Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 13 Апр 2018, 17:01

radi-923 написа:Здравейте уважаeма д-р Раева,
Бременна съм в 24 г.с. Преди две седмици имах висока температура и се наложи да вляза в болница и съответно бях на антибиотик. Няколко дни след изписването получих сърбеж. Имам и бяло течение от самото начало на бремеността(а като се замисля май от години си го имам). В крайна сметка след преглед с ехограф и споделяне на горепосочените симптоми гинеколожката ми изписа Полижинакс (вагинални глобули) за 12 дни (2 опаковки). Притеснява ме това че тя не сметна за нужно да ми вземе влагалищен секрет, а пък ми изписа тези глобули за за такъв продължителен период. Притесни ме и това, че в листовката на лекарството пише да не се използва от бременни жени. Искам да попитам дали са подходящи за бременни и дали лечение с продължителност 12 дни не е много. Искам да си пусна влагалищен секрет и се чудя колко дни трябва да са минали от употребата на горепосоченото лекарство?
Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите.


Здравейте!

Възмoжно е след антибиотична терапия да сте развили реактивно вагинална инфекция, често с кандидоза в такива ситуации. За да не се терапира на сляпо е препоръчително да си пуснете влаг. секрет (евтл. с антибиограма). В зависимост от антибиограмата може да се подбере подходяща терапия, адаптирана за бременни.
Аз лично държа медикамента да е клинично проучен и позволен за бременни. Ако искате ми пишете, след като имате резултат. Една подходяща база с данни за медикаментите по време на бременност е embryotox.de.

За евтл. въпроси съм насреща! Поздрави!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Bubu11 » 15 Апр 2018, 10:42

Здравейте. Бременна съм в 4 г.с и искам да направя аборт може ли да ни кажете най-добрия вариант. На 17 години съм
Bubu11
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Апр 2018, 10:41

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Апр 2018, 09:12

Bubu11 написа:Здравейте. Бременна съм в 4 г.с и искам да направя аборт може ли да ни кажете най-добрия вариант. На 17 години съм

Здравейте, ако желаете да обсъдим деликатния въпрос на лични съобщения.
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Ванина.Петкова » 21 Апр 2018, 10:09

Здравейте,
Искам да попитам на 23год.съм,от 7ми клас имам лека форма на епилепсия.В момента от 3 години нямам никакви пристъпи и тикове.Преди няколко месеца приемах по половин таблетка вечер депакин хроно 500 и ги прекъснах,поради причината,че от 3 месеца вече съм бременна.В 11г.с съм за сега всичко е нормално.Въпроса ми е може ли моята болест да се отрази на плода по някакъв начин? И как да премине самото раждане,вече смисъл дали да избера секцио или нормално,за да защитя и себе си и бебчо?
Ванина.Петкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2018, 10:02

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 23 Апр 2018, 09:47

Ванина.Петкова написа:Здравейте,
Искам да попитам на 23год.съм,от 7ми клас имам лека форма на епилепсия.В момента от 3 години нямам никакви пристъпи и тикове.Преди няколко месеца приемах по половин таблетка вечер депакин хроно 500 и ги прекъснах,поради причината,че от 3 месеца вече съм бременна.В 11г.с съм за сега всичко е нормално.Въпроса ми е може ли моята болест да се отрази на плода по някакъв начин? И как да премине самото раждане,вече смисъл дали да избера секцио или нормално,за да защитя и себе си и бебчо?


Здравейте, Ванина!

Разбирам притесненията Ви относно заболяването, с което сте се цблъскали миналото. От една страна е в голям плюс, че не сте имали пристъпи пследните години, от друга все пак е важно един компетентен невролог да прецени дали нямате нужда от профилактична терапия на епилепсията по време на бременност. Има медикаменти, които са приложими по време на бременност (например Ламотригин).
Що се отнася до модуса на раждане, ако състоянието Ви остане стабилно, не би трябвало да им апречка за нормално раждане. Важно е и клиниката, където ще раждате да Ви подкрепи в това начинание и да има опит с бременни с потенциално рискова бременнсот или раждане.

Специални поздрави и успех!
д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот ralkka » 27 Апр 2018, 18:46

зздравейте .. искам да ви попитам как мога да разбера в домашни условия дали съм бременна .. намирам се в чужбина незнам езика и ми е малко трудно да си купя тест .. а преди няколко дни с приятеля ми имахме интимни взаимотношения и презерватива се скъса .. благодарява ми много предварително
ralkka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Апр 2018, 18:43

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Roxana_2911 » 28 Апр 2018, 16:23

Добър ден !!!
Приемам Флажил 2 пъти по 2 таблетки и искам да попитам дали по време на цикъл може да се пие ?
Roxana_2911
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Апр 2018, 16:19

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Raliogi14 » 28 Апр 2018, 19:29

Здравейте, бременна съм 6 г. седмица доктора ми изписа витамини Pregnacere+ omega и каза че в тян има нужното количество фолиева киселина, но все пак ще ми навреди ли към тях да пия и фолиева киселина, предписа ми и дуфастон и преди да забременея го пих по схема, сега без прекъсване ли да го пия цял месец всеки ден? Благодаря!!!
Raliogi14
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2018, 19:24

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 30 Апр 2018, 09:37

ralkka написа:зздравейте .. искам да ви попитам как мога да разбера в домашни условия дали съм бременна .. намирам се в чужбина незнам езика и ми е малко трудно да си купя тест .. а преди няколко дни с приятеля ми имахме интимни взаимотношения и презерватива се скъса .. благодарява ми много предварително


Здравейте!

Ако желаете да разберете дали сте бременна, най-добре се възползвайте от тестовете за бременност. Като той би бил позитивен при първи дни на закъснение на цикъла. Ако желаете да се предпазите от бременност, начинът е да вземете медикамент (в повечето страни е без рецепта) - do 72ч след незащитения полов акт Левоногестрел 1,5мг или до 5 дни след това Ella one. Моля съблюдавайте упътването към лекарството (странични ефекти, контраиндикации).

За повече въпроси съм насреща. Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 30 Апр 2018, 09:42

Roxana_2911 написа:Добър ден !!!
Приемам Флажил 2 пъти по 2 таблетки и искам да попитам дали по време на цикъл може да се пие ?


Здравейте!
Не би трябвало да имате притеснения за прием на Флажил оралн по време на цикъл.

Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron