Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 03 Окт 2019, 12:58

Yoanaa написа:Да знам, че от такъв тип акт не се забранява. Но се притесних даже малко да е попаднало около вагиналния отвор, дали е възможно след такъв вид аборт (медикаментозен) да се забременява много по лесно. И ако имате информация кога може да се възстановят нормалните полови активности.


Няма как да знаем дали е попаднало в тази област или не!
Относно възобновяването на вагиналните полови контакти преценката е акушер-гинеколога Ви. Консултирайте се с лекаря си.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот MybeautystyleDicheto » 04 Ное 2019, 21:26

Здравейте имам нужда от помоща ви. На 20г съм и в момента ми се случват странни неща свързани с моето тяло, който много ме притесняват. На първо място мога да легна да поспя когато и да е през денонощието без никакъв проблем. Второто нещо, е че ми се повдига от глад ако не ям цял ден направи ми става мнг зле на стомаха. Третото нещо е осещам болки в яйчниците подобни на менструални болки. Гърдите почнаха да се надуват и да болят все едно всеки момент ще ми дойде. Корема ми се надува като плондер и имам чувството за постоянна ситост но не винаги е така. И най най плашещото за мен една сутрин изядох няколко бисквитки и после цял ден по задачи забравих да хапна и погладувах на вечерта към 20:00ч ми прилоша и бях нервна все едно съм тежка категория наркоманка, която не е взимала дни на ред каквото и да е и едвам издържа (чувството го изпитах към храната) почнах цялата да се треса просто ръцете ми и всичко по мен беше адски неспокойно. Какво ми е ???
MybeautystyleDicheto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2019, 21:15

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 05 Ное 2019, 16:38

MybeautystyleDicheto написа:Здравейте имам нужда от помоща ви. На 20г съм и в момента ми се случват странни неща свързани с моето тяло, който много ме притесняват. На първо място мога да легна да поспя когато и да е през денонощието без никакъв проблем. Второто нещо, е че ми се повдига от глад ако не ям цял ден направи ми става мнг зле на стомаха. Третото нещо е осещам болки в яйчниците подобни на менструални болки. Гърдите почнаха да се надуват и да болят все едно всеки момент ще ми дойде. Корема ми се надува като плондер и имам чувството за постоянна ситост но не винаги е така. И най най плашещото за мен една сутрин изядох няколко бисквитки и после цял ден по задачи забравих да хапна и погладувах на вечерта към 20:00ч ми прилоша и бях нервна все едно съм тежка категория наркоманка, която не е взимала дни на ред каквото и да е и едвам издържа (чувството го изпитах към храната) почнах цялата да се треса просто ръцете ми и всичко по мен беше адски неспокойно. Какво ми е ???


Здравейте, MybeautystyleDicheto!

Съветваме Ви да посетите личния си лекаря и да споделите за оплакванията си. След подробно снета анамнеза и преглед лекарят ще прецени дали да Ви препрати към специалист и/или необходимост от изследвания.

Нормално е да Ви прилошее, след като не сте се хранили цял ден.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот PPP » 16 Дек 2019, 02:45

Здравейте! Качвам снимка за второ мнение. В кабинета бях твърде притеснена, а и не знаех какво се очаква да има на снимката и какво да питам. Съпругът ми е бил по-съсредоточен в този момент и е разбрал,че това е някаква кръв/съсирек. Притеснението ми започна още когато прочетох листовката на Утрогестан, който ми беше изписан и това, което разбрах е, че е за задържане (не съм сигурна дали правилно съм разбрала). Притеснявам се от приема на хормон, какъвто и да е (въпреки, че ми е изписана най-ниската доза). Може би има някаква опасност за спонтанен аборт и не са искали да ме плашат. След прегледа коментирах, с вече преминали през това приятелки, не помнеха да са имали подобно петно. След това разгледах в интернет други изображения (за да добия представа) и не видях подобно петно. Какво е? Опасно ли е? Благодаря предварително!
(Иначе пия редовно фолиевата киселина)
Прикачени файлове
IMG_20191214_141912~3.jpg
Издължената структура, лежаща отдолу.
IMG_20191214_141912~3.jpg (836.33 KiB) Прегледано 654 пъти
PPP
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2019, 02:09

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 18 Дек 2019, 17:36

Здравейте, PPP!

Утрогестан може да се предпише по време на бременност. Съветваме Ви да следвате предписанието на акушер-гинеколога Ви - преценил е, че Ви е необходима тази употреба и че няма да Ви навреди (напротив - изписана е, за да Ви помогне за нормалното протичане на бременността).

Относно състоянието е най-добре да го обсъдите с наблюдаващия Ви акушер-гинеколог.

Успешна и лека бременност Ви желаем!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот теодора25 » 26 Дек 2019, 16:25

Здравейте,бременна съм в 5 месец,всичко с бременноста е наред,но ми се налага операция на два фиброаденома близкия един месец(не може да се отложи за след раждането).Искам да попитам възможно ли е упойката да навреди на бебето и дали е по добре да се извърши с местна или пълна упойка
теодора25
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Дек 2019, 16:19

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 27 Дек 2019, 20:09

теодора25 написа:Здравейте,бременна съм в 5 месец,всичко с бременноста е наред,но ми се налага операция на два фиброаденома близкия един месец(не може да се отложи за след раждането).Искам да попитам възможно ли е упойката да навреди на бебето и дали е по добре да се извърши с местна или пълна упойка


Здравейте, теодора25!

Анестезиологът ще съобрази използваната упойка според състоянието Ви (бременността), както и според това какъв вид хирургична интервенция ще бъде извършена за премахването на фиброаденомите. Доверете се на преценката на специалиста!

Успешна и лека бременност!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Петя.Георгиева » 24 Яну 2020, 07:21

Здравейте. Закъснява ми вече 8 ден. Вчера правих тест и излезе отрицателен. Досега проблеми с тестовете не съм имала. По време на бременностите винаги ми е показвал от раз. Пия Левид за тревожност от 10.12.2019. Тогава ми дойде с 5 дни пи рано, а този месец цикълът не идва вече 8 ден. Моля за Вашето мнение
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 27 Яну 2020, 12:20

Петя.Георгиева написа:Здравейте. Закъснява ми вече 8 ден. Вчера правих тест и излезе отрицателен. Досега проблеми с тестовете не съм имала. По време на бременностите винаги ми е показвал от раз. Пия Левид за тревожност от 10.12.2019. Тогава ми дойде с 5 дни пи рано, а този месец цикълът не идва вече 8 ден. Моля за Вашето мнение


Здравейте, Петя.Георгиева!

Левид може да причини нежелани лекарствени реакции, свързани с менструалния цикъл - например закъснение или липса на менструация. Много е вероятно това да е причината за липсата на менструално кървене.
Ако все пак имате съмнения, че може да сте бременна, си направете кръвен тест.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Петя.Георгиева » 27 Яну 2020, 17:48

Благодаря за отговора! А колко време след спиране на Левид цикъла се възстановява?
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron