Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот keitpp » 26 Ное 2020, 17:11

Здравейте.
Дъщеря ми е силно притеснена,понеже е бременна в 7- ма седмица,а си е направила две рентгенови снимки на зъбите преди 2 седмици,още преди да разбере,че е бременна.Има ли основателни поводи за притеснение и какво може да се направи?
keitpp
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2020, 11:52

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 01 Дек 2020, 20:02

keitpp написа:Здравейте.
Дъщеря ми е силно притеснена,понеже е бременна в 7- ма седмица,а си е направила две рентгенови снимки на зъбите преди 2 седмици,още преди да разбере,че е бременна.Има ли основателни поводи за притеснение и какво може да се направи?



Здравейте, keitpp!

Облъчването при рентгенографско изследване на зъби е много малко и едва ли ще има проблем.
Все пак е необходимо дъщеря Ви да уведоми наблюдаващия й акушер-гинеколог за рентгенографията.
Желаем й лека и успешна бременност!


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот СилвияМаркова » 08 Дек 2020, 13:09

Здравейте,

Удачен ли е приемът на Infolic Combi при опити за бременност без предварителни изследвания като средство за ускоряване процесът на забременяване и колко продължително се взима, правят ли се почивки и дали може да се продължи приемът му и след забременяване?

Благодаря за отговора
СилвияМаркова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2020, 13:06

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 08 Дек 2020, 23:54

СилвияМаркова написа:Здравейте,

Удачен ли е приемът на Infolic Combi при опити за бременност без предварителни изследвания като средство за ускоряване процесът на забременяване и колко продължително се взима, правят ли се почивки и дали може да се продължи приемът му и след забременяване?

Благодаря за отговора



Здравейте, СилвияМаркова!

Инофолик Комби спомага за нормалното функциониране на яйчниците и процеса на овулация. Добавката може да се приема продължително време. Няма ограничение за приема, преценява се от индивидуалното състояние.

Преценката за прием на Инофолик Комби по време на бременност е на акушер-гинеколога Ви. При бременност е препоръчително да приемате продукт с витамини, специално създаден за нуждите на бременната жена.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Viarka1912 » 29 Яну 2021, 10:57

Добър ден този месец цикълът ми трябваше да дойде на 22 но ми закъснява с 6 дни вече 7 направих си тест За бременност на Shurechek и ми излезе втора бледо Розова тестова линия това означава ли че има наличие на бременност
Viarka1912
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2021, 10:51

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Viarka1912 » 29 Яну 2021, 11:11

Добър ден този месец цикълът ми трябваше да дойде на 22 но ми закъснява с 6 дни вече 7 направих си тест За бременност на Shurechek и ми излезе втора бледо Розова тестова линия това означава ли че има наличие на бременност
Viarka1912
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2021, 10:51

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 29 Яну 2021, 17:34

Viarka1912 написа:Добър ден този месец цикълът ми трябваше да дойде на 22 но ми закъснява с 6 дни вече 7 направих си тест За бременност на Shurechek и ми излезе втора бледо Розова тестова линия това означава ли че има наличие на бременност



Здравейте, Viarka1912!

Да, най-вероятно сте бременна. Наситеността на тестовата линия зависи от концентрацията на ЧХГ - хормон, който се произвежда по време на бременност.

За потвърждаване на резултата може да направите кръвно изследване на ЧХГ.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот sintia102 » 01 Фев 2021, 15:24

Здравейте. Искам да попитам кога най-рано може да се види бременност на ехограф? На 30.12.2020 ми беше последния цикъл и имам съмнения за бременност (два положителни теста). Преди три дни ходих на ехограф, но нищо не се видя. Благодаря.
sintia102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Май 2020, 17:24

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 03 Фев 2021, 14:01

sintia102 написа:Здравейте. Искам да попитам кога най-рано може да се види бременност на ехограф? На 30.12.2020 ми беше последния цикъл и имам съмнения за бременност (два положителни теста). Преди три дни ходих на ехограф, но нищо не се видя. Благодаря.


Здравейте, sintia102!

Поне една седмица след закъснението на менструацията. Тогава може да се види плоден сак (не ембрион) при добра апаратура.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот sintia102 » 04 Фев 2021, 15:54

Здравейте. Направих кръвен тест за бременност (на ваг. ехограф нищо не се видя като ходих миналата седмица). Според вас резултатите в норма ли са?
Прикачени файлове
BADC21FF-CCDF-49FA-A3FB-60841964F347.jpeg
BADC21FF-CCDF-49FA-A3FB-60841964F347.jpeg (578.47 KiB) Прегледано 524 пъти
sintia102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Май 2020, 17:24

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron