Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот patricia.hristova » 26 Юли 2018, 16:10

Здравейте, положението е следното - прилагам снимка. Моля за съвет за контрацептивни мерки, на 18, 21 и 25 се случи така, че не сме се пазили, дали ще е подходящо в случия да се подходи с нещо като Ескапел?

Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Screenshot_2018-07-26-15-59-40.jpg
Screenshot_2018-07-26-15-59-40.jpg (731.73 KiB) Прегледано 544 пъти
patricia.hristova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2018, 16:05

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот veronika.zlatkova » 26 Юли 2018, 21:02

Здравейте , имам болки високо горе в корема 4см над пъпа ..в 12г.с съм ..също така и усещам тежест там ..
veronika.zlatkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2018, 21:01

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Moni12 » 04 Авг 2018, 09:51

Здравейте бременна съм в 26 седмица, за което разбрах доста късно. По време на баловете консумират алкохол, 10тина пъти и то не малко 200- 300 ми , дори веднъж и повече алкохол. Всичко с реалните ми морфология изглежда наред, доктора ми каза да не се тревожа, но не съм сигурна , че ме разбра за количеството. От два месеца насам съм в постоянна паника. Искам да знам, какви могат да са реалните последствия и има ли шанс да имам здраво дете ?
Moni12
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2018, 09:42

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот desislavak » 08 Авг 2018, 16:43

Здравейте,
Бременна съм в 4г.с. За съжаление изкарах някакъв вирус с болка в гърло и Т не повече от 37,2гр. Според личната ми лекарка не е проблем за ембриона, понеже не съм пила никакви лекарства, а се лекувах само с джинджифил, чесън и мед.
Според Вас има ли риск за бебето в толкова ранен период?
Благодаря!
desislavak
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2018, 16:40

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Sweetone » 12 Авг 2018, 15:17

В 27 седмица съм, предстои ми пътуване със самолет, предписаха ми магнерот 500 mg, докато се върна 3х2, което прави месец по 6 бр. хапчета на ден.Има ли възможност тази доза да навреди на бебето, вижда ми се голяма? Нямам някакви оплаквания към момента. Благодаря за отговора.
Sweetone
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2018, 22:37

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Fantaziaaa » 13 Авг 2018, 14:51

Здравейте, вчера се наложи да пия Ескапел, тъй като презервативът се скъса. Пих го в първия час, но съм притеснена, защото не съм сигурна дали точно в този ден не ми беше овулацията. Според календара ми тя следва да е на 14.08., но преди малко рабрах,че то я изчислява на 16-ия ден от последния цикъл. Гледах и четох много за действието на Ескапел, но никъде не намерих информация как действа хапчето, когато яйцеклетката вече се е отделила от матката. Моля да разясните. Благодаря.
Fantaziaaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Авг 2018, 14:46

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Pmneu » 13 Авг 2018, 20:57

Здравейте!
Бременна съм в 10г.с. От 7-8г.с имам гадене, предимно вечер. Следящият ме АГ ми изписа Деган 2х1, но моето мнение е, че е прекалено силно лекарство, тъй като все още не повръщам. Приемам Антиметил, но не ми помага. Въпросът ми е мога ли да приемам нещо друго, което е по-леко и безобидно от Деган?
Pmneu
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2018, 00:57

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот zlatinaafc » 14 Авг 2018, 22:36

Здравейте,искам да Ви попитам какви са референтните стойности на PAPP-a (плацентарния протеин), бях на биохимичен скрининг в 12+1 и резултатите са 0,41 част от меридианата.Това номална стойност ли е или ниска?Благодаря предварително!
zlatinaafc
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Авг 2018, 22:35

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 11:41

Здравейте!

Относно нормалния период, необходим за забременяване, според медицински стандарт е 1 година. Така че не би трябвало да се притеснявате, че не се получава от първия път.
Ако все пак желаете повече диагностика и уточнения, може Вашия партньор да си направи спермограма или при Вас също да се проведе консултация за оптимизиране на здравословното Ви състояние (обхващаша съвети относно хранителен режим, при необходимост хран. добавки, лайфстайл -оптимизация етс.).

Специални поздрави!
Др Раева


nbobeva написа:Здравейте, от 5 месеца с мъжа ми актовно се опитваме да имаме второ дете, знам точно кога ми е овулацията, засечена и с тестове за овулация, точно с такова засичане стана и първото ни дете от първия цикъл, Преди него съм имала и друга бременност от мъжа ми също от един цикъл, а сега не става. Преди да почнем с опитите ходих на гинеколог и си правих цитонамаска, всико ми беше наред, нямах кисти, или нещо друго, той ми предписа фолиева киселина, която пия всеки ден от тогава. Не мога да спра да мисля за това че не става, а вече съм на 30 години и се притеснявам дали не е от възраста,първото си дете родих на 24. Не искам да губя време. Трябва ли вече да се обърна към лекар и да направим някакви изследвания на хормони, за инфекции, спермограма или нещо друго???? Благодаря предварително за отговорите.
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 11:43

Здравейте!
Препоръчвам Ви да се обърнете спешно към гинеколог за уточнение на място след преглед. В зависимост от резултата от гинекологичния преглед следват препоръки за съответната процедура.
Поздрави!
др Раева
djenkbs написа:Здравейте, имам неприятна ситуация. Приятелката ми е бременна, на 13 дни. Каква е процедурата на премахване на плода, на 16 години е? Притеснява се доста. Благодаря!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта