Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 20 Авг 2018, 10:58

Здравейте!
Според резултата в съответната лаборатория Вашия риск за Даун е преценен като среден риск 1:790. В такъв случай трябва да се обсъди с Вас (също да се вземат предвид евтл. съображения на ултразвукови показатели, досегашна анамнеза- семейна, предишни аборти, и.т.н.) дали да направите допълнителна диагностика- NIPT (Non-Invasive Prenatal Testing) или друг тип диагностика.
Така от разстояние е трудно да Ви дам всеобхватна информация за конктреткия казус.
За пвече информация се обърнете към гинеколог на място моля!
Всичко добро!
Др Раева
zlatinaafc написа:
Dr Yanitsa Raeva написа:Здравейте!

Относно биохимичния скрининг са важни няколко допълнителни параметра, не само PAPP-a. Някои от тях са нухална транслуценция, beta-CHG и други параметри-сонографски, от анамнеза. Оценя се цялостния резултат, изчислен чрез алгоритъм с всички параметри.

Всичко добро!
Др Раева

zlatinaafc написа:Здравейте,искам да Ви попитам какви са референтните стойности на PAPP-a (плацентарния протеин), бях на биохимичен скрининг в 12+1 и резултатите са 0,41 част от меридианата.Това номална стойност ли е или ниска?Благодаря предварително!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 20 Авг 2018, 11:02

Здравейте!

Ако имате съмнение за бременнсот, може да приложите най-точната диагностика- кръвен параметър бета-ЧХГ и така да установите дали е налична бременност.

Поздрави и всичко добро!
Др Раева
vesy.lyubenova написа:Добър ден! Имам проблем с менструалния ми цикъл! По принцип е много точен с максимум до ден-два закъснение в последните месеци, но тъй като се опитваме да зачена, не ми направи голямо впечатление! Наложи ми се да направим пауза в опитите за бебе от около 2 месеца, но този месец вече ми закъсняваше с 11 дни ,когато възобновихме опитите. Днес съм със 17 дни закъснение и ходих на гинеколог, който ми направи коремна ехография и ми каза, че няма налична бременност или налични кисти или възпаление и ми предписа Примолут- Нор от 5 мг за 10 дни по 2 хапчета на ден! Въпросът ми е има ли вероятност да съм бременна и да не се вижда на ехографа и домашния тест за бременност да е отрицателен на този етап? Какви рискове крие това лекарство в случай на налична бременност или в опитите за зачатие? Благодаря и хубав ден!
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот SilviaP » 29 Авг 2018, 08:10

Здравейте др Раева,

Пиша Ви, тъй като съм малко притеснена и искам още едно мнение на специалист. Става въпрос за прием на "Ескапел".
На 33 години съм и до преди 1 година лекувах щитовидна жлеза и като цяло не трябва да забременявам в рамките на 1 година.
Имам МЦ на 26-28 дни ( след регулация от 6 месеца с ОК). Последния ми МЦ беше на 03.08. На 15-тия ден от МЦ започнахме полов контакт с половинката ми без предпазни средстава. Казвам,започнахме защото просто имаше няколко прониквания и след това спряхе,защото се уплаших. Не е имало екулация в мен, партьора ми изобщо не стига до там. След около 8 часа взех Ескапел, защото се притесних да не би нещо да е станало и за мое успокоение, след като си видях проложението на телефона и евентуално да съм била в овулация. 2 дни след приема на Ескапел започнаха мъките ми, първо болка ниско в корема, след това минах през гадене ( което вече нямам ), получих и бяло течение, боли в кръста високо и често уриниране, и сега и болки в гърдите. МЦ трябва да настъпи до 2-3 дни.
Много съм притеснена и не мога нито да се храня, нито да спя.
Моля да ми кажете дали Ескапел е ефективен продукт взет в рамките на 12 часа след половия акт, дали действа по време на овулация, нормални странични ефекти ли са всички тези неща след приема му и най-вече дали основание за притеснение след описание на случилото се.
Благодаря Ви предварително!
Силвия
SilviaP
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Авг 2018, 07:57

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот BellaP » 30 Авг 2018, 11:42

Здравейте, д-р Раева,
Пиша ви с два въпроса. Бременна съм в 27 седмица и се чудех дали да се притеснявам, че бебето ми е много, много активно. Рита, мърда и се върти постоянно. При ултразвуковите изследвания не са ми индикирали проблем, бебето расте, дори върви малко по-голям. Вторият ми въпрос е свързан с подготовителните контракции, имам ги от доста време, слава богу не са дали отражение на шийката, но дали пречат на малкото човече? Вчера имах доста на често контракции и бебето стана много, много активно.
Предварително ви благодаря.
Поздрави,
Белослава
BellaP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юли 2018, 14:07

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 31 Авг 2018, 17:05

BellaP написа:Здравейте, д-р Раева,
Пиша ви с два въпроса. Бременна съм в 27 седмица и се чудех дали да се притеснявам, че бебето ми е много, много активно. Рита, мърда и се върти постоянно. При ултразвуковите изследвания не са ми индикирали проблем, бебето расте, дори върви малко по-голям. Вторият ми въпрос е свързан с подготовителните контракции, имам ги от доста време, слава богу не са дали отражение на шийката, но дали пречат на малкото човече? Вчера имах доста на често контракции и бебето стана много, много активно.
Предварително ви благодаря.
Поздрави,
Белослава


Здравейте, Белослава!

Би трябвало в моменти на контракции да направите преглед с кардиотокография, също да проверите пак дължината на мат. шийка и да се проследи причината за Вашите оплаквания. Евтл. да се изключи вагинална инфекция, преглед с УЗ относно цялостен статус на бременността. Ако нямат отражение в/у шийката какви профилактични мерки са поети за сега? Евтл. терапия (приемате ли магнезий)? Намалихте натоварването в ежедневието?
Относно буйните движения на бебенцето: пиете ли кафе или други тонизиращи напитки? (Те могат да са причина за превъзбуда на плода).

Очаквам Вашия отговор. Поздрави!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 31 Авг 2018, 17:12

SilviaP написа:Здравейте др Раева,

Пиша Ви, тъй като съм малко притеснена и искам още едно мнение на специалист. Става въпрос за прием на "Ескапел".
На 33 години съм и до преди 1 година лекувах щитовидна жлеза и като цяло не трябва да забременявам в рамките на 1 година.
Имам МЦ на 26-28 дни ( след регулация от 6 месеца с ОК). Последния ми МЦ беше на 03.08. На 15-тия ден от МЦ започнахме полов контакт с половинката ми без предпазни средстава. Казвам,започнахме защото просто имаше няколко прониквания и след това спряхе,защото се уплаших. Не е имало екулация в мен, партьора ми изобщо не стига до там. След около 8 часа взех Ескапел, защото се притесних да не би нещо да е станало и за мое успокоение, след като си видях проложението на телефона и евентуално да съм била в овулация. 2 дни след приема на Ескапел започнаха мъките ми, първо болка ниско в корема, след това минах през гадене ( което вече нямам ), получих и бяло течение, боли в кръста високо и често уриниране, и сега и болки в гърдите. МЦ трябва да настъпи до 2-3 дни.
Много съм притеснена и не мога нито да се храня, нито да спя.
Моля да ми кажете дали Ескапел е ефективен продукт взет в рамките на 12 часа след половия акт, дали действа по време на овулация, нормални странични ефекти ли са всички тези неща след приема му и най-вече дали основание за притеснение след описание на случилото се.
Благодаря Ви предварително!
Силвия


Здравейте, Силвия!

Относно Ескапел би трябвало да действа по време на овулация. Според листовката на лекарството: "Приемете таблетката възможно най-скоро, за предпочитане до 12 часа след незащитен полов акт, но не по-късно от 72 часа". За съжаление няма 100 процентова сигурност за ефекта на контрацепция, но ефикасността на медикамента е доста висока. Относно това може да се информирате за така нар. Pearl Index.
Относно Вашите оплаквания- възможно е да е настъпил хормонален дисбаланс след приема на таблетката и по този начин да се обясняват симптомите Ви. Но окончателно становище относно оплакванията Ви може да се даде едва след един обстоен гинекологичен преглед. Ако симптомите Ви продължават, Ви препоръчвам преглед при гинеколог.

При евтл. въпроси съм насреща. Всичко добро!
Д-р Раева
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот BellaP » 03 Сеп 2018, 18:55

Dr Yanitsa Raeva написа:
BellaP написа:Здравейте, д-р Раева,
Пиша ви с два въпроса. Бременна съм в 27 седмица и се чудех дали да се притеснявам, че бебето ми е много, много активно. Рита, мърда и се върти постоянно. При ултразвуковите изследвания не са ми индикирали проблем, бебето расте, дори върви малко по-голям. Вторият ми въпрос е свързан с подготовителните контракции, имам ги от доста време, слава богу не са дали отражение на шийката, но дали пречат на малкото човече? Вчера имах доста на често контракции и бебето стана много, много активно.
Предварително ви благодаря.
Поздрави,
Белослава


Здравейте, Белослава!

Би трябвало в моменти на контракции да направите преглед с кардиотокография, също да проверите пак дължината на мат. шийка и да се проследи причината за Вашите оплаквания. Евтл. да се изключи вагинална инфекция, преглед с УЗ относно цялостен статус на бременността. Ако нямат отражение в/у шийката какви профилактични мерки са поети за сега? Евтл. терапия (приемате ли магнезий)? Намалихте натоварването в ежедневието?
Относно буйните движения на бебенцето: пиете ли кафе или други тонизиращи напитки? (Те могат да са причина за превъзбуда на плода).

Очаквам Вашия отговор. Поздрави!
Д-р Раева



Здравейте отново,

Днес бях на преглед и шийката е измерена близо 5 см. Проследяващия ме лекар каза, че всичко с плацентата и водите е наред. Не се видяха контракции по време на самия преглед. Магнезий, но шпа и Утрогестан вагинално (опитах се да го спра, но без него контракциите станаха по-силни) приемам от доста време, от днес и Коринфар. Относно натоварването, най-вероятно не съм го намалила достатъчно, което ще променя. Утре влизам в 28 седмица, и измерихме бебето 1230гр. Микробиология правихме преди 3 седмици и беше без проблем. Тонове все още не са ми записвани, но следващата седмица ще отида на късна фетална морфология и се моля всичко с бебчето ми да е наред.

Относно активността на бебето, не пия напитки с кофеин, приемам доста цитруси обаче, пия редовно вода с лимон като заместител на сокове и кафета. Не знам дали и те не действат по този начин.

Благодаря ви!
Поздрави,
Ралица
BellaP
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юли 2018, 14:07

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Fanitoo » 09 Сеп 2018, 01:21

Здравейте мнг съм притеснена в близките дни и се тормозя за нещо..бременна съм вече в 2 месец..но когато забременях разбрах чак след месец,та вапроса ми е..в месеца в който съм забременяла съм ползвала наркотици една вечер и алкохол може ли дасе случи нещо с бебо..благодаря предварително
Fanitoo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2018, 01:11

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот ПолинаИванова » 10 Сеп 2018, 11:21

Здравейте бременна съм в 22 г.с. и въпросът ми е свързан с феталните доплери за домашна употреба дали вредят по някакъв начин при честа употреба ? Имам още един въпрос хемоглобина ми е нисък пих Малтофер и след това Тотема, но не даде резултат ниският хемоглобин може ли да навреди и как да се справя с това?
ПолинаИванова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2018, 11:15

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Beneto » 14 Сеп 2018, 17:31

Здравейте доктор, аз съм бременна в 22 гест. седмица и имам частична плацента превия, и малко отлепване.Приемам утрогестан 3/2 ,магнерот 3/2 и но шпа 3/1.Имах процапване на няколко пъти кафеникаво и доктора ме успокои че е нормално и плацентата ще се вдигне до месец почивка, като ми е забранил секса.Искам да попитам при такава ситуация ако заменя секса с друга алтернатива, организмът опасен ли е?
Beneto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2018, 17:24

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта