Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Presi92 » 07 Юни 2018, 16:31

Здравейте д-р Радева радвам се, че има ЛЕКРИ като Вас !
Бременна съм в 17г.с. първа дългочакана бременост. Имам три големи притеснения, които бих искала да обсъдя с Вас.
1. В 13г.с по време на БХС моят АГ измери шийката на матката с коремен ехограф 37.5мм., вчера в 16.6г.с измери 32мм. Моят въпрос е има ли според вас скъсяване има ли място за притеснение и ако имате съвети към мен ?
2. В 14г.с. пуснах вагинален секрет и ми изолирах бактерия s.agalactiae ОСКЪДНО за която четах ужасно сттрашни неща. От днес съм на антибиотик Аугументин 1000 2х1. Въпроса ми е има ли заплаха за бебето ми в момента или ако не я изчистя и родя секцио ще имам живо бебе ?
3. Пия Папверин и ношпа 3х1т за болки ниско в корема, както и веднъж дневно Магнерич 500мг. Боллките ми не са придружени с втвърдяване на корема. Като степен на болка от 1 до 10 са 1. Не са силни не са постоянни по-скоро са като че ли някой с ножче ме дере отвътре. Възможно ли е да са контракции или е от разтягането ?
Благодря ви предварително за помоща.
С уважение,
Преслава.
Presi92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2018, 16:30

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот msgeorg » 25 Юни 2018, 13:10

Здравейте,
правя опити за забременяване на 26 год., резултатите са 4-ти ден на МЦ
LH Лутеинизиращ хормон 1.54
FSH Фоликулостимулиращ хормон 8.52
E2 Естрадиол 312
Пролактин 613.60
Тестостерон 1,41
TSH 5.75
Какво мислите д-р Радева?
msgeorg
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Дек 2014, 12:59

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:01

[quote="Presi92"]Здравейте д-р Радева радвам се, че има ЛЕКРИ като Вас !
Бременна съм в 17г.с. първа дългочакана бременост. Имам три големи притеснения, които бих искала да обсъдя с Вас.
1. В 13г.с по време на БХС моят АГ измери шийката на матката с коремен ехограф 37.5мм., вчера в 16.6г.с измери 32мм. Моят въпрос е има ли според вас скъсяване има ли място за притеснение и ако имате съвети към мен ?
2. В 14г.с. пуснах вагинален секрет и ми изолирах бактерия s.agalactiae ОСКЪДНО за която четах ужасно сттрашни неща. От днес съм на антибиотик Аугументин 1000 2х1. Въпроса ми е има ли заплаха за бебето ми в момента или ако не я изчистя и родя секцио ще имам живо бебе ?
3. Пия Папверин и ношпа 3х1т за болки ниско в корема, както и веднъж дневно Магнерич 500мг. Боллките ми не са придружени с втвърдяване на корема. Като степен на болка от 1 до 10 са 1. Не са силни не са постоянни по-скоро са като че ли някой с ножче ме дере отвътре. Възможно ли е да са контракции или е от разтягането ?
Благодря ви предварително за помоща.
С уважение,
Преслава.[/quo
Здравейте, Преслава! Благодаря за милите и поощрителни думи за моята дейност тук във форума!
Вие имате някои проблеми и запитвания, на които с удоволствие ще отговоря по ред на въпросите:
1.Няма застрашаващо бременността скъсяване на шийка, нормално е да се скъсява с напредване на бременността също така, но не трябва да првевишава определени граници (под 2,5см е една рискова дължина).
2.При Вас са налични Б-стрептококи, които не са опасни за бременността. Те е не необходимо да се премахнат преди раждането, защото тогава евтл. може да бъдат трансферирани на бебето и да застрашат състоянието му с инфекция. Но до раждането имате много време, за да се преборите с тях. Терапията е най-добре по антибиограма и към 35-37 седм. Ви препоръчвам също да регистрирате, че са се ерадицирали тези бактерии.
3.Предполагам, че щом като чувствате само леко напрежение ниско долу, е ефект от разтягането на матка и мат. връзки. Може да увеличите дозата на Магнерич на 3х1-3х2. И при нухжа допълнително Но Шпа.

Надявам се, съм Ви била полезна! Всичко добро!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 29 Юни 2018, 18:03

msgeorg написа:Здравейте,
правя опити за забременяване на 26 год., резултатите са 4-ти ден на МЦ
LH Лутеинизиращ хормон 1.54
FSH Фоликулостимулиращ хормон 8.52
E2 Естрадиол 312
Пролактин 613.60
Тестостерон 1,41
TSH 5.75
Какво мислите д-р Радева?


Здравейте!

За коментар на лаб. резултати бих Ви помолила да ги снимате и препратите тук (необходими са ми мерните единици).

Поздрави!
Др Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот BellaP » 02 Юли 2018, 14:51

Здравейте д-р Радева,

Поздравявам ви, че се включвате с онлайн съвети, често стресираните бременни като мен имат нужда от повече от едно мнение, за да са спокойни. Моят проблем е следният, бременна съм в 19 г.с., като за съжаление още от 12 г.с. ми откриха ранни контракции. От тогава до сега 2 пъти ме хоспитализираха за вливания кормагнезин с ношпа, като последния път беше миналата седмица. Слава Богу за сега нямам скъсяване на шийката на матката, която е измерена 40мм. Изписаха ме със следните медикаменти - Утрогестан 3х2, Магнезии Диаспорал 250мг х 3, Коринфар ретард 4х1. Днес за мое успокоение направих консултация с лекар, известен специалист в патологичните бременности, и той потвърди, че няма намаляване на шийката, видя лека контракция, но каза, че не вижда нищо тревожно, като ми каза, че Коринфар и магнезий не трябва да се пият заедно ми назначи следната терапия: Коринфар 2х1, ношпа 3х2 и Утрогестан 1х2 вечер. Кръвните ми изследвания са в норма, микробиологията от миналата седмица също, но пуснахме микробиология и днес, за всеки случай. Какво бихте ме посъветвали относно терапията?
BellaP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юли 2018, 14:07

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 04 Юли 2018, 12:23

BellaP написа:Здравейте д-р Радева,

Поздравявам ви, че се включвате с онлайн съвети, често стресираните бременни като мен имат нужда от повече от едно мнение, за да са спокойни. Моят проблем е следният, бременна съм в 19 г.с., като за съжаление още от 12 г.с. ми откриха ранни контракции. От тогава до сега 2 пъти ме хоспитализираха за вливания кормагнезин с ношпа, като последния път беше миналата седмица. Слава Богу за сега нямам скъсяване на шийката на матката, която е измерена 40мм. Изписаха ме със следните медикаменти - Утрогестан 3х2, Магнезии Диаспорал 250мг х 3, Коринфар ретард 4х1. Днес за мое успокоение направих консултация с лекар, известен специалист в патологичните бременности, и той потвърди, че няма намаляване на шийката, видя лека контракция, но каза, че не вижда нищо тревожно, като ми каза, че Коринфар и магнезий не трябва да се пият заедно ми назначи следната терапия: Коринфар 2х1, ношпа 3х2 и Утрогестан 1х2 вечер. Кръвните ми изследвания са в норма, микробиологията от миналата седмица също, но пуснахме микробиология и днес, за всеки случай. Какво бихте ме посъветвали относно терапията?


Здравейте!
Благодаря за пооощрителните думи за моя ангажимент в онлайн-форума. Относно контракциите- навярно не са силни контракции, може би по-скоро болки в следствие от разтягане на мат. връзки, щом като не дават отражение на дължина на мат. шийка.
Мога да подкрепя мнението на колега за последната терапия при евтл. контракции: Коринфар 2х1, ношпа 3х2 и Утрогестан 1х2 вечер. Въпросът е дали не бихте могли да направите опит за спиране на Коринфар при стабилна дължина на мат. шийка? Но това трябва да се прецени на място след преглед при гинеколог.
Що се отнася до магнезиев дефицит по време на бременност, може да го компенсирате и с храни, съдържащи повече магнезий. Така по естествен начин правите профилактика на тонуса на матката.

Специални поздрави! Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот nbobeva » 12 Юли 2018, 11:10

Здравейте, от 5 месеца с мъжа ми актовно се опитваме да имаме второ дете, знам точно кога ми е овулацията, засечена и с тестове за овулация, точно с такова засичане стана и първото ни дете от първия цикъл, Преди него съм имала и друга бременност от мъжа ми също от един цикъл, а сега не става. Преди да почнем с опитите ходих на гинеколог и си правих цитонамаска, всико ми беше наред, нямах кисти, или нещо друго, той ми предписа фолиева киселина, която пия всеки ден от тогава. Не мога да спра да мисля за това че не става, а вече съм на 30 години и се притеснявам дали не е от възраста,първото си дете родих на 24. Не искам да губя време. Трябва ли вече да се обърна към лекар и да направим някакви изследвания на хормони, за инфекции, спермограма или нещо друго???? Благодаря предварително за отговорите.
nbobeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2018, 11:05

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот djenkbs » 14 Юли 2018, 14:48

Здравейте, имам неприятна ситуация. Приятелката ми е бременна, на 13 дни. Каква е процедурата на премахване на плода, на 16 години е? Притеснява се доста. Благодаря!
djenkbs
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2018, 14:47

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Юли 2018, 10:27

nbobeva написа:Здравейте, от 5 месеца с мъжа ми актовно се опитваме да имаме второ дете, знам точно кога ми е овулацията, засечена и с тестове за овулация, точно с такова засичане стана и първото ни дете от първия цикъл, Преди него съм имала и друга бременност от мъжа ми също от един цикъл, а сега не става. Преди да почнем с опитите ходих на гинеколог и си правих цитонамаска, всико ми беше наред, нямах кисти, или нещо друго, той ми предписа фолиева киселина, която пия всеки ден от тогава. Не мога да спра да мисля за това че не става, а вече съм на 30 години и се притеснявам дали не е от възраста,първото си дете родих на 24. Не искам да губя време. Трябва ли вече да се обърна към лекар и да направим някакви изследвания на хормони, за инфекции, спермограма или нещо друго???? Благодаря предварително за отговорите.


Здравейте!

Разбирам притеснението Ви, но по принцип според медицинските препоръки се поставя диагноза стерилитет (или неуспешно зачеване) едва след неуспешни опити за забременяване от 1 година. По принцип има и допълнителни въпроси около Вашата анамнеза, които може да се уточнят и да се преценят някои рискови фактори за забременяване и методи, чрез които би могло да се профилактира едно проблемно забременяване терапевтично или диагностично. Извинявайте, това етрудно да се изпълни подробно и напълно качествено тук онлайн.
Една от препоръките е да уточните статуса на щитовидна жлеза.
Спермограма също може да направите профилактично, но едва след 1 година неуспешни опити по принцип е силно препоръчителна.

За повече уточнения и въпроси една консултация на живо би била по продуктивна.

Желая Ви всичко добро и успех!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 16 Юли 2018, 10:30

djenkbs написа:Здравейте, имам неприятна ситуация. Приятелката ми е бременна, на 13 дни. Каква е процедурата на премахване на плода, на 16 години е? Притеснява се доста. Благодаря!


Здравейте!

Нека момичето се обърне към специалист гинеколог, който предлага услугата аборт (включително и медикаментозен аборт). Тъй като момичето е бременно в ранна седмица, би могло по преценка на лекаря да се извърши и медикаментозен аборт, който е по-малко инвазивен (по-щадящ) от оперативна намеса.

При евтл. въпроси съм насреща!
Всичко добро.
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron