана съм със субклиничен хипертероидизъм с възел. Със силно изразени симптоми. Изписани са ми Карбимазол 5 мг 2 таблетки сутрин, конкор 1.25мг сутрин (може би дозата ще се повиши до 2.5мг) и лексотан 3 мг вечер и витамин Д 50000iu един път в седмицата. Въпросът ми е тази комбинация от лекарства подходяща ли е? Може ли да се приема конкор с лексотан? Нямали да падне много кръвното и пулса или да има някакви други странични реакции? Какви витамини и минерали допълнително мога да приемам? Благодаря Ви предварително!

Уважаема irena.kaneva,
нямам достатъчно информация за да коментирам случаят Ви. Няма проблем да приемате и конкора и лексотана, щом се налага. Нямам представа какво е общото Ви състояние за да Ви посъветвам за прием на хранителни добавки съдържащи витамини и минерали. Ако се храните здравословно, наличието на субклиничен хипертиреоидизъм не би трябвало да доведе до дефицит на витамини и минерали. Ако не се храните разнообразно и не приемате достатъчно зеленчуци и плодове, тогава може да приемате мултивитамини.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Crisi » 10 Окт 2020, 19:21

Здравейте, на 31 години съм и правим опити за дете от 1 година. Реших да си пусна на своя глава хормони. Бихте ли коментирали резултатите? Има ли нещо, което да налага намеса? Нужно ли е TSH да падне под 2 , за да е по-лесно забременяването или и така си е ок? Смятате ли, че изследванията ми изискват намеса на ендокринолог?
Прикачени файлове
2360BC90-FD0D-4E11-843F-459BB31A00F3.png
2360BC90-FD0D-4E11-843F-459BB31A00F3.png (172.58 KiB) Прегледано 250 пъти
Crisi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2020, 19:15

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 12 Окт 2020, 07:42

Crisi написа:Здравейте, на 31 години съм и правим опити за дете от 1 година. Реших да си пусна на своя глава хормони. Бихте ли коментирали резултатите? Има ли нещо, което да налага намеса? Нужно ли е TSH да падне под 2 , за да е по-лесно забременяването или и така си е ок? Смятате ли, че изследванията ми изискват намеса на ендокринолог?

Уважаема Crisi,
изследванията не показват наличие на ендокринен проблем, който да е причина за трудно забременяване, ако са направени в интервала 2 до 7 ден от менструалния цикъл. Няма как да отговоря дали имате нужда от ендокринна консултация, т.к. освен резултатите от хормоните, не сте написали за наличие или липса на оплаквания или други проблеми.
Не се налага включване на терапия за корекция на ТСХ. То е в нормална стойност, а и МАТ е в референти граници.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот katya_petrova » 12 Окт 2020, 18:48

Привет,

Аз съм жена на 35 и планирам опити за забременяване в близкото бъдеще, затова си направих хормонални изследвания на 3ти ден от менструалния цикъл. През последните няколко месеца, менструацията ми започна да става по-нередовна и вместо на 27мия ден, цикъла е вече през 30-31 дни, а менструацията е много силна в началото и рязко става оскъдна и спира на 4-5ти ден. Има ли причина да се притеснявам за хормоните на щитовидната жлеза? Благодаря за информацията!
Прикачени файлове
izsledvaniq1.jpg
izsledvaniq1.jpg (534 KiB) Прегледано 223 пъти
katya_petrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Окт 2020, 18:41

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 13 Окт 2020, 07:48

katya_petrova написа:Привет,

Аз съм жена на 35 и планирам опити за забременяване в близкото бъдеще, затова си направих хормонални изследвания на 3ти ден от менструалния цикъл. През последните няколко месеца, менструацията ми започна да става по-нередовна и вместо на 27мия ден, цикъла е вече през 30-31 дни, а менструацията е много силна в началото и рязко става оскъдна и спира на 4-5ти ден. Има ли причина да се притеснявам за хормоните на щитовидната жлеза? Благодаря за информацията!

Уважаема katya_petrova,
хормоните на щитовидната жлеза са в нормата, което означава че тя функционира нормално. Менструалните промени и повишеният пролактин налагат уточняване в тази насока. Необходимо е да се повтори пролактинът и ако излезе пак повишен следва следваща диагностична стъпка - ЯМР на хипофиза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Цветомира.Кръстева-Лечева » 02 Ное 2020, 15:11

Здравейте,януари месец изследвах TSH имаше стойност2,62 (никога не съм имала проблеми преди това)в началото на септември -5,17,след което ми изписаха Л-тероксин,след 20 дни вече беше-0,99.В момента съм бременна в първи триместър.Въпроса ми е да продължавам ли да пия лекарството?
Цветомира.Кръстева-Лечева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2020, 15:00

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Надя.Николова » 02 Ное 2020, 21:08

Здравейте! Пуснах си изследвания за функцийте на щитовидната жлеза резултатите са следните: TAT-2.08 IU/ml/4,11, MAT-0,63IU/ml/0-5,61,FT3-3.410 pg/ml/1.880-3.180,FT4-0,960 ng/dl/0,700-1,480,TSH-3,181 uIU/ml/0.350-4.940 Какво бихте ми казали за отклонението на хормон ft3? Предварително благодаря!
Надя.Николова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Мар 2018, 22:55

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 03 Ное 2020, 23:17

Цветомира.Кръстева-Лечева написа:Здравейте,януари месец изследвах TSH имаше стойност2,62 (никога не съм имала проблеми преди това)в началото на септември -5,17,след което ми изписаха Л-тероксин,след 20 дни вече беше-0,99.В момента съм бременна в първи триместър.Въпроса ми е да продължавам ли да пия лекарството?

Уважаема Цветомира.Кръстева-Лечева,
продължавайте да си пиете лекарството и си направете ново изследване на ТСХ за да може да се коригира дозата. По време на бременност ТСХ трябва да се изследва ежемесечно за да може да се актуализира своевременно дозата.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта