Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 13 Апр 2014, 15:32

Тук може да зададете въпроси, свързани с проблеми и заболявания на щитовидната жлеза!

Повече информация за д-р Йорданова можете да откриете в справочника на Фрамар.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот gks123 » 16 Апр 2014, 10:51

Здравейте, имам следния проблем от преди около 3 месеца започна едно тръпнене (мравучкане) на ходилото, първоначално на десния крак, след това на левия, ходих на невролог, направи ми EMG и каза, че няма проблеми, изписа ми Милгама за 1 месец, леко намаляха симптомите, но продължава това мравучкане на лявото ходило?
gks123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Апр 2014, 10:44

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 18 Апр 2014, 18:31

gks123 написа:Здравейте, имам следния проблем от преди около 3 месеца започна едно тръпнене (мравучкане) на ходилото, първоначално на десния крак, след това на левия, ходих на невролог, направи ми EMG и каза, че няма проблеми, изписа ми Милгама за 1 месец, леко намаляха симптомите, но продължава това мравучкане на лявото ходило?

Уважаеми gks123,
Подобни оплаквания могат да се дължат на много причини. Препоръчително е да си направите кръвни изследвания, които да включват и електролити (калий, калций, натрий, фосфати, магнезий), кръвна захар, креатинин. Трябва и да обсъдите ефекта от лечението с лекаря, които го е назначил.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот smthwonderful » 02 Май 2014, 22:10

Здравейте д-р Йорданова,
гинеколожката ми пусна изследвания на ТСХ и тестостерон и се оказа, че ТСХ е 0.794 /0.24 - 4.20/.
Виждам, че е в рамките, но на какво може да се дължи ниската стойност и дали има причина за притеснение? Какво ще ме посъветвате?
Благодаря Ви предварително!
smthwonderful
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Мар 2013, 15:37

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 04 Май 2014, 08:53

smthwonderful написа:Здравейте д-р Йорданова,
гинеколожката ми пусна изследвания на ТСХ и тестостерон и се оказа, че ТСХ е 0.794 /0.24 - 4.20/.
Виждам, че е в рамките, но на какво може да се дължи ниската стойност и дали има причина за притеснение? Какво ще ме посъветвате?
Благодаря Ви предварително!

Уважаема smthwonderful,
Резултатът от изследването е в референтните граници. Няма за какво да се притеснявате, стойността не е ниска. Трудно ми е да Ви кажа нещо повече, тъй като не ми е известна причината за пускане на изследванията.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот sisi8227 » 08 Май 2014, 15:47

Здравейте д-р Йорданова .Искам да ви попитам мога ли да приемам Л-Карнитин с цел редуциране на мазнини заедно с Л-тирксин и Еутирокс и какъв е интервалът от време който се изчаква от Л-тироксина/Еутирокс и Л-карнитина?Благодаря предварително за отговора.Подходящо ли и да взимам като добавка и Хром ,в момента пия комбинация от магнезий,калций и цинк.
sisi8227
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Май 2014, 15:36

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 09 Май 2014, 23:34

sisi8227 написа:Здравейте д-р Йорданова .Искам да ви попитам мога ли да приемам Л-Карнитин с цел редуциране на мазнини заедно с Л-тирксин и Еутирокс и какъв е интервалът от време който се изчаква от Л-тироксина/Еутирокс и Л-карнитина?Благодаря предварително за отговора.Подходящо ли и да взимам като добавка и Хром ,в момента пия комбинация от магнезий,калций и цинк.

Уважаеми sisi8227,
Можете да приемате хранителни добавки, включително и Л-Карнитин независимо, че приемате Л-Тироксин. Трябва да се спазва правилата за правилно приемане на Левотироксина- да се приема сутрин на гладно поне 30 мин преди хранене и прием на други медикаменти. Някои лекарства трябва да се приемат поне 2 часа след Л-тироксина. Такъв медикамент е и магнезий,калций и цинк.
Ако питате дали ще редуцирате тегло като използвате Л-Карнитин, смятам че едва ли ще се случи. Необходима е целенасочена диета и повишаване на физическата активност.
Извинявам се ако не съм разбрала правилно въпроса Ви. Ако е така, пишете пак.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот sisi8227 » 10 Май 2014, 18:47

Dr Stella Yordanova написа: Трябва да се спазва правилата за правилно приемане на Левотироксина- да се приема сутрин на гладно поне 30 мин преди хранене и прием на други медикаменти. Някои лекарства трябва да се приемат поне 2 часа след Л-тироксина. Такъв медикамент е и магнезий,калций и цинк.
Ако питате дали ще редуцирате тегло като използвате Л-Карнитин, смятам че едва ли ще се случи. Необходима е целенасочена диета и повишаване на физическата активност.
Извинявам се ако не съм разбрала правилно въпроса Ви. Ако е така, пишете пак.

В този случай означава ли ,че мога да приемам Л-Карнитин 30 мин. след Л-тироксите или да изчаквам 2 часа за по-сигурно .Примерно сутрин в 5 часа пия Л-тирокс , а в 7 часа Л-карнитин.Дано сте ме разбрала .Благодаря предварително за отговора.
sisi8227
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Май 2014, 15:36

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 12 Май 2014, 21:32

sisi8227 написа:В този случай означава ли ,че мога да приемам Л-Карнитин 30 мин. след Л-тироксите или да изчаквам 2 часа за по-сигурно .Примерно сутрин в 5 часа пия Л-тирокс , а в 7 часа Л-карнитин.Дано сте ме разбрала .Благодаря предварително за отговора.

Уважаема sisi8227,
Трябва да изчакате поне 30 мин след приема на Л-тироксина преди да вземете Л-карнитина. Съобразете се и с препоръките на производителя на хранителната добавка.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокрин

Мнениеот boby79 » 14 Май 2014, 09:40

Здравейте доктор Йорданова!

През 2005 година ми беше открит възел с размери 7/7 мм. Изследванията показаха, че хормоните са ми в норма и не нарушават функциите на щитовидната жлеза /прегледа е извършен от ендокринолог/. В края на месец април тази година при профилактичен преглед на ехограф на който ни изпратиха от фирмата, ми казаха че имам два в десел и ляв лоб с размери 24/18 мм и 18/12 мм. Изпрати ме при личния лекър, който ми пусна изследвания и каза че хормоните са ми в норма. Нямам никакви оплавквания. Реших да потърся информация в интернет и съответно се обърках повече. Ще Ви бъда много благодарна ако споделите Вашето мнение като специалист.
Благодаря, предварително за отделеното време!
boby79
 
Мнения: 14
Регистриран на: 14 Май 2014, 09:31

Следваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта