Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот silvertorch » 13 Окт 2023, 09:40

Здравейте!
Поради хиперфункцията на щитовидната жлеза ми изписаха Тирозол по схема. Знаете ли дали лекарства без рецепта (за настински, простуда и тн.) от сорта на Аспирин, Ацетизал, Тайлол могат да се приемат докато го пия? :roll:
Начетох се на много неща по темата в интернет, но не открих нищо за това. Благодаря предварително за отделеното време и за информацията и хубав ден !
silvertorch
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2023, 09:33

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 13 Окт 2023, 11:29

silvertorch написа:Здравейте!
Поради хиперфункцията на щитовидната жлеза ми изписаха Тирозол по схема. Знаете ли дали лекарства без рецепта (за настински, простуда и тн.) от сорта на Аспирин, Ацетизал, Тайлол могат да се приемат докато го пия? :roll:
Начетох се на много неща по темата в интернет, но не открих нищо за това. Благодаря предварително за отделеното време и за информацията и хубав ден !

Здравейте,
ако имате необходимост, можете да използвате медикаменти за купиране на симптоми на настинка.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот elizabet_85 » 23 Окт 2023, 16:31

Здравейте,пия Метизол 1/2 хапче на ден за поддържане на нормални нива на Tsh,Ft3,Ft4. Може ли да пия и Херба Рекс за чести главоболия и болка в очите,или са несъвместими!
elizabet_85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2023, 16:29

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Окт 2023, 07:57

elizabet_85 написа:Здравейте,пия Метизол 1/2 хапче на ден за поддържане на нормални нива на Tsh,Ft3,Ft4. Може ли да пия и Херба Рекс за чести главоболия и болка в очите,или са несъвместими!

Здравейте,
производителите на Херба Рекс не са написали да има противопоказания за приема на хранителната добавка. Не би трябвало да не можете да приемата тази хранителна добавка.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот ili_06 » 28 Мар 2024, 15:01

Здравейте,

Не зная дали все още е активен форумът, но все пак ще попитам. Резултатите ми от ТАТ и МАТ показват хашимото (36 и 160нг респективно). Т4, Т3 и TSH са уж в норма но tsh e 2.6

От много мнения разбрах че въпреки че 2,6 е в норма, всъщност оптималните стойности са около 2. Ендокринолог каза, че няма нужда от лечение и да пусна изследване пак след 6 месеца…мога ли да пия нещо от рода на тирохелп или подобно за да подпомогна жлезата? Качих 15кг от нищото за 5 месеца и съм уморена постоянно, но тъй като са уж в норма, никой не ме взима на сериозно. Не се чувствам окей. Моля поногнете
ili_06
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2024, 14:56

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 29 Мар 2024, 08:48

ili_06 написа:Здравейте,

Не зная дали все още е активен форумът, но все пак ще попитам. Резултатите ми от ТАТ и МАТ показват хашимото (36 и 160нг респективно). Т4, Т3 и TSH са уж в норма но tsh e 2.6

От много мнения разбрах че въпреки че 2,6 е в норма, всъщност оптималните стойности са около 2. Ендокринолог каза, че няма нужда от лечение и да пусна изследване пак след 6 месеца…мога ли да пия нещо от рода на тирохелп или подобно за да подпомогна жлезата? Качих 15кг от нищото за 5 месеца и съм уморена постоянно, но тъй като са уж в норма, никой не ме взима на сериозно. Не се чувствам окей. Моля поногнете

Уважаеми ili_06р
причината за оплакванията Ви не е свързана с щитовидната жлеза. Търсете другаде проблем. Относно щитовиднате жлеза, следвайте препоръките на ендокринолога си.
Можете да приемате Тирохелп за 1-3 м, а за други хранителни добавки може да се коментира само ако се посочат конкретни имена.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Предишна

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта