Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Beneto » 15 Сеп 2018, 11:03

Beneto написа:Здравейте доктор, аз съм бременна в 22 гест. седмица и имам частична плацента превия, и малко отлепване.Приемам утрогестан 3/2 ,магнерот 3/2 и но шпа 3/1.Имах процапване на няколко пъти кафеникаво и доктора ме успокои че е нормално и плацентата ще се вдигне до месец почивка, като ми е забранил секса.Искам да попитам при такава ситуация ако заменя секса с друга алтернатива, оргазъм опасен ли е?
Beneto
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Сеп 2018, 17:24

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Hawkmoth » 18 Сеп 2018, 22:26

Здравейте! Аз съм жена на 27. Искам да си сложа противогрипна ваксина, но с приятеля ми мислим да правим опити за бебе. Интересува дали е уместно да се прави такава преди една евентуална бременност? Ще окаже ли някакво лошо въздействие върху плода? Благодаря!
Hawkmoth
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2018, 22:20

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот mishelem02 » 26 Сеп 2018, 21:29

Здравейте,попринцип цикълът ми е между 31-33 дни. Последният започна на 26.08 и свърши на 01.09.На 12.09 с приятелят ми правихме секс, но презерватива се скъса, не е свършвал в мен,но съм била в овулация. След половин час пих ескапел. А след 4 дена имах зацапване. Такова прокървяване имах и на 19.09 на същия ден направих тест, който беше отрицателен. На 26.09 трябваше да ми дойде но не ми. Имам бяло течение, болки в гърдите и в корема, понякога и главоболие не ми се гади и не повръщам. Та въпроса ми е има ли шанс да съм забременяла и кога горе долу да очаквам следващ цикъл? Благодаря предварително!
mishelem02
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2018, 19:08

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот ПолинаИванова » 27 Сеп 2018, 12:10

Здравейте! Бременна съм в 25 г.с. И от няколко дена вдигам кръвно около 130-135/80 изписаха ми беталог зок, но се притеснявам понеже на листовката пише да не се приема при бременност, че може да увреди бебето. Според вас мога ли са го пия? Благодаря за отговора предварително!
ПолинаИванова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2018, 11:15

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот ДесиКирчева » 08 Окт 2018, 14:38

Здравейте, д-р Раева!
Имам питане във връзка с микробиологията.
Като начало да споделя, че съм на 33г. , бременна в 14 г.с, първа бременност.
При първата микробиология ми бяха открити 2 бактерии: Candida.albicans и Staphylococcus aureus, за които ми беше предписано антибиотик Зинат и вагинален крем след това Гиназол(еднократно).
След вторичния преглед пък ми откриха Ентерокок... Възможно ли е да има лабораторна грешка?(лаборатория Лора) АГ при която ходя, каза че ще го лекуваме, но искам съвет дали да не си направя второ изследване преди да започна втори антибиотик?
Благодаря за вниманието!
Успешен ден и седмица!
ДесиКирчева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2018, 14:30

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот PipiVeni » 10 Окт 2018, 16:56

Здравейте.
Реших и аз да направя едно запитване което от дни ме измъчва. На 05 и 06.10.2018 г.,с моя приятел правихме секс като двата дни бях в цикъл и той свърши в мен. Обикновенно цикъла ми е 4 дни, но този път беше само на 5-ти и на 6-ти. Та въпроса ми е може ли да се забременее по време на цикъл. И колко дни след половия акт мога да направя тест за бременност.
PipiVeni
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2018, 16:26

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот mirena slavcheva » 30 Окт 2018, 11:13

здравейте,правих ме трансфер на ембриони 2 бр. на 15.10, на 26.10 си пуснах ЧХГ 34.17 НА 29.10 пак повторих теста и ми е 37.89.Доктора ми каза да нямам никакви надежди ,че плода не се развива но аз гледах стойности обявени за 3 седмица от5 до 50.Моляви даитв ми съвет какво да правя.
mirena slavcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2018, 11:09

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Id1706 » 31 Окт 2018, 19:32

Здравейте. Имам следния въпрос не съм бременна, но с моя съпруг правим опити и не се получава, изписаха ми да пия хранителна добавка Иногинол и едновременно с това да пия и фолиева киселина Огестан. Въпросът ми е може ли да ги пия 2те едновременно и няма ли да се получи предозиране, защото и 2те съдържат фолиева киселина и други сходни витамини? Благодаря
Id1706
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2018, 19:24

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот ivanova.ninka » 02 Ное 2018, 17:22

Здравейте моля за съвет. Започнах инвитро процедура но ми се спукаха фоликулите преди пункцията.Направихами инсеминация .Направих кръвен тест след закъснение от 3 дни беше положителен но получих зацапване и ми биха хориомон.Направих тест след 4 дни и беше 517 след два дни 330 губя ли бебето
ivanova.ninka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Ное 2018, 17:18

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Nikki » 03 Ное 2018, 14:25

Здравейте! Преди 5 месеца родих секцио прекрасно момиченце! Миналият понеделник на 22-ри Октомври с таткото направихме "беля" и съм ужасно притеснена да не е станало нещо!
Вчера, 11 дена след половия акт си направих уринен и кръвен тест и слава Богу, бяха отрицателни!
Обаче, не знам защо, но все още ми е притеснено и се чудя дали кръвният тест е отчел верен резултат или е прекалено рано? Резултатът беше <0.10 mIU/ml.
Ясно е, че след няколко дена пак ще си направя, но дотогава търся някакво успокоение!
Nikki
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2018, 14:17

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта