Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 04 Фев 2021, 16:55

sintia102 написа:Здравейте. Направих кръвен тест за бременност (на ваг. ехограф нищо не се видя като ходих миналата седмица). Според вас резултатите в норма ли са?



Здравейте, sintia102!

Резултатът на бета ЧХГ отговоря на бременност 6-та седмица (след последната менструация).
Резултатите от ПКК са в норма.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот sintia102 » 12 Фев 2021, 16:12

Здравейте. Искам да попитам какво ви е мнението за Пренатест? Препоръчвате ли го на бременни?
sintia102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Май 2020, 17:24

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 25 Фев 2021, 00:58

sintia102 написа:Здравейте. Искам да попитам какво ви е мнението за Пренатест? Препоръчвате ли го на бременни?


Здравейте!

Препоръката за Пренатест се базира на комплексна преценка за риска от синдроми (с акцент върху Даун, Едуардс, Патау) за плода. Тестът дава много прецизни и надеждни резултати относно преценката на риска за тези и други синдроми (около 99 % точност). Тъй като финансово е по-обременяващ от редовния биохимичен скрининг съпътстващ скрининга за фетални аномалии в първи триместър, се препоръчва като първа стъпка да се направи ултразвук с биохимичен скрининг (Beta CHG i PAPP-A) и при висок риск от този да се назначи Пренатест.
Има и казуси, в които Пренатест би бил предпочетен като първичен тест при пренаталната диагностика, в зависимост от предисторията и актуалния преглед при гинеколога.

Д-р Яница Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот mila_pavel.0820 » 09 Мар 2021, 09:36

Здравейте!
С приятелката ми имаме огромни притеснения дали тя е бременна,защото правихме секс без предпазни мерки- не е за първи път,но последният път го изкарах 1сек преди да свърша
Тъй като знаем,че може да се забременне и от предсеменна течност, каква е възможността да е бременна?
Молим Ви за отговор
Благодарим предварително
mila_pavel.0820
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2021, 09:20

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Мар 2021, 13:38

mila_pavel.0820 написа:Здравейте!
С приятелката ми имаме огромни притеснения дали тя е бременна,защото правихме секс без предпазни мерки- не е за първи път,но последният път го изкарах 1сек преди да свърша
Тъй като знаем,че може да се забременне и от предсеменна течност, каква е възможността да е бременна?
Молим Ви за отговор
Благодарим предварително


Както Вие сами заявихте, има винаги вероятност за забременяване, особено без предпазни мерки. Може да направите ранен тест за бременност и да проверите.
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот sintia102 » 20 Юли 2021, 06:50

Здравейте. Бременна съм в 29 г.с. При последните ми излезли изследвания има доста отклонения от референтните стойности. Какво е вашето мнение?
Прикачени файлове
B6B0BFD6-9B01-4849-AFF1-0F3C1E867CF1.png
B6B0BFD6-9B01-4849-AFF1-0F3C1E867CF1.png (837.27 KiB) Прегледано 553 пъти
1D54A6D4-8327-43F0-8253-4D4EA64F7EC2.png
1D54A6D4-8327-43F0-8253-4D4EA64F7EC2.png (712.21 KiB) Прегледано 555 пъти
sintia102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Май 2020, 17:24

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот aleksandra.yordanova » 24 Юли 2021, 12:40

Здравейте, след ЗЕТ на 19 юни. На 13ти юли се видя на първия ми преглед само сакче, нищо че бях в 6та седмица днес 11 дни по късно се видяха в един сак две жълтъчни мехурчета и един ембрион със съмнение за пул. На снимката пише че отговаря на 6,2 сед, а аз дефакто съм 7,4та, това забавяне в развитието в нормани граници ли е и защо има две жълтъчни мехурчета с един ембрион? Благодаря ви!
aleksandra.yordanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юли 2021, 12:28

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Daniela1 » 12 Яну 2022, 14:17

Здравейте! На 41 години съм бременна в 13 гестационна седмица.Имам бяло течение.Направиха ми изследване не изолираха нищо.Генекологът ми каза, че няма проблем и не трябва да пия нищо.Но бялото течение продължава и аз се притеснявам.Според Вас нормално ли е и трябва ли да приемам медикаменти?
Daniela1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Яну 2014, 10:10

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 13 Яну 2022, 18:01

Daniela1 написа:Здравейте! На 41 години съм бременна в 13 гестационна седмица.Имам бяло течение.Направиха ми изследване не изолираха нищо.Генекологът ми каза, че няма проблем и не трябва да пия нищо.Но бялото течение продължава и аз се притеснявам.Според Вас нормално ли е и трябва ли да приемам медикаменти?



Здравейте, Daniela1!

Нормално по време на бременността е възможно да има вагинално течение (засилено). Това нормално вагинално течение по време на бременност е без мирис (или с много лека миризма), млечно или кремаво на цвят, с гъста и лепкава консистенция. То се появява поради протективна функция и хормоналните промени. Повече по темата може да прочетете тук: Вагинално течение при бременност

При Вас е изключена патогенна причина за поява на вагиналното течение. Доверете се на преценката на наблюдаващия Ви акушер-гинеколог.

С уважение,
Медицински отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта