Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 21 Яну 2019, 20:54

Ketty Hope написа:Здравейте! Пиша Ви, защото имам нужда от съвет. Имам една успешна бременност и раждане през 2016 г. и една извънматочна бременност през 2018 г., в следствие от която ми премахнаха дясната тръба. Направих си цветна снимка, която показа, че другата тръба е проходима, но за съжаление кръвният тест, който направих за Хламидия показа, че някога съм прекарала инфекция. Докторът ми обясни, че при това положение тръбата може и да не е функционална, въпреки че цветната снимка е добра и каза, че вероятността за втора извънматочна бременност е голяма. Така най-добрата алтернатива е IVF, но с тази цветна снимка не мога да кандидатствам по фонда. Обясни ми, че първо трябва да преминем през 4 неуспешни инсеминации, но така вероятността за извънматочна отново си остава. Вариантите пред нас са следните: да рискуваме с естествено зачеване или да направим инсеминациите и ако не се получи да кандидатстваме за финансиране по фонда за асистирана репродукция или да самофинансираме IVF. Честно казано въобще не ми се иска да преживея отново кошмарът с извънматочната бременност. Според Вас как е най-разумно да се постъпи?
Благодаря Ви предварително за отговара и отделеното време!


Здравейте, Ketty Hope!

Това решение е най-добре да обсъдите и вземете заедно с консултиращия Ви специалист. Предвид медицинската Ви история, състоянието на репродуктивните Ви органи и не на последно място предотвратяване на психичния стрес, е по-добре, ако имате възможност, да си самофинансирате IVF. Но все пак, както споменахме, изборът е изцяло Ваш!

Желаем Ви успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 21 Яну 2019, 21:13

Виктория.Димитрова1 написа:Здравейте имам едно питане. С приятеля ми правим опити за бебе. На 4.01 запознахме, надявах се,че се е получило на на 17. 01 ми дойде 2 дни по рано от датата. Но менструацията ми е по слаба от обичайно. Правих си тест но е отрицателен. Та въпроса ми е възможно ли е все пак да има бременност. И кога най рано да си направя тест за да ми покаже.


Здравейте, Виктория.Димитрова1!

Кървенето при цветна бременност настъпва около менструацията, но е по-оскъдно, с по-различен цвят и по-краткотрайно.

Ако имате съмнение за цветна бременност, си направете кръвен тест за бременност - по-точен и сигурен е от уринен тест, както и посетете акушер-гинеколога си. Уринният тест най-често отчита положителния резултат след закъснение на менструацията.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Нормално раждане след предходящо секцио.

Мнениеот veselamilova » 07 Фев 2019, 14:26

Здраевейте , Искам да попитам какви биха били пречките за нормално раждане след секцио . Разликата между двете ми раждания е 3 години и 3месеца .
veselamilova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2019, 14:18

Re: Нормално раждане след предходящо секцио.

Мнениеот FramarLekari » 15 Фев 2019, 19:08

veselamilova написа:Здраевейте , Искам да попитам какви биха били пречките за нормално раждане след секцио . Разликата между двете ми раждания е 3 години и 3месеца .


Здравейте, veselamilova!

Противопоказания за вагинално раждане след предишно със секцио са:
    Предишен висок вертикален (класически) разрез на матката
    Неизвестен тип предишен маточен разрез и се подозира, че това е висок вертикален (класически) разрез
    Руптура (разкъсване) на матката в миналото
    Някои видове хирургични интервенции на матката в миналото, като отстраняване на миома
    По-голяма възраст на майката
    Наднормено тегло на майката
    Фетус с по-високо тегло


Другите показания за секцио може да прочетете в статията: Цезарово сечение (Секцио)

Все пак най-точно на този въпрос може да Ви отговори акушер-гинеколога Ви, тъй като е запознат с Вашето състояние.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Viki Borisova » 22 Мар 2019, 11:38

Моят опит е подобен. При първия преглед лекарят установи, че съм бременна с близнаци. При посещение при втори, това не се потвърди. И се чудя -как лекар с опит и модерен апарат "видя" близнаци, а другият не?
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Viki Borisova » 22 Мар 2019, 12:44

Какво означава "кухо яйце" и какво предприемат лекарите при поставянето на такава диагноза?
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 22 Мар 2019, 18:00

Viki Borisova написа:Какво означава "кухо яйце" и какво предприемат лекарите при поставянето на такава диагноза?


Здравейте, Viki Borisova!

"Кухо яйце" представлява състояние, при което след оплождане на яйцеклетката не се развива ембрион. Често настъпва спонтанен аборт, в някои случаи се извършва и кюретаж.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот mimmss » 08 Апр 2019, 13:23

Здравейте, искам да попитам, кога най рано мога да си направя тест за бременност. Цикълът ми е редовен на 27-29 дена, но през месец Март ми закъсня с 8 дена, продължителността на менструацията беше 3 дена,много оскъдна и на цвят светлокафява. Благодаря

Само да добавя менстр. на 31.03,01.04,02.04
mimmss
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2019, 13:09

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 08 Апр 2019, 20:13

mimmss написа:Здравейте, искам да попитам, кога най рано мога да си направя тест за бременност. Цикълът ми е редовен на 27-29 дена, но през месец Март ми закъсня с 8 дена, продължителността на менструацията беше 3 дена,много оскъдна и на цвят светлокафява. Благодаря

Само да добавя менстр. на 31.03,01.04,02.04


Здравейте, mimmss!

Изчислявате кога би трябвало да настъпи следващата Ви менструация и при евентуално закъснение може да направите тест за бременност.
Ако имате съмнение за цветна бременност, може да си направите тест още сега.

Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот МарчелаАндреева » 24 Май 2019, 14:39

Здравейте, моля за съвет. Бременна съм в 28-ма г.с. и при последния ехограф преди няколко дни констатираха, че околоплодните ми води са на долна граница. Казаха, че бебето се развива нормално, отговаря на срока на бременността ми, правила съм 3 фетални морфологии и ехокардиография досега, проблем не е забелязан, плацентата ми я оценяват към 2-ра степен. В рамките на последните 10 дни ме гледаха общо 3 пъти на ехограф по повод намаленето количество води, няма промяна. Посъветваха ме да запиша час за късна фет. морфология за изключване на проблеми с бъбреците на плода, така и направих, предстои ми след 2 седмици. Притесни ме фактът, че не ме постветваха да следя по-често нивото на водите на преглед с ехограф... какво е вашето мнение, интересува ме има ли какво да направя, за да изключа бъдещи усложнения, колко сериозна е ситуацията, за какви оплаквания да следя при това положение, които незабавно изискват лекарска намеса? Благодаря предварително!
МарчелаАндреева
 
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2019, 11:07

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта