Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 28 Яну 2020, 17:11

Петя.Георгиева написа:Благодаря за отговора! А колко време след спиране на Левид цикъла се възстановява?


Появата и отшумяването на страничните ефекти е индивидуална реакция.
Често нежеланите реакции отшумяват след прекратяване на приема на лекарството, а някои и в хода на лечение при адаптиране на организма към медикамента.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Maribela » 31 Яну 2020, 20:47

Здравейте, на 31 години съм и цикълът ми доста често идва на 16тия ден, а през останалото време 23-4 ден. Това през последната година се случи в 6 месеца, но не поредни. Ходила съм на преглед и нямам видим проблем, не съм излседвала хормони. Въпросът ми е мога ли да пробвам с хранителна добавка, съдържаща билката витекс агнус кастус да регулирам цикъла и ако забременея по време на нейния прием, проблем ли ще е да я спра, когато разбера, че съм бременна? В смисъл ще бъде ли проблем за плода това, че съм я пила първите 2-3 седмици от бременността? Благодаря!
Maribela
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2020, 20:40

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 03 Фев 2020, 12:35

Maribela написа:Здравейте, на 31 години съм и цикълът ми доста често идва на 16тия ден, а през останалото време 23-4 ден. Това през последната година се случи в 6 месеца, но не поредни. Ходила съм на преглед и нямам видим проблем, не съм излседвала хормони. Въпросът ми е мога ли да пробвам с хранителна добавка, съдържаща билката витекс агнус кастус да регулирам цикъла и ако забременея по време на нейния прием, проблем ли ще е да я спра, когато разбера, че съм бременна? В смисъл ще бъде ли проблем за плода това, че съм я пила първите 2-3 седмици от бременността? Благодаря!


Здравейте, Maribela!

Би могло да приемате витекс, но Ви съветваме да се консултирате с акушер-гинеколог или ендокринолог за изследвания на хормоните, за да се установи каква е причината за по-често настъпващата менструация и да Ви се предпише подходяща терапия при необходимост. Не се препоръчва приемът на витекс по време на бременност.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот radostina.petrova » 15 Фев 2020, 14:54

Здравейте!
Бременна съм в 7 г.с. и преди 15 дни се разболях от вирусна инфекция, бях с висока температура до 38 и така след 3 дни се оправих.Но ми се възпали синузита и стана гноен. От тогава температулята ми е 37,37.1 или 37.2. Изписаха ми антибиотик Амоксиклав,заради синузита и сега съм доста по-добре. Пробрема е,че вече 5 ден го пия и продължава температурата да ми е 37.1,2.
Отделно пия Еутирокс 100, защото съм без щитовидна жлеза и приемам Утрогестан вече втора седмица (2х1) поради кафяво зацапване в 4 г.с.
Правих си ПКК имам понижени лимфоцити и повишени тромбоцити, СУЕ - 30 и CRP- 39.
Не знам на какво се дължи тази температура и какво да правя? Не съм сигурна и всичките лекарства и болестта как ще се отрази на бебето.
radostina.petrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Сеп 2018, 08:58

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 21 Фев 2020, 11:35

radostina.petrova написа:Здравейте!
Бременна съм в 7 г.с. и преди 15 дни се разболях от вирусна инфекция, бях с висока температура до 38 и така след 3 дни се оправих.Но ми се възпали синузита и стана гноен. От тогава температулята ми е 37,37.1 или 37.2. Изписаха ми антибиотик Амоксиклав,заради синузита и сега съм доста по-добре. Пробрема е,че вече 5 ден го пия и продължава температурата да ми е 37.1,2.
Отделно пия Еутирокс 100, защото съм без щитовидна жлеза и приемам Утрогестан вече втора седмица (2х1) поради кафяво зацапване в 4 г.с.
Правих си ПКК имам понижени лимфоцити и повишени тромбоцити, СУЕ - 30 и CRP- 39.
Не знам на какво се дължи тази температура и какво да правя? Не съм сигурна и всичките лекарства и болестта как ще се отрази на бебето.



Здравейте,

Извиняваме се за закъснелия отговор, но имахме технически проблем.

Повишената температура е много вероятно да се дължи на инфекциите, които сте прекарали. Дори да приемате антибиотик, нормално е високата температура да се задържи за определен период време - до пълното възстановяване и излекуване на инфекцията.
Ниските стойности на лимфоцити са нормална находка при инфекциозни състояния, а СУЕ и CRP са маркери за възпаление/инфекция и е нормално да са високи при такова заболяване.

Ако имате някакви притеснения относно текущото си здравословно състояние или това на плода, не се колебайте да се консултирате с наблюдаващия бременността лекар, който е подробно запознат с Вашето състояние.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот naskakosheva » 05 Мар 2020, 13:56

Да попитам бременна сам в 30 седмица и имам външни хемороиди който са болезнени но не кърве мога ли да използвам смрадлика за промивки
naskakosheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2020, 13:53

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 06 Мар 2020, 18:54

naskakosheva написа:Да попитам бременна сам в 30 седмица и имам външни хемороиди който са болезнени но не кърве мога ли да използвам смрадлика за промивки


Здравейте, naskakosheva!

Може да правите външни промивки със смрадлика.

Има и препарати, показани при хемороиди, които могат да бъдат използвани по време на бременност.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Черен пипер » 27 Мар 2020, 14:49

Здравейте!
До коя гестационна седмица трябва да се изследва кръвна група и резус фактор?
Черен пипер
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Ное 2019, 16:04

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Eli78 » 30 Мар 2020, 13:30

Здравейте,

Имам 3- дневно закъснение на месечния цикъл. Направих тест, който се оказа положителен, но от два дни имам бледо кафеникаво течение. С оглед на ситуацията не съм посещавала специалист.
Ще съм много благодарна ако можете да ми помогнете. На третия ден тесът продължава да е положителен.

С уважение,
Елена Панайотова
Eli78
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Мар 2020, 13:29

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Черен пипер » 01 Апр 2020, 10:44

Здравейте!
Бременна съм в 10 г.с и имам котка.
Нужно ли е да се изследвам за токсоплазмоза ?
Черен пипер
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Ное 2019, 16:04

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта