Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 16 Юли 2019, 14:39

AleXS написа:Здравейте,
днес си закупих сухи пасти Престиж от Била, впрочем, винаги гледайте годността, оказаха се с изтекъл срок на годност от преди цели 2месеца. Та ,преди да се усетя хапнах една паста, притеснявам се много, опасно ли е за бебето? Ако е опасно, какво да взема или въобще какво да правя?


Здравейте, AleXS!

Възможно е да не получите проблеми, тъй като сте консумирали само една паста. Ако все пак се появят оплаквания (например гадене, диария, коремна болка), приемете симптоматично лечение за съответните признаци. Ако е необходимо, се консултирайте с лекаря си.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Тедка » 25 Юли 2019, 18:19

Хидроцефалия (двустранна вентрикумегалия) има ли лечение в плодът...в 18 г.с. Благодаря
Тедка
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2019, 18:04

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 30 Юли 2019, 12:11

Тедка написа:Хидроцефалия (двустранна вентрикумегалия) има ли лечение в плодът...в 18 г.с. Благодаря


Здравейте, Тедка!

По време на бременността хидроцефалията обикновено се управлява с наблюдение. По това време няма лечение на плода за това разстройство. След раждането хидроцефалията се лекува с хирургична намеса.

Прогнозата ще зависи от основната причина и свързаните с нея аномалии. Въздействието на хидроцефалия върху новородено е донякъде непредсказуемо и може да варира по тежест. Тъй като наранява мозъка, децата с хидроцефалия могат да имат епилепсия, нарушения на когнитивните способности, краткосрочна загуба на паметта, проблеми с координацията, проблеми със зрението и ранно начало на пубертета.
В по-леки случаи бебе с хидроцефалия може да се развие напълно нормално.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот didi85 » 03 Сеп 2019, 15:45

Здравейте. Имах ембриотрансфер на 19.08. На 11 ден след това си пуснах кръвен тест, който беше 0.24mlu/ml. Днес на 15 ден след трансфера и 4 дена след първия кръвен си пуснах пак и резултатът е 0.26mlu/ml. Тези резултати озадачиха дори и доктора. Искам да попитам според вас на какво се дължат следните стойности и дали е имало изобщо имплантация? Благодаря.
didi85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Сеп 2019, 15:21

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 04 Сеп 2019, 11:20

didi85 написа:Здравейте. Имах ембриотрансфер на 19.08. На 11 ден след това си пуснах кръвен тест, който беше 0.24mlu/ml. Днес на 15 ден след трансфера и 4 дена след първия кръвен си пуснах пак и резултатът е 0.26mlu/ml. Тези резултати озадачиха дори и доктора. Искам да попитам според вас на какво се дължат следните стойности и дали е имало изобщо имплантация? Благодаря.


Здравейте, didi85!

За съжаление ЧХГ под 5 mlu/ml означава негативен резултат за бременност. Все пак може да повторите изследването след няколко дни.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Julss » 06 Сеп 2019, 12:29

Здравейте!Незнам дали точно това е темата,но имам един въпрос!На 11.08 ми беше първият ден от цикъла,и на 15.08 приключи(варира между 23-25 дни) в повечето случаи 23.От една седмица имам симптоми да ми идва,но все още нямам цикъл.Имам приложение за следене ня цикъла,и по него на 3.09 трябваше да ми дойде.Правим опити за бебе от 6 месеца,дали е възможно този път да съм бременна?
Julss
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2019, 15:30

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 07 Сеп 2019, 16:01

Julss написа:Здравейте!Незнам дали точно това е темата,но имам един въпрос!На 11.08 ми беше първият ден от цикъла,и на 15.08 приключи(варира между 23-25 дни) в повечето случаи 23.От една седмица имам симптоми да ми идва,но все още нямам цикъл.Имам приложение за следене ня цикъла,и по него на 3.09 трябваше да ми дойде.Правим опити за бебе от 6 месеца,дали е възможно този път да съм бременна?


Здравейте, Julss!

Направете си уринен тест за бременност или кръвен - той е по-точен. Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Yoanaa » 30 Сеп 2019, 12:37

Здравейте. Незная дали въпроса е за тук (сигурно не е). Извинявам се предварително. Имам нужда от мнение на специалист гинеколог. На 20.09 претърпях медикаментозен аборт поради липса на пулс в 7г.с. Преди седмица бях на контролен и ми казаха,че трябва още малко изчистване. Изписаха ми Доксициклин и пробиотик. Искам да попитам след като е спряло кървене и се пие антибиотик може ли да се прави анален секс ? С приятеля ми си имаме доверие и го правим без презерватив. Веднага след като свърши отивам да го изхвърля. Знам че попринцип при анален секс не се забременява, но незнам как стоят нещата след преживян такъв аборт преди горе долу седмица. Моля не ме съдете за глупавия въпрос, но съм шритеснена да не се получи отново. Благодаря предварително
Yoanaa
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Сеп 2019, 12:20

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 01 Окт 2019, 12:55

Yoanaa написа:Здравейте. Незная дали въпроса е за тук (сигурно не е). Извинявам се предварително. Имам нужда от мнение на специалист гинеколог. На 20.09 претърпях медикаментозен аборт поради липса на пулс в 7г.с. Преди седмица бях на контролен и ми казаха,че трябва още малко изчистване. Изписаха ми Доксициклин и пробиотик. Искам да попитам след като е спряло кървене и се пие антибиотик може ли да се прави анален секс ? С приятеля ми си имаме доверие и го правим без презерватив. Веднага след като свърши отивам да го изхвърля. Знам че попринцип при анален секс не се забременява, но незнам как стоят нещата след преживян такъв аборт преди горе долу седмица. Моля не ме съдете за глупавия въпрос, но съм шритеснена да не се получи отново. Благодаря предварително


Здравейте, Yoanaa!

От анален полов акт не се забременява. Но е силно препоръчително аналният полов контакт да се практикува с презерватив (независимо дали си имате доверие или не), тъй като има риск от инфекция с бактерии, нормално обитаващи ректума.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Yoanaa » 01 Окт 2019, 14:16

Да знам, че от такъв тип акт не се забранява. Но се притесних даже малко да е попаднало около вагиналния отвор, дали е възможно след такъв вид аборт (медикаментозен) да се забременява много по лесно. И ако имате информация кога може да се възстановят нормалните полови активности.
Yoanaa
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Сеп 2019, 12:20

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта