Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 11:49

Здравейте!

Относно защитата с Ескапел- той трябва да се приеме възможно най-бързо след незащитен полов акт (макс. до 72 часа). Отнсно защита с препарат ellaOne възможно най-бързо след полов акт и не по-късно от 5 дни (120 часа).

Поздрави!
Др Раева

Още за ЕЛАОНЕ табл. 30 мг. * 1 (ELLAONE tabl. 30 mg. * 1), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30018198/%D0%B ... BC%D0%B3-1
patricia.hristova написа:Здравейте, положението е следното - прилагам снимка. Моля за съвет за контрацептивни мерки, на 18, 21 и 25 се случи така, че не сме се пазили, дали ще е подходящо в случия да се подходи с нещо като Ескапел?

Благодаря предварително!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 11:53

Здравейте!
Щом като всичко изглежда наред във феталаната морфология и бебенцето се развива нормално, не би трябвало да има някакъв проблем. Много от зачеващите жени имат Вашия проблем, че са консумирали алкохол в началото на бременността и въпреки това след това не се установяват проблеми при плода.
Разбира се желателно е да се внимава с алкохола, но при Вас пост фактум няма смисъл да се вглъбявате в притеснения. Може за второ мнение да минете при втори специалист за фетална морфология, за да се по1увствате по-спокойна.
Поздрави!
ДР Раева
Moni12 написа:Здравейте бременна съм в 26 седмица, за което разбрах доста късно. По време на баловете консумират алкохол, 10тина пъти и то не малко 200- 300 ми , дори веднъж и повече алкохол. Всичко с реалните ми морфология изглежда наред, доктора ми каза да не се тревожа, но не съм сигурна , че ме разбра за количеството. От два месеца насам съм в постоянна паника. Искам да знам, какви могат да са реалните последствия и има ли шанс да имам здраво дете ?
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 11:55

Здравейте!
Настинки по време на бременност са често явление, една от причините е спад в имунитета на бременните. Вие сте се лекували много здравословно с натурални методи, така че не би трябвало да има последствия за бременността.
Всичко добро!
Др Раева

desislavak написа:Здравейте,
Бременна съм в 4г.с. За съжаление изкарах някакъв вирус с болка в гърло и Т не повече от 37,2гр. Според личната ми лекарка не е проблем за ембриона, понеже не съм пила никакви лекарства, а се лекувах само с джинджифил, чесън и мед.
Според Вас има ли риск за бебето в толкова ранен период?
Благодаря!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 11:58

Здравейте!

Това е стандартната максимална доза Магнерот за бременни, затова не би трябвало да се притеснявате.
Успешно пътуване и безпроблемна бременност!

Др Раева

Sweetone написа:В 27 седмица съм, предстои ми пътуване със самолет, предписаха ми магнерот 500 mg, докато се върна 3х2, което прави месец по 6 бр. хапчета на ден.Има ли възможност тази доза да навреди на бебето, вижда ми се голяма? Нямам някакви оплаквания към момента. Благодаря за отговора.
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 12:04

Здравейте!
Вие сте реагирали много бързо със вземането на лекарството след незащитенич полов акт, така че не би трябвало да имате проблеми. За съжаление няма 100 процентова гаранция за контрацепция, но колкото по-бързо се приеме спешния контрацептив след незащитен полов акт, толкова по-вероятно е да има пълноценно защитаващо от бременност действие.
Според упътването към лекарството: "действието на Ескапеле се осъществява като:
• спира отделянето на яйцеклетка от яйчниците;
• възпрепятства оплождането от спермата на вече отделени яйцеклетки."
По принцип самото фармакологично действие в детайли не е напълно разшифровано, но се наблюдава контрацептивен ефект и при вече отделени яйцеклетки."
Поздрави!
Др Раева

Още за ЕСКАПЕЛ табл. 1.5 мг. * 1 (ESCAPELLE tabl. 1.5 mg. * 1), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30003049/%D0%B ... BC%D0%B3-1
Fantaziaaa написа:Здравейте, вчера се наложи да пия Ескапел, тъй като презервативът се скъса. Пих го в първия час, но съм притеснена, защото не съм сигурна дали точно в този ден не ми беше овулацията. Според календара ми тя следва да е на 14.08., но преди малко рабрах,че то я изчислява на 16-ия ден от последния цикъл. Гледах и четох много за действието на Ескапел, но никъде не намерих информация как действа хапчето, когато яйцеклетката вече се е отделила от матката. Моля да разясните. Благодаря.
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 12:10

Здравейте!
При гадене и повръщане по време на бременност понякога е необходимо да се уточни и статуса на щитовидна жлеза.
За гадене може да пробвате и с натурален джинджифил (не само под формата на таблетки-Антиметил).
Друг вариант е Дименхидринат 50мг при нужда (до 2-3х1 табл. на ден при силни симптоми, но не дългосрочен прием).
Всичко добро!
Др Раева
Pmneu написа:Здравейте!
Бременна съм в 10г.с. От 7-8г.с имам гадене, предимно вечер. Следящият ме АГ ми изписа Деган 2х1, но моето мнение е, че е прекалено силно лекарство, тъй като все още не повръщам. Приемам Антиметил, но не ми помага. Въпросът ми е мога ли да приемам нещо друго, което е по-леко и безобидно от Деган?
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 15 Авг 2018, 12:14

Здравейте!

Относно биохимичния скрининг са важни няколко допълнителни параметра, не само PAPP-a. Някои от тях са нухална транслуценция, beta-CHG и други параметри-сонографски, от анамнеза. Оценя се цялостния резултат, изчислен чрез алгоритъм с всички параметри.

Всичко добро!
Др Раева

zlatinaafc написа:Здравейте,искам да Ви попитам какви са референтните стойности на PAPP-a (плацентарния протеин), бях на биохимичен скрининг в 12+1 и резултатите са 0,41 част от меридианата.Това номална стойност ли е или ниска?Благодаря предварително!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот zlatinaafc » 15 Авг 2018, 14:21

Dr Yanitsa Raeva написа:Здравейте!

Относно биохимичния скрининг са важни няколко допълнителни параметра, не само PAPP-a. Някои от тях са нухална транслуценция, beta-CHG и други параметри-сонографски, от анамнеза. Оценя се цялостния резултат, изчислен чрез алгоритъм с всички параметри.

Всичко добро!
Др Раева

zlatinaafc написа:Здравейте,искам да Ви попитам какви са референтните стойности на PAPP-a (плацентарния протеин), бях на биохимичен скрининг в 12+1 и резултатите са 0,41 част от меридианата.Това номална стойност ли е или ниска?Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Screenshot_20180813-121527.png
Това е пълното изследване,единственото,което ме притеснява е стойността на плацентарния протеин.
Screenshot_20180813-121527.png (707.03 KiB) Прегледано 505 пъти
zlatinaafc
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Авг 2018, 22:35

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот zlatinaafc » 16 Авг 2018, 17:57

Това са резултатите от БХС.Според Вас трябва ли да се повтори?
Прикачени файлове
Screenshot_20180813-121527.png
Screenshot_20180813-121527.png (707.03 KiB) Прегледано 492 пъти
zlatinaafc
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Авг 2018, 22:35

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот vesy.lyubenova » 17 Авг 2018, 13:56

Добър ден! Имам проблем с менструалния ми цикъл! По принцип е много точен с максимум до ден-два закъснение в последните месеци, но тъй като се опитваме да зачена, не ми направи голямо впечатление! Наложи ми се да направим пауза в опитите за бебе от около 2 месеца, но този месец вече ми закъсняваше с 11 дни ,когато възобновихме опитите. Днес съм със 17 дни закъснение и ходих на гинеколог, който ми направи коремна ехография и ми каза, че няма налична бременност или налични кисти или възпаление и ми предписа Примолут- Нор от 5 мг за 10 дни по 2 хапчета на ден! Въпросът ми е има ли вероятност да съм бременна и да не се вижда на ехографа и домашния тест за бременност да е отрицателен на този етап? Какви рискове крие това лекарство в случай на налична бременност или в опитите за зачатие? Благодаря и хубав ден!
vesy.lyubenova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Авг 2018, 13:55

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron